Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Цілі і завдання курсу

Читайте также:
  1. I. ПРОГРАМА КУРСУ
  2. IХ. МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КУРСУ
  3. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  4. VII. Домашнє завдання.
  5. VII. ПРИМЕРНЫЙ ПЕРЕЧЕНЬ ВОПРОСОВ К ЭКЗАМЕНУ ПО КУРСУ
  6. Адміністративно-правовий статус Кабінету Міністрів України у системі органів державної влади та його завдання.
  7. Аттестация по курсу
  8. Бойові завдання і бойові порядок механізованих підрозділів у наступі.
  9. Визначте пункти, ЩО НЕ відноситься до завдання
  10. Визначте пункти, ЩО НЕ відносяться до завдання

Вивчення неврологічних основ логопедії має велике загальноосвітнє значення у справі підготовки педагогів-логопедів та дефектологів. Ознайомлення майбутнього педагога з будовою та функціями мозку вводить його у сферу наукового природознавства, допоможе краще зрозуміти структуру мовленнєвих порушень, їх етнологію, механізми, патогенез.

Звернення педагогів до спеціальної медичної літератури буває малоефективним через складність викладання матеріалу. Працюючи безпосередньо над вивченням центральної нервової системи, студенти-логопеди матимуть можливість наочно сприймати всю складність будови мозку, цієї високодиференційованої матерії, що відіграє найважливішу роль у процесі становлення, розвитку та функціонування мовлення людини. Наочність допоможе краще зрозуміти мозкові механізми мовлення в нормі та патології. Ці знання актуальні тому що, саме на них грунтується вивчення найбільш складних аспектів логопедичної проблематики.

Більшість порушень мовлення зумовлені ураженнями нервової системи. Корекція таких розладів мовлення потребуює ґрунтовного аналізу механізмів, структури порушень для вибору стратегії і тактики реабілітаційного впливу а також докладення спільних зусиль педагогів та медиків. Сутність компенсації міститься у тому, що при комплексному підході до корекційної роботи нервова система дітей набуває таких властивостей, які певною мірою доповнюють послаблені, порушені або втрачені функції. Розуміння цих механізмів допоможе спеціалісту вирішити питання діагностики, обрати найефективніші шляхи корекції та компенсації порушень. Тому необхідно сформувати у студентів поняття про структуру та механізми мовленнєвих розладів, обумовлених органічними ураженнями структур центральної нервової системи, порушеннями функцій другої сигнальної системи, внаслідок органічних уражень кори великих півкуль головного мозку, а також проблемами функціональних розладів мовленнєвої діяльності.

Вивчення неврологічних основ логопедії передбачає детальне ознайомлення з механізмами мовленнєвої діяльності в нормі та порушеннями, зумовленими ураженнями нервової системи і складається з наступних розділів:

I. Неврологічне забезпечення мовленнєвої діяльності.

II. Неврологічні механізми порушень при дизартрії.

III. Нейропсихологічні синдроми порушень вищих психічних функцій при локальних ураженнях кори головного мозку.

IV. Порушення писемного мовлення.

V. Алалія як системне недорозвинення мовлення.

VI. Функціональні розлади мовлення.

 


Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 6 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2018 год. (0.01 сек.)