Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Вкажіть, у відповіді під котрим номером правильно вказано, що розуміють під предметом філософії права.

Читайте также:
  1. D) Область на дорожке диске, определяемая идентификационными метками и номером.
  2. I. Понятие и виды источников (форм) права.
  3. II. Методология теории государства и права.
  4. Internet и система права.
  5. Jus Gentium как прообраз международного права.
  6. А 119. Значение толкования норм права...
  7. А) Общие принципы и подходы к изучению истории отечественного государства и права.
  8. А)Всі відповіді вірні
  9. А146. Предприятие с точки зрения гражданского права...
  10. Авторское право и смежные права.

(основна)

1.Сімейно-побутова культура та домашня економіка: навчальний посібник / За ред. Т.Б.Гриценко, Т.Д.Іщенко, Т.Ф.Мельничук. - К.: Вища освіта, 2004. - 480с.

2.Будна Н.О., Головко З.Л. "Я і Україна". Зошит з громадянської освіти. 3 клас. - Тернопіль: навчальна книга - Богдан, 2004. - 48с.

3.Будна Н.О., Головко З.Л. "Я і Україна" зошит з громадянської освіти. 4 клас. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2005. - 64с.

4.Даниленко О., Пометун О. Етика: Підручник для 5-го кл. загальноосвіт. навч. закл. ­ К.: Генеза, 2005. ­ 192с.

5. Даниленко О., Пометун О. Етика: Підручник для 6-го кл. загальноосвіт. навч. закл. ­ К.: Генеза, 2006. ­ 192с.

 

(додаткова)

6.Державний стандарт початкової загальної освіти // Початкова школа. - 2006. - №2. - Вкладка

7.Закон України про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР "Про освіту". - Київ: Генеза, 1996. - 36с.

8.Концепція загальної середньої освіти (12-річна школа) // Початкова школа. - №3. - 2004. - С.1-9.

9.Діптан Н.В. Я і Україна (Громадянська освіта. Природознавство). 3 клас: Плани-конспекти уроків / Н.В.Діптан, Л.П.Хитяєва. ­ Харків: Веста: Видавництво "Ранок", 2004. ­ 320с.

10.Афанасьєва Т.М. Сім'я: Проб. навч. Посібник для учнів серед. навч. Закладів. ­ 2-ге вид. ­ Пер. з рос. ­ К.: Рад. шк., 1988. ­ 208с.

1.Протягом історичного розвитку змінювалася не тільки структура сім'ї, а й її роль у житті людей та суспільства, змінювалися її функції.

У сучасної сім'ї найрізноманітніші функції. Причому та сама функція має значення і для суспільства (у такому разі виокремлюють суспільні функції) і для особистості (індивідуальні функції). М.С.Мацковський подає таку класифікацію функцій сім'ї:

 

Сфера сімейної діяльності Суспільні функції Індивідуальні функції
Репродуктивна   Виховна     Господарсько-побутова   Економічна     Сфера первинного соціального контролю     Сфера духовного спілкування   Соціально-статусна     Організації дозвілля     Емоційна   Сексуальна   Біологічне відтворення населення Соціалізація молодого покоління. Підтримка культурного відтворення суспільства   Підтримка неповнолітніх і непрацездатних членів суспільства   Економічна підтримка неповнолітніх і непрацездатних членів суспільства   Моральна регламентація поведінки членів сім'ї в різних сферах життєдіяльності, а також регламентація відповідальності і зобов'язань у стосунках між подружжям, батьком - матір'ю та дітьми, представниками старшого і молодшого поколінь Розвиток особистості членів сім'ї   Надання певного соціального статусу членам сім'ї Організація раціонального дозвілля. Соціальний контроль     Емоційна стабілізація індивідів та їх психологічна терапія   Сексуальний контроль Задоволення потреб у дітях Задоволення потреб у материнстві, батьківстві, контактах з дітьми, їх вихованні, самореалізації в дітях Надання господарсько-побутових послуг одними членами сім'ї іншим Отримання матеріальних засобів одними членами сім'ї від інших (у разі непрацездатності або в обмін послугами) Формування і підтримка правових і моральних санкцій при порушенні моральних норм членів сім'ї   Духовне взаємозбагачення. Підтримання дружніх стосунків у шлюбному союзі Задоволення потреб у соціальному просуванні   Задоволення потреб у спільному проведенні дозвілля, взаємозбагачення інтересів Отримання психологічного захисту, емоційної підтримки в сім'ї. Задоволення потреб особистості в щасті і любові Задоволення сексуальних потреб

 

Функція соціалізації дітей (виховна). Народити дитину ще недостатньо. Треба її виростити, підготувати до життя у суспільстві. У сім'ї дитина вчиться мови, цінностей і норм, уводиться у світ культури свого народу. Процеси соціалізації мають особливе значення в перші роки життя і в дитинстві, вони певною мірою тривають упродовж усього життя. Жодна людина не може ізолюватися від реакції на неї осіб, що оточують її. Це впливає на її поведінку та видозмінює її на всіх стадіях життєвого циклу. Сім'я є найпершим чинником соціалізації в ранньому дитинстві і утримує свій вирішальний вплив багато років по тому.

Економічна функція сім'ї. Сім'я відповідає за забезпечення фізичних потреб усіх її членів ­ і малих, і старих. Це основні потреби у їжі, житлі, безпеці і здоров'ї.

У сучасних індустріальних суспільствах деякі з цих традиційних функцій змінюються і перебираються іншими інституціями.

Роль сім'ї у соціалізації молодого покоління відчутно змінилася. У традиційних суспільствах у сім'ї дитину готували до життя: передавали навички майстерності, вчили поводити себе у різних ситуаціях. У сім'ях ремісників, наприклад, майстерність батьків передавалася від покоління до покоління. Акцент робився на чітко окреслених традиційних соціальних ролях і навичках.

У сучасних суспільствах, таких, як наше, майбутня професія дітей є невизначеною. Більше того, технічні навички і навіть знання швидко застарівають. Освітні інституції, включаючи заклади середньої, професійної, вищої освіти, перебирають відповідальність від сім'ї за професійну соціалізацію дітей, починаючи з дедалі молодшого віку, ніж раніше. На соціалізацію молоді сильний вплив справляють засоби масової інформації.

Змінилася і роль економічної функції сім'ї Нині людина здатна прожити і без матеріальної підтримки родини.

Функція емоційної задоволеності. Хоча школа навчає дітей, сім'я все ще забезпечує виховну соціалізацію або емоційну підтримку і турботу. Емоційне задоволення від родини мають і дорослі. Для більшості людей сім'я ­ це група, у якій всі очікують постійного задоволення своїх емоційних потреб, хочуть знайти вдома розуміння, дружнє спілкування, душевне тепло, щирість.

Функція організації дозвілля. Широко відомою і часто повторюваною є фраза, якою розпочинається роман Льва Толстого "Анна Кареніна": "Усі щасливі сім'ї схожі одна на одну, кожна нещаслива сім'я нещасна по-своєму".

Справді, щасливі сім'ї схожі. У них панують взаєморозуміння, повага, любов, але їхнє щастя має різні прояви. Особливо це стосується проведення дозвілля. В одній родині люблять приймати багато гостей, влаштовуючи бучні святкування, іншим подобається відвідувати кав'ярні і ресторани, а хтось не уявляє справжнього відпочинку без тихого спілкування з природою. Одна родина відвідує масові заходи, а інша ­ надає перевагу камерним концертам.

Про дозвілля громадян дбає держава, але нині у зв'язку з кризовими явищами в економіці скоротилася мережа позашкільних закладів, особливо безплатних, а оплатити заняття дітей в існуючих спроможна далеко не кожна родина.

Л. Толстой зазначив, що упродовж дня людина повинна займатися різними видами діяльності: працювати фізично, розумово, давати роботу рукам ­ щось майструвати, створювати. Нині це дуже актуально, адже досить часто наша робота і повсякденні обов'язки є одноманітними. Чим більше найрізноманітніших видів діяльності опанує дитина, чим різнобічнішими будуть її інтереси, тим цікавішим буде її життя. Найкращий відпочинок ­ зміна видів діяльності. Цьому треба вчити дитину.

Соціально-статусна функція сім'ї. У демократичних суспільствах немає жорсткої соціально-статусної структури. Вихідці з будь-яких сімей мають право і можливість займатися найрізноманітнішою професійною діяльність, і досягнення успіхів у суспільному просуванні залежить передусім від особистих якостей людини, а також від родини.

Навіть у демократичних суспільствах рівень життя і соціальний статус сімей відрізняється. І вже самим фактом народження у тій чи іншій сім'ї особа має певні переваги і можливості для самореалізації. Нині в Україні відбуваються негативні процеси, які можуть призвести до поглиблення розшарування у суспільстві. Діяльність держави у цьому напрямі має бути спрямована на зменшення розриву у рівні добробуту родин.

 

2.Цікаво, що на думку деяких мовознавців, слово гість (однокореневі слова є і в інших слов'янських мовах: у російській ­ гость, болгарській ­ гост), етимологічно пов'язано зі словами їсти, їстівний. Тобто гість у наших пращурів ­ це було щось придатне в їжу. Так у мові закріпилася згадка про витоки гостинності!

Український народ з давніх-давен славився своєю гостинністю. Про це є свідчення численних іноземних мандрівників, які відзначали щирість українців, їхнє вміння не просто нагодувати подорожнього, а й створити приємну атмосферу, коли гість почувається невимушено, справді "як удома".

Що таке гостинність? Відповідь на це запитання не становить особливих труднощів. Ось як визначають значення слова гостинність автори тлумачного 11-томного "Словника української мови": "Гостинність ­ вміння приймати гостей".

Виявляється гостинність у тому, як господарі поводяться з моменту приходу гостей до того часу, коли вони залишать дім, як вони вміють пригостити гостей, зробити їх перебування цікавим і приємним.

Гостинність ­ це своєрідна риса характеру, яка формується ще з дитинства і залежить від родинного виховання. Гостинна людина завжди щиро рада гостям. Вона зуміє пригостити їх, навіть якщо в домі нічого немає, докладе зусиль, щоб гості почували себе бажаними у її домі.

Гостинність ­ це стан душі. Отож, для того щоб бути гостинним, недостатньо вивчити набір порад. Бо можна довести до абсурду, наприклад, таке правило, як припрошування гостей до частування, коли воно перетворюється в нав'язливу вимогу скуштувати якусь страву з прискіпуванням до причини відмови.

Проводжання гостей ­ це теж своєрідний ритуал. В українців прийнято передавати ласощі для дітей чи інших членів сім'ї, які не прийшли у гості.

Правила гостинності існують не тільки для господарів дому, а й для самих гостей. У нас "телефонізований" час не прийнято ходити в гості без попередньої домовленості. Це стосується і відвідин навіть найближчих родичів та друзів. Слід поважати особисте життя людей.

За давньою українською традицією людина, яка вперше потрапляє до оселі, має вручити господарям хлібину. Нині цей звичай можна видозмінити, підготувавши якийсь інший, хай навіть суто символічний дарунок. Також слід брати гостинці для дітей.

Приймати гостей і бути гостем ­ це мистецтво. Для того щоб його опанувати, недостатньо вивчити набір конкретних порад.

Демократизація суспільного життя призвела і до демократизації відносин між людьми і ритуалів у прийманні гостей. Головне ­ це щирість, увага до людини і, звичайно, вихованість, загальна культура.

Гостинність є не просто важливою складовою культури сім'ї, її прояви у повсякденні віддзеркалюють суспільні процеси та спосіб життя людей.

 

Вкажіть, у відповіді під котрим номером правильно вказано, що розуміють під предметом філософії права.

А) Найзагальніші закономірності виникнення, структури, функціонування та розвитку того явища, яке відображається терміном “право”;

Б) Систему дослідницьких підходів, методів, засобів за допомогою яких вивчаються найзагальніші закономірності виникнення, структури, функціонування та розвитку того явища, яке відображається терміном “право”;

В) Відображення в людській свідомості тих явищ або їх властивостей, які є істотними для існування і розвитку суб’єктів та відображаються терміно-поняттям “право”;

Г) Систему знань про найзагальніші закономірності виникнення, структури, функціонування та розвитку того явища, яке відображається терміном “право”;

Д) Світоглядна аксіоматична ідея котра постулює загальну стратегію дослідження, визначає відбір науковцем досліджуваних фактів і інтерпретацію результатів дослідження;

 




Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 54 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав