Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Еволюція фінансових систем країн з розвиненою ринковою економікою.

Читайте также:
  1. A) Закрытую систему
  2. A) Схватив окно за заголовок левой кнопкой мыши или через системное меню
  3. Amp;C) популяционные и экосистемы.
  4. B. Симпато-адреналової системи
  5. CAD/CAM-системы в ТПП
  6. CALS-технологий и единая интегрированной системы управления вуза
  7. Cтавлення до прав особи у Радянській Українi
  8. D) — преференційні тарифні заходи, що містяться в угодах, які ЄС уклав з певними країнами або територіями за межами митної території ЄС або групами країн чи територій.
  9. E) экономические законы и развитие экономических систем
  10. ERP — информационная система масштаба предприятия

Сучасні фінансові системи провідних держав зумовлені особливостями державотворення, розвитком економіки, соціальними пріоритетами, традиціями, менталітетом населення. Еволюція відбувалась протягом багатьох століть. В результаті, функції, що виконує держава, суттєво змінились за цей час. Так, у Стародавньому світі завданнями держави були — утримання системи влади, оборона країни, правопорядок і судочинство. Щодо економічної функції держави, то це — будівля доріг, мостів, каналів тощо. Соціальні видатки почали здійснюватись аж із 20-го століття.

До 18-го століття державні фінанси будь-якої європейської країни були складовю королівської. На ранніх етапах держава (монарх) використовувала примусову працю рабів, селян-общинників (натуральні податки). Інше джерело — проведення загарбницьких війн, і як наслідок — експлуатація колоній (наприклад Греція і Римська імперія).

З переходом до феодалізму відбувається переорієнтація державної скарбниці на внутрішні джерела доходів. З 5-го до 14-го століття — експлуатація доменів та регалій. Лише з 19-го століття зросла роль держави. Цей період став початком запровадження соціальних програм.

В цей же період (19 — 20 століття) відбуваються масштабні зміни у податкових системах країн. У США — введення федеральних податків на прибуток корпорацій (1908р.), на особисті доходи (1913р.), на спадщину (1916р.); у Великій Британії — прогресивне оподаткування доходів і спадщина (1911р.), податок з обороту (1916р.); у Франції — податок на автомобілі (1893р.), прибутковий (1916р.), податок з обороту (1920р.) тощо.

Загалом у десяти найрозвинутіших країнах з 1870 р. загальні видатки держави відносно ВВП становили 10%, на початок 21-го століття — 47% ВВП. Тенденція зростання частки державного сектору відносно ВВП протягом більше, ніж 100 років — характерна для всіх розвинутих країн.

Серед розвинутих держав існують відмінності у розподілі ВВП. Проте, наголосимо на характерних ознаках, що є спільними для них.

 


Фінансова система США, характеристика елементів: фінанси федерації, фінанси штатів, місцеві фінанси.

Федеральні Рівня штату Місцеві
ПДФО (пргресивна шкала від 10% до 35%); Відрахування до фондів соц.страхування; Податок на прибуток корпорацій (перші 50тис. Дол.- 15%, подальші 25тис.дол. - 25%, і лише на суму, що перевищує 75 тис.дол. - 34%); Податок на спадок; Податок на подарунок; Акцизи; Мито Податок на прибуток корпорацій; ПДФО (від 0,5 до 9,5%) Податок на прибуток корпорацій; ПДФО

За рахунок ПДФО формується 43% доходів федерального бюджету, 39% - социального страхування, податок на прибуток корпорацій складає приблизно 10% доходів федерального бюджету.
Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 53 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав