Читайте также: |
|
SAN - це високошвидкісна комутована мережа передачі даних, яка об'єднує сервери, робочі станції, дискові сховища і стрічкові бібліотеки. Обмін даними відбувається по протоколу Fibre Channel, оптимізованому для швидкої гарантованої передачі повідомлень і дозволяє передавати інформацію на відстань від кількох метрів до сотень кілометрів.
Рушійною силою для розвитку мереж зберігання даних стало вибухове зростання обсягу бізнес інформації (такої як електронна пошта, бази даних і високонавантажені файлові сервера), що вимагає високошвидкісного доступу до дискових пристроїв на блочному рівні. Раніше на підприємстві виникали «острова» високопродуктивних дискових масивів SCSI. Кожен такий масив був виділений для конкретного додатку і представлявся як деяка кількість «віртуальних жорстких дисків». Мережа зберігання даних (Storage Area Network або SAN) дозволяє об'єднати ці «острова» засобами високошвидкісної мережі. Основу SAN становить волоконно - оптичне з'єднання пристроїв по інтерфейсу Fibre Chanel, що забезпечує швидкість передачі інформації між об'єктами 1,2,4 або 8 Mbit / sec. Мережі зберігання допомагають підвищити ефективність використання ресурсів систем зберігання, оскільки дають можливість виділити будь -який ресурс будь -якому вузлу мережі. Розглянемо основні переваги SAN:
• Продуктивність. Технології SAN дозволяють забезпечити високу продуктивність для задач зберігання і передачі даних.
• Масштабованість. Мережі зберігання даних забезпечують зручність розширення підсистеми зберігання, дозволяють легко використовувати придбані раніше пристрою з новими пристроями зберігання даних.
• Гнучкість. Спільне використання систем зберігання даних, як правило, спрощує адміністрування і додає гнучкість, оскільки кабелі та дискові масиви не потрібно фізично транспортувати і перекомутувати від одного сервера до іншого. SAN дозволяє підключити нові сервери і дискові масиви до мережі без зупинки системи.
• Централізоване завантаження. Іншою перевагою є можливість завантажувати сервера прямо з мережі зберігання. При такій конфігурації можна швидко і легко замінити збійний сервер, переконфігурувати SAN таким чином, щоб сервер - заміна, завантажувалася з логічного диска збійного сервера.
• Відмовостійкість. Мережі зберігання допомагають більш ефективно відновлювати працездатність після збою. У SAN може входити віддалена ділянка з вторинним пристроєм зберігання. У такому випадку можна використовувати реплікацію - реалізовану на рівні контролерів масивів, або за допомогою спеціальних апаратних пристроїв. Попит на такі рішення значно зріс після подій 11 вересня 2001 року в США.
• Управління. Технології SAN дозволяють забезпечити централізоване управління всією підсистемою зберігання даних.
Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 196 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |