Читайте также:
|
|
Розрахунок економії від зменшення рівня захворюваності або травматизму відповідно до розробленої методики здійснюється поетапно, в наступній послідовності:
1. Скорочення витрат робочого часу за рахунок зменшення рівня захворюваності (травматизму) за певний час ∆Д визначається за формулою:
Д1, Д2 — кількість днів непрацездатності через хвороби або травми на 100 працівників відповідно до і після вжиття заходів;
Чз — річна середньооблікова чисельність працівників, осіб.
2. Зростання продуктивності праці ∆W розраховується за формулою:
(4.2), де
3в — вартість виробленої продукції за зміну на одного працівника промислово-виробничого персоналу, грн.;
Рп — вартість річної товарної продукції підприємства, грн.
3. Річна економія зарплати за рахунок зростання продуктивності праці при зменшенні рівня захворюваності та травматизму обчислюється за формулою:
(4.3), де
Чср – середньорічна чисельність промислово-виробничого персоналу, чол;Зр – середньорічна заробітна плата одного працівника з відрахуваннями на соцстрахування, грн.
грн.
4. Річна економія на собівартості продукції за рахунок зменшення умовно-постійних витрат обчислюється за формулою:
(4.4), де
У – умовно-постійні витрати у виробничій собівартості річного обсягу товарної продукції.
грн.
5. Економія за рахунок зменшення коштів на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності:
(4.5), де
Пд – середньоденна сума допомоги по тимчасовій непрацездатності
, грн.
6. Річна економія за рахунок зменшення рівня захворюваності розраховується: грн. (4.6)Здійснивши розрахунок економічної ефективності щодо впровадження заходів з підвищення умов праці, зниження рівня захворюваності і травматизму на виробництві, можна говорити про те, що заходи з покращення умов праці дозволяють досягти позитивного економічного ефекту у розмірі 24974,63 грн., що оцінюється позитивно для підприємства.Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 101 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |