Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Тестові завдання закритої форми

Читайте также:
  1. Cущность, виды, источники формирования доходов. Дифференциация доходов населения.
  2. I. МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА РЕЗУЛЬТАТИ ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ
  3. I. Предпосылки формирования философии НВ.
  4. I. Сопровождение перехода на новый образовательный уровень (обучение в школе) Уровень сформированности познавательной деятельности и отдельных её компонентов
  5. II. Завдання та обов'язки
  6. II. Компетенции, формируемые в результате освоения учебной дисциплины
  7. II. Механизм формирования общественного мнения.
  8. II. ПРАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ
  9. II. Профориентационное направление работы: обеспечение формирования и развития профессионального и жизненного самоопределения Изучение образовательных запросов
  10. II. Формирование групп и социальная динамика

1. Амириди, Ю.В. Информационные системы в экономике. [Текст]: Учебник/ Ю.В. Амириди, Е.Р. Кочанова, О.А. Морозова. - М.: КноРус, 2009.- 130 с.

2. Титоренко, Г.А. Информационные системы в экономике. [Текст]: Учебник/ Под ред. Г.А. Титоренко. - М.: Юнити-Дана, 2008.- 463 с.

3. Трофимов, В.В. Информационные системы и технологии в экономике и управлении. [Текст]: Учебник/ Под редакцией В. В. Трофимова. - М.: Юрайт-Издат, 2009.- 521 с.

4. Кулемина, Ю.В. Информационные системы в экономике. Краткий курс. [Текст]: Учебное пособие/ Ю.В. Кулемина. - М.: Окей-книга, 2009. - 112 с.

 

Вступ

Кредитно-модульна система навчання є складовою частиною системи освіти, організованої за принципами Болонського процесу. Ця система передбачає однакові принципи організації і контролю знань студентів у різних вищих навчальних закладах не тільки в межах однієї країни, але й на всьому освітньому просторі, об’єднаному ідеями Болонської системи. Згідно з нею час, відведений на вивчання дисциплін, перераховується на кредити. Дані про кількість кредитів та коло дисциплін, що вивчені студентом, є підставою для прийняття рішень щодо переведення студентів у той чи інший вищий навчальний заклад при бажанні студента його змінити.

У межах кредитно-модульної системи кожна дисципліна розбивається на змістові модулі - значні масиви логічно завершеної інформації. Кожен змістовий модуль поділяється на навчальні елементи (блоки інформації), без вивчення кожного з яких не можна говорити про повне засвоєння матеріалу даної дисципліни. Тому рівень розуміння студентами кожного навчального елементу повинно бути оцінений. Практично оцінка знань студентів проводиться за результатами кожного змістового модуля.

Дисципліна «Основи економічної теорії» для студентів спеціальності "Менеджмент організацій" складається з трьох змістових модулів: «Загальні основи соціально-економічного розвитку суспільства» (1,0 кредитів/36 годин); «Теоретичні основи ринкової економіки. Перехідна економіка» (1,0 кредитів/36 годин); «Економічна теорія та економічна політика держави. Закономірності розвитку світового господарства» (1,0 кредитів/36 годин). Усього: 3,0 кредитів/108 годин.

Доведено, що найбільш доцільною формою контролю знань та навичок студентів є тестова форма контролю.

У цьому методичному посібнику скомпоновані різні види тестів, використання яких в навчальному процесі дозволяє найбільш повно оцінити рівень підготовки студентів з дисципліни "Основи економічної теорії". Тести розміщені в порядку підвищення рівня складності. Спочатку студентам запропоновані тести з простим альтернативним вибором, від яких вони поступово переходять до завдань зі складним множинним вибором, що дає змогу більш повно і глибоко оцінити рівень підготовки студентів. Для кожного змістового модуля дисципліни представлено однакові набори тестів усіх рівнів складності, що дає змогу проводити як окремі тестові контролі за результатами навчальних елементів, так і одну комплексну підсумкову роботу.

У посібнику дається загальна характеристика тестових завдань, принципів їх побудови і умов використання, описані всі види запропонованих тестових завдань, подана шкала співставлення оцінок в різних системах навчання. Запропоновані тестові завдання як закритої, так і відкритої форми: альтернативні тестові завдання; тестові завдання з простим множинним вибором; тест-завдання зі складним множинним вибором, побудовані за принципом порівняння і протиставлення; тестові завдання зі складним множинним вибором, побудовані за принципом запитань із множинними відповідями; тест – задачі; тестові завдання з відповідями, обмеженими кількістю пропущених слів, фраз (без запропонованих варіантів відповідей).

Загальна характеристика тестових завдань, принципів їх побудови і умов використання

Тестові завдання закритої форми

Тестові завдання закритої форми складаються з трьох компонентів:

· інструкції з виконання;

· питань;

· відповіді (ей).

Форма подання тестових або графічних завдань (задач) закритої форми повинні відповідати наступним вимогам:

· Тестові завдання однакової форми супроводжуються загальною інструкцією до їх виконання, при зміні форми тестових завдань пишеться відповідна нова інструкція;

· Текст інструкції відрізняється від основного тексту (іншим шрифтом) і відокремлюється від завдання двокрапкою;

· Запитальна частина тестового завдання сформульована, як правило, у стверджувальній формі, стисло, без подвійного тлумачення і виділена великими літерами;

· Елементи відповіді частини тестового завдання мають окрему нумерацію;

· Запитальна частина тестових завдань і можливі відповіді не відокремлені будь-яким знаком;

· Відповіді розміщені під запитальною частиною симетрично;

· Тест-завдання пронумеровані арабськими цифрами, нумерація тест-завдань різної форми наскрізна.

1.1 Альтернативні тестові завдання є найбільш простими, бо потребують вибору відповіді лише з двох варіантів в узагальненій формі – «так – ні». Використовуються для перевірки знань студентів у першому приближенні (оцінюються в 1 бал).

1.2 Тестові завдання з простим множинним вибором є більш складним видом завдань і використовуються для перевірки уміння правильно відтворювати здобуті знання. Варіанти відповідей усі схожі на правильні, але вірною є лише одна відповідь з чотирьох запропонованих (оцінюються в 2 бали).

1.3 Тест-завдання зі складним множинним вибором побудовані за принципом порівняння і протиставлення, допомагають проаналізувати, чи здатен студент бачити зв’язок між категоріями економічної теорії; перевірити його знання термінології та деяких реальних фактів. До тестового завдання після переліку тверджень, пронумерованих цифрами, неодмінно подається перелік відповідей, позначених літерами. До кожного запитання необхідно вибрати потрібну відповідь (оцінюються в 1 бал за кожну правильну відповідь).

1.4 Тест-задачі використовуються для перевірки знання студентами основних формул, та їх вміння аналізувати певні явища за допомогою цих формул. Тексти задач та варіанти відповідей на них дають змогу оцінити і ступінь концентрації уваги студентів (оцінюються в 3 бали).

1.5 Тестові завдання зі складним множинним вибором побудовані за принципом запитань із множинними відповідями. Завдання містять основу, до якої додаються чотири варіанти відповіді. На кожне запитання або незакінчене твердження одна або декілька відповідей мають бути правильними. Даний вид тестових завдань допомагає проаналізувати рівень глибини знань студентів (оцінюються в 1 бал за кожний правильно вибраний елемент відповіді).




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 49 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав