Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Аналіз шкідливих і небезпечних факторів робочої зони

Читайте также:
  1. E. Руховий аналізатор.
  2. V. ЕТАП САМОАНАЛІЗУ, ГРУПОВОЇ РЕФЛЕКСІЇ ТА САМОРОЗВИТКУ
  3. Абсорбційне очищення атмосферного повітря від шкідливих газів
  4. Адсорбційне очищення атмосферного повітря від шкідливих газів
  5. Алгоритм розрахунку впливу факторів на прибуток
  6. Аналіз активно-пасивних операцій ломбардів.
  7. АНАЛІЗ ВАЛЮТНОГО РИНКУ ТА ОПЕРАЦІЙ НА ВАЛЮТНОМУ РИНКУ
  8. Аналіз виконання договірних зобов’язань
  9. Аналіз виконання договірних зобов’язань
  10. Аналіз виконання договірних зобов’язань
Помощь в написании учебных работ
1500+ квалифицированных специалистов готовы вам помочь

Тема роботи: «Гігієна (розумової) праці та заходи безпеки у конференц-залі жіночої консультації СМСЧ - 6».

Метою роботи є створення санітарно-гігієнічних умов для проведення робіт та розробка заходів безпеки у приміщенні.

Досліджуване робоче місце - конференц-зала жіночої консультації (далі ЖК) СМСЧ – 6, де проводяться наради та тренінги з питань підготовки до народження дитини.

Створення оптимальних умов праці в конференц-залі жіночої консультації є важливим не тільки для забезпечення належного рівня трудового процесу, а й для створення умов за яких буде підтримуватися добрий фізичний та емоційний стан всіх, хто знаходяться в даному приміщенні.

Під час праці людина перебуває під дією цілого ряду факторів, які можуть викликати небажані наслідки, наприклад, надмірне підвищення або зниження температури тіла, підвищення тиску.

Отже, несприятливий вплив на людину санітарно-гігієнічних факторів спричинює відволікання внутрішніх ресурсів працюючого від основного трудового процесу, несприятливо впливає на психофізіологічний стан людини, її працездатність та самопочуття.

За ГОСТом 12.0.003-74 небезпечні та шкідливі виробничі чинники поділяються на чотири групи: фізичні, хімічні, біологічні та психофізіологічні.

Для проведення оцінки умов праці на відповідність чинним нормативно-правовим актам, необхідно проаналізувати умови робочого місця за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища.

Структура жіночої консультації: реєстратура, кабінети лікарів акушерів-гінекологів, конференц-зала, маніпуляційна кімната, фізіотерапевтичний кабінет, кабінети терапевта, стоматолога, венеролога, лабораторія, кабінет УЗД.

Конференц-зала знаходиться на другому поверсі жіночої консультації СМСЧ - 6. Поряд є інші багатоповерхові будівлі та високі дерева, але вони не перешкоджають потраплянню природнього світла до приміщення.

Загальна площа приміщення складає 65 м2, висота стелі складає 3,3 м, також у приміщенні є три подвійних вікна 2х1,6 м., які спрямовані на схід. Вікна, відповідно до ДСанПІН 3.3.2.007-98 (у приміщенні під час роботи знаходиться ноутбук), обладнані жалюзі. У приміщенні одночасно може знаходитися до 10 осіб.

Стіни приміщення вкриті водоемульсійною фарбою світло-блакитного кольору, при дії якого зменшується фізичне навантаження, регулюється ритм дихання, заспокоюється пульс. На стінах розміщені пам’ятки для вагітних як очний приклад поводження з дитиною. Стеля пофарбовано побілкою бежевого кольору, що призводить до покращення настрою. В приміщенні розміщені фікуси та невисокі кімнатні рослини.

Поверхня підлоги рівна, без дефектів та вад, має антистатичні властивості, неслизька, зручна як для сухого так і вологого прибирання Посередині зали знаходиться килим для фізичних вправ.

У приміщенні знаходиться 1 робоче місце, обладнане столом та стільцем. У приміщенні також знаходяться два ряди крісел для слухачів, вентилятор, шафа та столик для повивання (рис. 4.1).

Електроприлади, що знаходяться у кабінеті є джерелом шуму. Шум, який не перевищує 40 дБ, не викликає негативних змін в функціональному стані нервової системи.

Конструкція робочого столу відповідає сучасним вимогам ергономіки і забезпечує оптимальне розміщення на робочій поверхні використовуваного обладнання (ноутбуку) та документів і відповідає нормам ДСанПІН 3.3.2.007-98. Висота робочої поверхні столу становить 8000 мм, а ширина ‑ 1300 мм, глибина ‑ 900 мм. Робочий стіл має простір для ніг заввишки 700 мм, завширшки – 950 мм, завглибшки (на рівні колін) 550 мм.

Робоче крісло є підйомно-поворотним, регульованим за висотою, з переднім заокругленим краєм. Висота поверхні сидіння регулюється в межах від 400 до 500 мм, а ширина і глибина становлять по 450 мм. Кут нахилу спинки регулюється в межах від 0° до 30° відносно вертикального положення. Для зниження статичного напруження м'язів верхніх кінцівок встановлені стаціонарні підлокітники завдовжки 250 мм. Поверхня сидіння відповідає усім вимогам.

Всі крісла (9 штук), що знаходяться у приміщенні м’які та мають оббивку, схожу на шкіру, що дозволяє часто та швидко їх мити та дезінфікувати. Ергономічні показники крісел також відповідають усім стандартам. Вологе прибирання приміщенні відбувається три рази за зміну, що відповідає санітарно-гігієнічним нормам закладу.

Статистичні навантаження зумовлені робочою позою “сидячи” змушують м’язи ніг, плечей, шиї та рук, хребта перебувати довгий час у скороченому стані, що спричиняє погіршення кровообігу. Тому задля профілактики цього, при проведенні тренінгів з вагітними жінками, лекції чергують з практичними вправами.

Доверь свою работу кандидату наук!
1500+ квалифицированных специалистов готовы вам помочьДата добавления: 2014-12-20; просмотров: 27 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2022 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав