Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

ПРОЕКТУВАННЯ ПЛОЩИНИ

Читайте также:
  1. Аналіз творчого процесу проектування перспективного образу
  2. В.О.Кравець, Ю.М.Колибін. Проектування та використання програм діагностики мереж.-Навч.пос. /Харків, НТУ “ХПІ”, 2004, -388с.
  3. Вплив методів перепроектування робіт на базові параметри роботи
  4. Дослідження неповного рівняння площини
  5. Дотримання вимог пожежної безпеки під час проектування, будівництва та реконструкції об’єктів виробничого та іншого призначення
  6. Етапи проектування АСЗПЗ.
  7. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ КУРСОВОГО ПРОЕКТУВАННЯ
  8. Методологія проектування системи управління
  9. Модуль 3 Автоматизація проектування технологічних процесів
  10. Проектування адміністративних, побутових та технічних приміщень у готелі

З елементарної геометрії відомо, що через будь-які три точки, які не лежать на одній прямій, можна провести площину і тільки одну. Отже, на комплексному рисунку площина може бути задана:

1. Трьома точками, що не лежать на одній прямій;

2. Прямою лінією і точкою;

3. Двома паралельними прямими;

4. Двома прямими, що перетинаються;

5. Трикутником або іншою плоскою фігурою;

6. Слідами - сліди перетину площин загального положення з площинами проекцій.

 

20. ПОЛОЖЕННЯ ПЛОЩИНИ В ПРОСТОРІ ВІДНОСНО ПЛОЩИН

ПРОЕКЦІЙ

1. Площина загального положення.

2. Площини окремого положення: проектуючі та рівня.

Площина загального положення нахилена до всіх площин проекцій і не проектується на жодну з них в натуральну

величину.

Площинини окремого положення. Площина рівня паралельна одній або перпендикулярна до двох інших площин проекцій і проектується в натуральну величину на площину, якій паралельна. Проекцішою називається площина, перпендикулярна до однієї з площин проекцій. Проектуюча площина проектується в пряму лінію на площину, якій перпендикулярна. На двох інших відображається спотворено.

 

21. ПРЯМІ І ТОЧКИ, ЩО ЛЕЖАТЬ У ПЛОЩИНІ

Пряма лежить у площині, якщо вона проходить через дві точки, що належать цій площині, або через одну її точку паралельно іншій прямій, проведеній на площині.

 

22. ГОЛОВНІ ЛІНІЇ ПЛОЩИНИ

1. Горизонталь площини. Горизонталлю площини називається пряма, яка лежить в цій площині і паралельна горизонтальнш площині проекцій П1. Побудову горизонталі h площини, заданої трикутником АВС, починаємо з проведення її фронтальної проекціі h2, паралельної осі ох (Д2Е2). Точка Д лежить на прямій ВС.Отже її проекції повинні лежать на однойменних проекціях прямої ВС (Д2 - на В2С2, а Д1 - на В1С1). Так само виконуємо побудову проекцій точки Е.

2. Франтапь площини. Фронталлю площини. називається пряма, що лежить у цій площині і паралельна фронтальній площині проекцій П2. Для побудови фронталі f проводимо її горизонтальну проекцію паралельно осі ох (А1Д1). Далі побудова аналогічна побудові горизонталі.

 

23. ВЗАЄМНЕ РОЗТАШУВАННЯ ПЛОЩИН

Дві площини в просторі можуть бути паралельними або перетинатися. Площини паралель ні:

1. Якщо дві пересічні прямі однієї площини відповідно паралельні двом пересічним прямим другої площини;

2. Проектуючи площини паралельні, якщо паралельні їх однойменні сліди;

Площини пертинаються, якщо вони не паралельні. Перетином площин є пряма лінія, яка визначається двома точками.

24. СПОСОБ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПРОЕКЦІЙ.

СПОСІБ ОБЕРТАННЯ.

При цьому способі положення площини проекцій не змінюється, а нові проекції фігурн одержуються обертанням її навколо спеціально вибраних осей.

СПОСІБ ЗАМІНИ ПЛОЩИН Проекцій

Сутність цього способу полягає в тому, що положення точок, прямих і фігур у просторі залишається незмінним, а замість існуючої площини проекцій вибирають нову так, щоб на цю площину фігура проектувалась в натуральну величину.

 

25.Аксонометричні проекції

Аксонометрична проекція-це зображення предмету чи деталі разом зі своїми осями на довільно вибрану площину проекцій на основі комплексного малюнку. В кресленні існує два вди аксонометричних проекцій: ізометрія та діметрія.

В свою чергу ізомтрія буває: прямокутна і косокутна фронтальна.І діметрія прямокутна і кусокутна фронтальна.

Основою виконання аксонометричного проектування є задання на кресленні комплексного алюнку згідно якого всі розміри геомтричних фігур переносять до площини П1, П2, П3.

 

27.Загальні відомості про перерізи

Переріз-це зображення утворене внаслідок перетину січною площиною граней геометричного тіла, а вершини внаслідок перетину січною лощиноюребер геометричного тіла.

Площина перерізу-це плоске геометричне тіло, сторон якого уторились внаслідок перетину січною площиною ребер геометричного тіла.

Площина перерізу складається з точок, які належать як самому геометричному тілу так і січній площині. Оскільки при перерізі вони взаємно дотикаються.

На жодну із основних площин проекцій площина перерізу не проектується і натуральну величину. а спотворено.Саме тому для того щоб щоб побудувати площину перерізу в натуральну величину потрібно у фронтальній площині проекцій П2 потрібно використати один зі перетворення площин проекцій: обертання чи заміни площин проекцій.

Розгорткою багатогрнника називається сукупність плоских багатокутників, що утворили його грані та основи суміжні з однією площиною.

 

29.Проекціювання геометричних тіл

Всі геометричні тіла ділять на дві групи: багаторанники та тіла обертання. До агатогранників відносять: піраміду, призму, куб і паралелепіпед. До тіл обертання відносять: цилінр, куля, конус.

 

30.Загальні відомості про перетин геометричних тіл та геометричного тіла з тілом обертання

Відомо, що деталі машинобудівельних конструкцій являють собою прості геометричні форми. Саме тоді на кресленні інколи виникає необхідність на креслення будувати лінію перетину цих геометричних форм.

Лінія перетину двох геометричних форм- це їх спільна лінія, яка складається з точок які належать як одній так і іншій геометричній формі.Спільна лінія перетину сладається з двох груп точок: опорні (це ті, які належать контурам хоча хоча б б одній із двох геометричних форм. ипадкові (проміжні) - це ті, які лежать між опорними і проміжними.

Взаємний перетин буває: 1)за взаємним перетином геометричних тіл: повний(той при якому одне тіло або одна поверхня повністю перетинає інше.2) за способом виконання спільної інії перетину: відкритий, закритий.

 

 




Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 46 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав