Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Організаційно-економічна характеристика діяльності підприємства. Перший етап ресоціалізації – допенітенціарний – період, який починається з моменту скоєння злочину («кульмінації» десоціалізації особистості) та арешту

Читайте также:
  1. Amp;Сравнительная характеристика различных методов оценки стоимости
  2. I. Доказывание, понятие и общая характеристика
  3. II. ОБЩАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ЖИЗНИ
  4. II. Характеристика отдельных типов половых гормонов.
  5. II. ХАРАКТЕРИСТИКА ПЯТИ СОЦИЕТАЛЬНЫХ ГРУПП
  6. II. Характеристика распределения населения по доходу.
  7. III. Характеристика подготовки по специальности
  8. III. ХАРАКТЕРИСТИКА ПОНЯТИЙ СОЦИАЛЬНАЯ ОБЩНОСТЬ И СОЦИАЛЬНЫЕ СВЯЗИ
  9. III. ХАРАКТЕРИСТИКА СТАНДАРТОВ ВТОРОГО ПОКОЛЕНИЯ ПО ИНФОРМАТИКЕ
  10. III. Характеристика стандартов второго поколения по физике

Перший етап ресоціалізації – допенітенціарний – період, який починається з моменту скоєння злочину («кульмінації» десоціалізації особистості) та арешту, продовжується в ході досудового слідства (перебування в слідчому ізоляторі) та судового процесу. Основними соціально-психологічними механізмами на цьому етапі виступають усвідомлення вини та нанесення шкоди суспільству, каяття та засудження власної злочинної поведінки. Основним змістом соціально-педагогічної (соціально-виховної) та психологічної роботи – просвітницька та виховна робота, спрямована на попередження рецидивів; загальноосвітнє навчання; заняття спортом; психологічна підтримка усвідомлення вини.

Другий, основний, етап процесу ресоціалізації – пенітенціарний – відбувається з моменту прибуття засудженого в колонію й закінчується звільненням.

Механізмами основного етапу ресоціалізації виступають адаптація до умов позбавлення волі, виховання, перевиховання, виправлення та самовиховання, підготовка засуджених до звільнення, що відбуваються у процесі соціально-педагогічної (соціально-виховної) та психологічної роботи за наступними напрямами: всебічне (моральне, розумове, правове, трудове, естетичне, фізичне, санітарно-гігієнічне, статеве) виховання; загальна середня, професійно технічна та вища освіта; участь у самодіяльних організаціях та самоврядуванні; звернення до релігії як засобу виправлення; суспільно корисна праця; дотримання режиму й самодисципліна; психологічна допомога (корекція негативних і девіантних якостей особистості, нейтралізація негативних соціально-психологічних явищ у концентрованому середовищу правопорушників, надмірного звикання до умов ізоляції від суспільства тощо); підтримка соціально корисних зв'язків із сім’єю, друзями, колегами тощо; залучення громадськості та формування з її числа піклувальних рад та батьківських комітетів; попередня підготовка засуджених до звільнення (забезпечення контролю і зворотного зв’язку між установою виконання покарань та сім’єю, місцевими органами влади, регіональними центрами зайнятості населення, навчальними закладами щодо побутового та працевлаштування на волі) та ін.

І, нарешті, третій, постпенітенціарний, етап ресоціалізації неповнолітніх засуджених починається, коли неповнолітній уже потрапляє на волю.

Провідними механізмами процесу ресоціалізації на цьому етапі виступають соціальна реабілітація та соціальна адаптація, які відбуваються разом або з відносною послідовністю. Основним змістом соціально-педагогічної роботи на цьому етапі виступає соціально-педагогічний патронаж неповнолітніх, звільнених із колонії, спрямований на відновлення або ж встановлення соціально корисних відносин і статусу; вирішення проблем забезпечення житлом, продовження освіти, професійного навчання, працевлаштування; корекцію індивідуальних рис, що заважають соціальній адаптації; захист прав і представлення інтересів звільненого; нейтралізацію негативного впливу соціального середовища; здійснення психологічної підтримки; закріплення досягнутих у процесі виконання покарання позитивних результатів і досягнення цілей ресоціалізаційного процесу.

Це етап повної й остаточної ресоціалізації, результатом якої повинна стати реінтеграція (повторна інтеграція в суспільство) з метою подальшої соціалізації неповнолітнього, перерваною злочином і відбуванням покарання в місцях позбавлення волі. Реабілітацію осіб, звільнених від відбування покарання необхідно підрозділяти на соціальну і трудову. Соціальна реабілітація – це комплекс заходів по наданню в постпенітенціарний період соціальної, правової, медичної, психологічної допомоги та забезпеченість житлом з метою пристосування звільненого до умов життя на волі. Трудова реабілітація включає в себе допомогу органів державної влади та управління, центрів зайнятості населення у працевлаштуванні звільненого, а також його професійну підготовку та перепідготовку за спеціальністю.

Однією із форм соціальної та трудової реабілітації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, є постпенітенціарний вплив, до якого необхідно відносити систему заходів соціального, трудового та адміністративного контролю та нагляду за звільненими, надання їм допомоги в отриманні місця проживання та працевлаштування, налагодженні соціальних та сімейних зв’язків, виховання в них чесності і правомірної поведінки, організація контролю за їхньою поведінкою, а в необхідних випадках – застосування до них адміністративно-правових та соціальних заходів примусу з метою недопущення ними вчинення повторних злочинів.

Сам процес реабілітації підрозділяється на такі етапи:

- підготовка засуджених до звільнення наприкінці терміну відбування ними покарання;

- надання звільненим соціальної допомоги після звільнення на волю;

- трудове та побутове влаштування осіб, звільнених з установ виконання покарань.

Установлено, що трудові і кваліфікаційні можливості та якості осіб, звільнених з місць позбавлення волі, дуже низькі, що пояснюється низьким рівнем професійної підготовки в установах виконання покарань. Встановлено, що в місцях позбавлення перебуває молодь до 28 років, яка має низьку професійну підготовку, що не відповідає галузевій структурі кримінально-виконавчої системи, і тому необхідний час для освоєння нової спеціальності, яку вони отримують через індивідуально-бригадну форму навчання. Система професійно-технічного навчання в установах виконання покарань в даний час не функціонує.

Дослідження показало, що особи, які звільняються з місць позбавлення волі не можуть працевлаштуватися через низьку кваліфікацію, вони не виконують норми виробітку і випускають неякісну продукцію. Після звільнення їм необхідно знову проходити професійну підготовку та перепідготовку. Крім того, використання засуджених в установах виконання покарань не за спеціальністю має негативні наслідки як у психологічному, так і в економічному аспекті.

Розглядаючи соціально-демографічні ознаки осіб, звільнених з місць позбавлення волі, встановлено, що частка чоловіків в Україні складає 53,2%, жінок – 46,8%; серед звільнених на волю вона складає 94,1 і 5,9% відповідно. За даними проведених досліджень, більшість осіб, звільнених з місць позбавлення волі, є молодь віком від 16 до 29 років – 50,7%, 30-39 – 30,6%. Середній вік звільнених складає 32,9 років; середній вік серед звільнених жінок вищий, ніж у чоловіків: у чоловіків – 32,1 роки, у жінок – 34,7 років. В УВП вищу освіту мають – 1,3%, середню спеціальну і неповну вищу освіту – 13,17; середню загальну – 48,1; неповну середню – 30,4; початкову освіту - 5,3%. При звільненні на волю 62,2% осіб не перебували в шлюбі, перебували в шлюбі і сім’я зберігалася у 25,7%, перебували в шлюбі і сім’я розпалась у 12,1%.

Серед осіб, які звільняються, переважають особи з робочими професіями та особи, які не мали до засудження визначених занять – 89,5% від всіх звільнених. У зв’язку з цим необхідно організувати в установах виконання покарань підготовку спеціалістів з масових робітничих спеціальностей з працевлаштуванням після звільнення. Це має забезпечити їм конкурентоздатність на ринку праці.

Окрім того, ресоціалізація включає удосконалення індивідуально-профілактичної роботи з засудженими:

- виявлення, попередження та ліквідація конфліктних ситуацій серед ув’язнених;

- боротьба з впливом кримінальної субкультури, для чого необхідно розробити нову систему орієнтації соціальних та духовних цінностей, в якій особливу увагу приділяти індивідуально-профілактичній роботі з лідерами угруповань та вивчати їх соціальне оточення;

- покращення підготовки кадрів для кримінально-виконавчої системи як в цілому, так і кадрів, компетентних в боротьбі з пенітенціарною злочинністю, які б навчались за спеціальними програмами.

 

Організаційно-економічна характеристика діяльності підприємства

Товариство з обмеженою відповідальністю „Ековінд” працює на ринку Львова та західного регіону України з 1998 року. На сьогодні – це одне із найпотужніших підприємств на регіональному ринку металопластикових конструкцій. Основний напрям діяльності підприємства – це виробництво та продаж віконних конструкцій.

Повна назва підприємства – Товариство з обмеженою відповідальністю „Ековінд”; знаходиться за адресою м Львів, вул. Кульпарківська 59.

Місія компанії випливає з характеру її діяльності й, відповідно до статуту підприємства, полягає у “забезпеченні доступності сучасних, надійних, довговічних, енергозберігаючих, екологічних вікон для кожного!”.

Філософія компанії полягає перш за все у виробництві надійних та довговічних вікон; відповідно підприємство орієнтується не на ціну, а на якість продукції, сервісу, обслуговування. Така філософія призводить до появи конкурентних переваг, що дозволяє розглядуваному підприємству успішно здійснювати свою діяльність, адже розглядуваний господарюючий суб’єкт відрізняється від багатьох вітчизняних гравців даного ринку, які здійснюють акцент на ціні продукції і абсолютно не приділяються уваги рівню її якості.

Згідно з статутом основним видом діяльності Товариства є виготовлення, проектування і встановлення вікон та дверей з ПВХ, деревини та алюмінію, виробництво склопакетів.

Сучасні світові тенденції в енергозбереженні та екології визначили напрям роботи ТзОВ „Ековінд”. Підприємство орієнтоване на продукцію з безсвинцевими профільними системами. Саме тому основним партнером і постачальником профілю для виготовлення виробів є німецька фірма "KOMMERLING", яка існує понад 100 років і є одним з перших у Європі виробників профілю без вмісту свинцю.

Щодо пропозиції підприємства, то на даний момент профіль вікна представлений двома системами: трикамерний EURODUR та чотирьохкамерний EUROFUTUR CLASSIC.

Обидві системи мають широку кольорову гаму. Новим напрямком стала робота із чотирикамерним безсвинцевим профілем KENNER, який є дешевшим а, отже, доступнішим, порівняно з елітним KOMMERLING. Для виготовлення склопакетів використовується скло "SAINT GOBAIN" (Франція) та "PILKINGTON" (Англія). Особливо актуальним на даний час є використання енергоощадного скла. До вибору пропонуються пакети з е-склом та к-склом, які дають можливість зберегти тепло у приміщеннях, а також з тріплексом, тонованим та візерунковим склом.

Вироби комплектуються фурнітурою WINKHAUS – простою у використанні, надійною та багатофункціональною. Останнім часом усе більшої популярності набуває протизламна система цієї фірми. Продукція виготовляється на надійному устаткуванні таких провідних фірм як "URBAN" (Німеччина) та "PETRICCI" (Італія), ALUMA (Словенія).

Потужності ТзОВ „Ековінд” дозволяють забезпечувати клієнтів виробами в обсязі, необхідному для повного задоволення потреб. Завдяки співпраці з фірмою WINKHAUS (постачальник фурнітури) та "Євроглас" (виробництво склопакетів) є можливість виготовляти різноманітні фасадні конструкції, зимові сади, розсувні системи різних типів складності.

Основним цільовим сегментом ринку, на якому працює ТзОВ „Ековінд” є середній ціновий сегмент споживачів, де основними вимогами є простота, висока надійність поряд з екологічністю.

ТзОВ „Ековінд” здійснює реалізацію вікон через торгові точки, які розміщені у районних центрах Львівщини, а завдяки широкій дилерській мережі постачає продукцію на Західний і частково Центральний регіони країни.

Організаційно підприємство представлене головним офісом, який знаходиться у м. Львів та 9 регіональними представництвами. На території Львівської області працює 6 регіональних представництв ТзОВ „Ековінд” у містах Городок, Бібка, Миколаїв, Самбір, Стрий, Дрогобич. На території Івано-Франківської області територіальне представництво знаходиться у містах Івано-Франківськ та Рогатин. У Закарпатській області територіальне представництво працює у місті Мукачево. Виробництво вікон здійснюється на заводі поблизу Львова; тут же знаходиться спеціалізований склад, на якому зберігаються виробничі запаси. Наочно організаційну структуру підприємства представлено на рис.2.1.

Рис. 2.1. Організаційна структура ТзОВ “Ековінд”

Управління підприємством здійснює керівник. Йому підпорядковуються керівники територіальних представництв та функціональних підрозділів підприємства. Основним завданням керівників територіальних підрозділів є збут продукції на місцях. Головний бухгалтер здійснює облік та внутрішній аудит на підприємстві. Головний економіст займається плануванням та маркетинговою діяльністю. Начальник по виробництву реалізує заходи для ефективного управління виробництвом на підприємстві. Начальник складського господарства займається матеріально-технічним забезпеченням, зокрема розраховує потребу у різного роду виробничих запасах, займається складуванням та постачанням матеріалів на виробництво.

Підприємство виконує індивідуальне проектування конструкцій для засклення фасадів, житлових і промислових будинків, торгових центрів, вітрин, зимових садів. Пропонується комплексний підхід до вирішення проблеми енергоощадності: надійні вікна з екобезпечним профілем та децентралізована система вентиляції з рекуператором повітря.

Продукція ТзОВ „Ековінд” займає свою певну нішу на висококонкурентному регіональному ринку віконних конструкцій. Прибутковість діяльності досягається за рахунок задоволення потреб широкого кола споживачів шляхом реалізації якісної продукції а також якісного виконання робіт із встановлення різноманітних віконних конструкцій.

Тенденції економічного зростання в Україні до 2009 року зумовлювали фактичне перевищення попиту над пропозицією, що забезпечувало підприємству коло потенційних клієнтів, кількість яких постійно збільшувалась.

З початком фінансово-економічної кризи вимоги споживачів щодо металопластикових конструкцій змінилися в сторону збільшення вагомості фактора ціни при виборі продукції.

Відповідно, товарна політика підприємства полягає у постійному розширенні та оновленні асортименту для якнайповнішого задоволення потреб споживачів. На даний момент, це пропозиція нових видів профілів та розширення номенклатури.

Щодо цінової політики підприємства, то тут спостерігається певна гнучкість у здійсненні даної політики та орієнтація на ринкову кон’юнктуру.

На підприємстві діє налагоджена система товароруху продукції, яка використовує прямі канали збуту а також мережу власних представництв у регіоні та послуги посередників.

Організація товаропросування продукції ТзОВ „Ековінд”, охоплює заходи з проведення рекламних кампаній, а також заходи з формування попиту та стимулювання збуту. Але недостатньо уваги приділяється налагодженню зв’язків з громадськістю.




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 56 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав