Читайте также:
|
|
Платниками податку є:
¾ суб'єкти господарювання;
¾ юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність;
¾ бюджетні установи;
¾ громадські та інші підприємства, установи та організації;
¾ постійні представництва нерезидентів.
Об'єктом оподаткування екологічним податком є:
¾ викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
¾ скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;
¾ розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини;
¾ утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);
¾ тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк, викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення у разі використання ними палива.
Розрахунок екологічного податку здійснюється самостійно платниками щокварталу (крім тих, які визначені пунктом 240.2 ПК України) на основі:
¾ фактичних обсягів викидів забруднюючих речовин у тоннах (т);
¾ обсягів скиду забруднюючих речовин у тоннах (т);
¾ обсягів відходів у тоннах (т);
¾ обсягів відходів в одиницях обладнання та приладів (од.).
¾ обсягів відходів у вигляді джерел іонізуючого випромінювання у сантиметрах кубічних (см3);
¾ обсягів відходів у вигляді радіоактивних відходів (крім відходів, поданих у вигляді джерел іонізуючого випромінювання) у метрах кубічних (м3);
¾ обсягів електричної енергії, виробленої експлуатуючими організаціями ядерних установок (атомних електростанцій) у кВт/год. (кВт/год.);
¾ вартості (без урахування податку на додану вартість) джерел іонізуючого випромінювання у гривнях з копійками;
¾ ставок податку за одиницю бази оподаткування (у гривнях з копійками з округленням до двох десяткових знаків);
¾ коригуючих коефіцієнтів.
Дані, на основі яких розраховується податкове зобов'язання, мають бути підтвердженими первинними документами бухгалтерського обліку.
Податкові агенти здійснюють обрахунок самостійно щокварталу, виходячи із фактичних обсягів реалізованого палива та відповідних ставок податку в поточному році.
Для цілей визначення податкового зобов'язання щодо екологічного податку платники зобов'язані визначати суму податку окремо за кожним видом забруднення та за кожним видом забруднюючої речовини. Для інших цілей загальна сума екологічного податку - ЕП (у гривнях), яка підлягає сплаті визначається платниками екологічного податкуь за формулою:
ЕП = Пвс + Пс + Прв + АЕС + Б,
де Пвс - сума податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (у гривнях);
Пс - сума податку за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти (у гривнях);
Прв - сума податку за розміщення відходів (у гривнях);
АЕС - сума податку, який справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (у гривнях);
Б - сума податку, який справляється за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (у гривнях).
Платниками до увагиберуться лише ті види забруднень, що є наявними/характерними відповідно до специфіки їх господарської діяльності.
Ставки податку за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, пересувними джерелами забруднення наведені, за скиди у водні об’єкти забруднюючих речовин передбачені у ст. 240-250 ПКУ. Поняття «стаціонарне джерело» забруднення визначено в розділі 1 пп. 14.1.230 ПК України, відповідно це - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/ або скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти.
Зокрема ставки податку за скиди у водні об'єкти забруднюючих речовин, які не увійшли до встановленого п. 245.1 ст. 245 ПКУ переліку, та на які встановлено гранично допустиму концентрацію або орієнтовно безпечний рівень впливу, також зросли в діапазоні від 15 до 20 разів.
Ставки екологічного податку за розміщення надзвичайно небезпечних видів відходів, як обладнання та прилади, що містять ртуть, елементи з іонізуючим випромінюванням, встановлено нарівні 431 грн. за одиницю, тоді як до 31.12.2010 р. діяла ставка збору - 83 грн. за одиницю, люмінесцентних ламп - на рівні 7,5 грн. за одиницю, відповідно - раніше - 1,5 грн. за одиницю.
З 01.01.2011 р. передбачено зростання приблизно у 8,5 разів ставок податку за розміщення відходів, які встановлюються залежно від класу небезпеки та рівня небезпечності відходів. В таблиці 8.5 наводяться розміри цих ставок екологічного податку.
Таблиця 8.5
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 118 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |