Читайте также:
|
|
О б’єктивною основою становлення та розвитку міжнародних фінансів є закономірності міжнародного кругообігу капіталу, коли з одного боку з’являються тимчасово вільні кошти, а з іншого ― виникає попит на них.
Система міжнародних фінансів є невід’ємною складовою фінансів в цілому та характеризується притаманними їм ознаками. Проте, міжнародні фінанси мають й свої особливості, що вирізняють їх з-поміж інших складових фінансових відносин. Сучасні підходи до розуміння сутності такого багатоаспектного поняття, як міжнародні фінанси, є досить різноманітними.
Так, з інституційної точки зору, міжнародні фінанси ― це сукупність банків, валютних та фондових бірж, міжнародних фінансових інституцій, регіональних фінансово-кредитних установ,міжнародних і регіональних економічних організацій та об’єднань, які беруть участь у перерозподілі світових фінансових ресурсів та капіталу.
За економічним змістом, міжнародні фінанси ― це сукупність перерозподільних відносин, що виникають між суб’єктами у процесі формування і використання централізованих фінансових ресурсів світових, регіональних та міжнародних організацій і фінансових інституцій, а також ― перерозподілу фінансових активів на світовому фінансовому ринку.
За матеріально-речовим змістом, міжнародні фінанси ― це фонди фінансових ресурсів, що утворюються в результаті перерозподільних відносин і використовуються для забезпечення безперервності суспільного відтворення на світовому рівні та задоволення суспільних потреб, що мають міжнародне значення.
Суб’єктами міжнародних фінансів є: держава, міжнародні організації, міжнародні фінансові інституції, юридичні та фізичні особи.З позицій конкретної держави суб’єкти міжнародних фінансівподіляються на резидентів та нерезидентів.
Сфера міжнародних фінансів характеризується складною системою міжнародних фінансових відносин, оскільки суб’єкти цих відносин не обмежені рамками однієї країни. Отже, перерозподільні відносини можуть виникати між:
─ суб’єктами господарювання різних країн;
─ державою та урядами інших країн і міжнародними фінансовими організаціями;
─ державою і юридичними та фізичними особами інших країн;
─ державою і суб’єктами господарювання та міжнародними фінансовими інституціями.
Зовнішнім виявом внутрішньої сутності міжнародних фінансів є їх функціональне призначення, що розкривається через функції, які вони виконують. Основними функціями міжнародних фінансів є розподільна та контрольна.Сутність розподільної функції полягає в тому, що через механізм міжнародних фінансів здійснюється розподіл та перерозподіл фінансових ресурсів і капіталу між різними суб’єктами міжнародних економічних відносин.
Контрольна функція на практиці реалізується через здійснення валютного, митного, податкового, адміністративного та інституційного контролю відповідними національними та міжнародними інституціями.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 76 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |