Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Вартісна оцінка та її сутність.

Читайте также:
  1. Аналіз параметрів мікроклімату робочої зони та оцінка щодо відповідності їх нормативним значенням
  2. Аналіз та оцінка інвестиційних ризиків
  3. Аналітична оцінка рівня економічної безпеки підприємства.
  4. Гетьман Мазепа: Оцінка діяльності
  5. Досократовські філософські школи: елейська, мілетська, ефеська. Принципи і сутність.
  6. Економічна оцінка заходів з охорони праці.
  7. Економічна сутність надходження основних засобів та їх оцінка на підприємстві
  8. ІІІ етап. Оцінка альтернатив.
  9. Інвестиційна діяльність депозитних та недепозитних інститутів на фінансовому ринку. Оцінка сучасного стану та напрями вдосконалення.

Оцінка господарських активів (засобів) - це спосіб вираження у грошовому вимірнику господарських засобів, їх джерел та господарських процесів. Оцінка включає три елементи: 1) об'єкт або подію; 2) належну до кількісної оцінки властивість (якість, ознаку, характеристику); 3) шкалу вимі­ру або сукупність одиниць виразу властивості.

Метою оцінки є формулювання основного завдання, яке слід ви­рішити в результаті оцінки. Формулювання мети оцінки передбачає:

а) повне і правильне найменування об'єкта оцінки;

б) вид активів, які оцінюються;

в) вид майнових прав, які оцінюються;

г) дату оцінки.

Оцінка — це спосіб вартісного вимірювання господарських за­собів, джерел їх утворення, а калькуляція — спосіб вартісного ви­мірювання процесів придбання матеріальних цінностей, виробниц­тва продукції, їх реалізації, а також окремих етапів процесу розши­реного відтворення.

Будь-яка ціна складається з таких елементів: собівартості реалізації; накладних витрат; прибутку; податків; торговельних націнок (знижок).

Найбільш поширеними видами ціни є оптові (ціни, за якими підприємство реалізує продукцію іншим підприєм­ствам, збутовим чи торговельним фірмам; включає: собівартість реалізації, накладні витрати, прибуток і по­датки) та роздрібні ціни (ціни, за якими товари реалізуються споживачам; включають оптову ціну підприємства та торго­вельну націнку (знижку) з метою покриття витрат обігу).

В основу правильності оцінки господарських активів (засобів) покладені такі принципи (вимоги): реальність (адек­ватність), єдність та цілеспрямованість оцінки. Адекватність оцінки вимагає точ­ного обчислення фактичної собівартості всіх об'єктів обліку шля­хом проведення інвентаризації та переоцінки. Дотримання цього принципу забезпечується тим, що господар­ські активи (засоби) оцінюються за фактичною собівартістю, а джерела їх утворення — за фактичними розмірами.

Єдність оцінки полягає в тому, що в підприємствах різних галу­зей народного господарства одні й ті ж господарські активи (засоби) і джерела їх утворення оцінюються за єдиною методикою (тобто в одному і тому ж порядку).

Розрізняють наступні види оцінок:

* Економічні оцінки використовують, визначаючи цінність майна при його реалізації чи придбанні та мають, як правило, калькуляцій­ний характер.

* Юридичні оцінки можуть бути обмежені двома групами оцінок, які випливають з укладених угод (договорів), обумовлених необхід­ністю відшкодування заподіяної шкоди.

* Статистичні оцінки характеризують сукупність об'єктів за деякими середніми величинами; використовуються в макроеконо-мічному обліку й аналізі.

* Експертні оцінки проводять, як правило, фахівці; це самостійний вид оцінки в бухгалтерському обліку, не позбавлений, як відомо, суб'єктивізму.

* Страхові (актуарні) оцінки розраховують індивідуально для кожного страхового об'єкта; остаточно встановлюються після пере­вірки страховою організацією даних, наданих їй страхувальником.

Відповідно до стандартів бухгалтерського обліку такі бази оцінки:

історична собівартість. (Активи відображаються за сумою сплачених грошових коштів та їх еквівалентів або за справедливою вартістю компенсації, виданої, щоб придбати їх, на момент придбання. Зобов'язання відображаються за сумою надходжень, отриманих в обмін на зобов'язання або за сумою грошових коштів, що, як очікується, будуть сплачені з метою погашення зобов'язання під час звичайної діяльності підприємства);

поточна собівартість. (Активи відображаються за сумою грошових коштів або їх еквівалентів, яку було б сплачено в разі придбання такого ж або еквівалентного активу на поточний момент. Зобов'язання відображаються за сумою грошових коштів або їх еквівалентів, яка була б необхідна для погашення зобов'язання на цей момент);

вартість реалізації (погашення). Активи відображаються в обліку за сумою грошових коштів або їх еквівалентів, яку можна було б отримати на поточний момент шляхом продажу активу в ході звичайної реалізації. Зобов'язання відображаються за вартістю їх погашення, тобто за сумою грошових коштів, яку, як очікується, буде сплачено для погашення зобов'язань під час звичайної діяльності підприємства;

теперішня вартість. Активи відображаються за теперішньою дисконтованою вартістю майбутніх чистих надходжень грошових коштів, які, як очікується, має генерувати об'єкт обліку під час звичайної діяльності підприємства. Зобов'язання відображаються за вартістю майбутніх чистих відпливів грошових коштів, які, як очікуються будуть необхідні для погашення зобов'язань під час звичайної діяльності підприємства.




Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 142 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав