Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

V. Формування знань учнів

Читайте также:
  1. Cистема вправ для формування іншомовної комунікативної компетенції
  2. I. Засвоєння знань
  3. II. Засвоєння знань та вмінь
  4. III. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності
  5. V. Засвоєння знань
  6. Аналіз формування, структури та динаміки фінансових результатів діяльності СТОВ «НІКА» за 2011-2013 рр.
  7. Анкета по виявленню учнів із девіантною поведінкою у класі
  8. АНКЕТА СОЦІОНІКИ, САМОХАРАКТЕРИСТИКИ УЧНІВ
  9. Атестація робочих місць учнів.

УРОК № 3

Тема. Відрізок. Вимірювання відрізків

Мета: 1. Домогтися засвоєння учнями змісту понять «відрізок», «внутрішня точка відрізка», «кінці відрізка», «перетин відрізків», «довжина відрізка» та змісту властивості вимірювання відрізків. 2. Виробити в учнів уміння роз­пізнавати на готовому рисунку відрізки і за описом ситуа­ції робити рисунки і пояснювати особливості розміщення точок із використанням вивчених понять, відповідно до умови задачі записувати властивість вимірювання відрізків і використовувати цей запис для розв'язування задач.

Хід уроку

I. Організаційний етап

II. Перевірка домашнього завдання

III. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів

Для успішного проведення цього етапу уроку вчитель про­понує учням розв'язати вправи на застосування властивості взаємного розміщення точок на прямій.

Запитання до учнів

1. Позначте на даній прямій а точку А. На які частини поділяє точка А пряму а?

2. Позначте на прямій а точки А і В. На скільки частин поділяють ці точки дану пряму а? Які з цих частин є променями? Чи є названі промені доповняльними? Чи є третя з утворених частин променем?

Виходячи з результатів виконання завдань, учитель фор­мулює, а потім узгоджує з учнями основну дидактичну мету уроку.

IV. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

Усні вправи

Чи правильні ці твердження? Відповідь поясніть.

1. Яка б не була пряма, існують точки, що належать цій прямій.

2. Через дві точки можна провести дві різні прямі.

3. З трьох точок одна лежить між двома іншими.

4. Існує тільки одна точка, що лежить між двома даними точками на даній прямій.

 

V. Формування знань учнів

План вивчення нового матеріалу

1. Уявлення про частини, на які будь-яка пряма поділяється двома своїми точками.

2. Означення відрізка з кінцями у двох даних точках. Елементи відрізка.

3. Вимірювання відрізків:

а) одиниці вимірювання, зміст поняття «вимірювання відрізків»;

б) довжина відрізка та її властивості;

в) зміст дії порівняння відрізків;

г) властивість вимірювання відрізків, які поділяються на дві частини деякою своєю точкою.

Методичний коментар

Навчальний матеріал уроку не є зовсім незнайомим для учнів, бо відповідає вже сформованим в учнів уявленням про відрізок як геометричну фігуру і про зміст операції вимірювання відрізків та порівняння двох відрізків за довжиною. Новими для учнів є поняття внутрішньої точки відрізка, поняття про перетин відрізків (як це викладено в підручнику) і поняття відстані між двома точками. Тому основне завдання вчителя полягає в тому, щоб викласти відомий матеріал з достатнім рівнем математичної строгості і довести до свідомості учнів новий матеріал з посиланням на набутий раніше досвід учнів.

Як і на попередньому уроці при роботі з теоретичним ма­теріалом максимально використовуємо наочність (таблиця № 3 «Відрізки»).

Таблиця № 3

 




Дата добавления: 2015-04-20; просмотров: 31 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | <== 11 ==> | 12 | 13 | 14 | 15 |


lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав