Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Заходи з пожежної безпеки

Читайте также:
  1. D) — преференційні тарифні заходи, що містяться в угодах, які ЄС уклав з певними країнами або територіями за межами митної території ЄС або групами країн чи територій.
  2. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ТА ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ
  3. АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
  4. Аналіз небезпеки підприємства
  5. Аналітична оцінка рівня економічної безпеки підприємства.
  6. Антиінфляційні заходи держави
  7. Безпеки працівників у надзвичайних ситуаціях
  8. Біологічні фактори небезпеки
  9. В цілому, вибір типу вогнегасника обумовлюється видом та розмірами осередків загорання, а норми їх накопичення установлюються згідно Правил пожежної безпеки.
  10. Види екологічної безпеки

Територія підприємства, будівлі, приміщення цехів, споруд повинні утримуватись в чистоті і систематично прибиратись.

До усіх будівель та споруд підприємства повинен бути забезпечений вільний доступ. Проїзди, під’їзди до будівель та пожежних вододжерел, а також підступи до пожежного інвентарю, обладнання повинні бути вільними.

Проходи, виходи, коридори, сходи повинні бути вільними (без сторонніх предметів, обладнання, столів, стільців і т.д.). Усі двері евакуаційних виходів повинні вільно відчинятися у напрямі виходу з будівлі. На видних місцях повинні бути вивішені схеми евакуації працюючих на випадок виникнення надзвичайної ситуації. У всіх структурних підрозділах повинні бути визначені, відповідно обладнані місця паління.

Спецодяг та взуття повинні зберігатися в окремих кімнатах побутових приміщеннях. Для кожного працівника повинно бути виділено дві шафи: одна для чистого одягу, друга для спецодягу та спецвзуття.

Кожний структурний підрозділ розробляє інструкції про заходи пожежної безпеки виходячи із своїх технологічних процесів. Кисневі балони та балони з горючими газами зберігати тільки в спеціально відведених місцях, окремо. Місця для зберігання балонів повинні бути обладнані так, щоб на них не попадало сонячне проміння та атмосферні опади. При зберіганні і транспортуванні балонів з киснем не можна допускати попадання на них жирів і мастила.

Керівники структурних підрозділів встановлюють необхідну кількість засобів пожежогасіння, слідкують за їх справним станом, своєчасною перезарядкою вогнегасників, випробуванням пожежних кранів та водовіддачу. Вогнегасники, відправлені з структурного підрозділу на перезарядку , повинні бути замінені відповідною кількістю заряджених вогнегасників.

Відповідальність за відповідне і повне оснащення структурних підрозділів засобами пожежогасіння несуть їх керівники.

Керівники структурних підрозділів встановлюють порядок огляду, приведення в пожежобезпечний стан і закриття приміщень після закінчення роботи.

Електричні машини з частинами, які мають нормальне іскріння за умовами роботи, повинні розміщатись на відстані не менше 1 м від горючих матеріалів або відділяють від них екранами з негорючих матеріалів. Електричні шафи, розміщені в коридорах, вестибюлях, холах на других шляхах евакуації повинні бути закриті. Електричні двигуни, світильники, електричні провідники, розподільчі установки потрібно регулярно, не рідше 1 разу в місяць очищати від пилу.

Не дозволяється:

- прокладання електричних проводів транзитом через складські приміщення, вибухо-, пожежонебезпечні зони;

- експлуатація електричних кабелів і провідників з пошкодженою ізоляцією;

- використання саморобних електричних подовжувачів;

- користування пошкодженими розетками, вилками, з’єднувальними коробками вимикачами і т.д.;

- використання саморобних електричних нагрівальних пристроїв.

Електричні мережі та електричне обладнання, що використовується на підприємстві повинні відповідати діючим «Правил будови електричних установок», «Правил технічної експлуатації електричних установок споживачів» та «Правил техніки безпеки при експлуатації електричних установок споживачів».

Всі електричні установки повинні бути захищені апаратами захисту від струмів короткого замикання. Плавкі вставки запобіжників повинні бути калібровані з вказанням та таврі номінального струму вставки. У виробничих та складських приміщеннях з наявністю горючих матеріалів електричні світильники повинні мати закрите або захисне виконання. Черговий електрик зобов’язаний проводити планові електричні огляди електричного обладнання, перевіряти наявність та справність апаратів захисту та приймати термінові міри для усунення порушень, що можуть призвести до пожежі.

В структурних підрозділах підприємства забороняється використання горища у виробничих цілях або для зберігання матеріальних цінностей. Горища повинні бути постійно замкнені на замок.

У виробничих та адміністративних будівлях підприємства забороняється:

- встановлювати на шляхах евакуації виробничого обладнання, меблі, сейф і т.д;

- прибирати приміщення з використанням бензину, керосину та інших легкозаймистих речовин;

- залишати без нагляду включеними в ел.мережі нагрівальні прилади, побутову техніку;

- проводити підігрівання труб різних систем паяльними лампами, факелами т іншими способами із застосуванням відкритого полум’я.

Відповідальність за технічний стан, контроль за експлуатацією, вчасний та якісний ремонт засобів пожежогасіння несуть керівники структурних підрозділів.

Особи, винні в порушення цієї інструкції, у залежності від характеру порушень та наслідків, несуть відповідальність в дисциплінарному, адміністративному або судовому порядку.

 


Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 24 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2021 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав