Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

I. Мотивація навчальної діяльності; актуалізація вмінь і навичок.

Читайте также:
  1. Вимоги до знань та вмінь
  2. Етапи формування практичних умінь та навичок.
  3. з навчальної дисципліни
  4. З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
  5. З навчальної дисципліни вибіркового циклу
  6. Завдання викладання навчальної дисципліни
  7. ЗАВДАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
  8. Загальні вказівки по виконанню завдань навчальної практики
  9. Зміст указівок студентам щодо методики підготовки рефератів (доповідей) і навчальної групи в цілому до заняття.

Міністерство освіти і науки України

Департамент загальної середньої та дошкільної освіти

Екологічний клуб “Еремурус”

Міжнародна програма “SPARE”

 

 

Урок географії з теми:

«Проблеми енергетики та енергозбереження”

(9 клас)

 

Виконала

Хаперська Галина Савівна, учитель географії, учитель вищої категорії

гімназії №2 м. Куп’янськ Харківської області

 

 

 

 

Тема уроку: Проблеми енергетики та енергозбереження (9 клас)

Мета. Зацікавити учнів шляхами і методами збереження та економії природних ресурсів; дати можливість на основі аналізу екологічних проблем сприймати навчальний матеріал на вищому рiвнi пiзнавальної активності, показати зв’язок енергетики та екологiї, їхню взаємодiю, шляхи полiпшенню стану енергетики на глобальному та мiсцевому рівнях; сприяти виробленню в учнів умiння правильно поводити себе у побутi; виховувати любов до рiдного краю, прагнення берегти навколишнє середовище та ідею про можливість збереження природних ресурсів, учити цінувати й збагачувати надбання своїх батьків.

 

Обладнання. Таблиці “Основні забруднювачі навколишнього середовища, які впливають на здоров’я людей”, “Переваги та недоліки нетрадиційних джерел енергії”; малюнок “Показники домашнього тепла”

 

Тип уроку. Повторювально-узагальнюючий

 

 

ПЛАН УРОКУ

 

I. Мотивація навчальної діяльності; актуалізація вмінь і навичок.

II. Засвоєння учнями нового матеріалу.

1. Розповідь учителя про небезпеку джерел енергії для навколишнього середовища та про шляхи вирішення цих проблем.

2. Робота в групах методом “ Джигсоу”. Завдання для груп. Ознайомитися з пропонованим матеріалом (додаток 1) і підготувати повідомлення з тем:

- Сонце як невичерпне джерело енергії.

- Вітер – найдоступніше поновлюване джерело енергії.

- Енергія морів та океанів для розвитку енергетики.

- Електроенергія зі сміття.

- Гній - як джерело електроенергії.

3. Обговорення проблеми енергозбереження і заповнення таблиці “Переваги та недоліки нетрадиційних джерел енергії”

III. Практичне засвоєння учнями нового матеріалу.

1. “Мозковий штурм”. Шляхи вирішення проблем енергозбереження.

2. Самостійна робота за допомогою інтерактивного методу “Гронування”

3. Робота з малюнком “Показники домашнього тепла”

4. Рольова гра “Я - міністр екології”

IV.Підсумок уроку. Оцінювання.

V. Диференційоване домашнє завдання.

 

 

ХІД УРОКУ

 

I. Мотивація навчальної діяльності; актуалізація вмінь і навичок.

1.Повідомлення про тему, мету уроку.

2.Об’єднання у групи, організація роботи за інтерактивним методом “Джигсоу”.

3.Активізація навчальної діяльності учнів. Географічна розминка:

- Назвіть структуру паливно-енергетичного комплексу.

- Дайте характеристику кожної структури.

- Які з відомих органічних палив найбільш широко використовується в господарстві?

- Назвіть альтернативні види одержання енергії.

- Який вид палива доцільніше використовувати в тепловій теплоенергетиці?

- Який вид палива найбільш корисний для роботи опалювальної системи. Чому?

- Як ви думаєте, чи є зв’язок між джерелами енергії та екологією?

 




Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 30 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | <== 8 ==> | 9 | 10 | 11 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав