Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Загальна організація MPI

Читайте также:
  1. Банк Англії, його утворення, організація і управління, роль і функції
  2. Бюджет ЄС, його призначення і особливості. Організація бюджетного процесу. Бюджетна стратегія. Що необхідно вирішити Україні в цій царині для майбутнього вступу до ЄС?
  3. В.Г. Афанасьєв називає наступні основні управлінські функції: вироблення і ухвалення управлінського рішення; організація; регулювання і корегування; облік і контроль.
  4. Віденська конвенція про право міжнародних договорів між державами та міжнародними організаціями або між міжнародними організаціями прийнята
  5. Всесвітня туристична організація.
  6. Галицько-Волинське князівство – державна організація "Малої Русі".
  7. Д) розгляд спорів у регіональних організаціях.
  8. Державне управління охороною праці та організація охорони праці на виробництві
  9. Документооборот та його організація.
  10. Економіка і організація біржової торгівлі

Якщо сформулювати коротко, MPI - це бібліотека функцій, що забезпечує взаємодію паралельних процесів за допомогою механізму передачі повідомлень. Це досить об'ємна і складна бібліотека, що складається приблизно з 130 функцій, до числа яких входять:

1) Функції ініціалізації та закриття MPI процесів.

2) Функції, що реалізують комунікаційні операції типу точка-точка.

3) Функції, що реалізують колективні операції.

4) Функції для роботи з групами процесів і комунікаторами.

5) Функції для роботи зі структурами даних.

6) Функції формування топології процесів.

Набір функцій бібліотеки MPI далеко виходить за рамки набору функцій, мінімально необхідних для підтримки механізму передачі повідомлень, в обчислювальних задачах малої і середньої складності. Проте складність цієї бібліотеки не повинна лякати користувачів, оскільки, в кінцевому підсумку, всі ці безліч функцій призначені для полегшення розробки ефективних паралельних програм. Врешті-решт, користувачеві належить право самому вирішувати, які кошти з наданого арсеналу використовувати, а які ні. У принципі, будь-яка паралельна програма може бути написана з використанням всього 6 MPI функцій, а досить повне і зручне середовище програмування становить набір з 24 функцій. Кожна з MPI функцій характеризується способом виконання:

1) Локальна функція - виконується всередині що викликає процес. Її завершення не вимагає комунікацій.

2) Нелокальна функція - для її завершення потрібно виконання MPI-процедури іншим процесом.

3) Глобальна функція - процедуру повинні виконувати всі процеси групи. Недотримання цієї умови може приводити до зависання завдання.

4) Блокуюча функція - повернення управління з процедури гарантує можливість повторного використання параметрів, що беруть участь у виклику. Ніяких змін у стані процесу, що викликав блокуючий запит, до виходу з процедури не може відбуватися.

5) Неблокуюча функція - повернення з процедури відбувається негайно, без очікування закінчення операції і до того, як буде дозволено повторне використання параметрів, що беруть участь у запиті. Завершення неблокуючих операцій здійснюється спеціальними функціями.

У мові FORTRAN більшість MPI-процедур є підпрограми (викликаються за допомогою оператора CALL), а код помилки повертають через додатковий останній параметр процедури. Кілька процедур, оформлених у вигляді функцій, код помилки не повертають. Не потрібно суворого дотримання регістру символів в іменах підпрограм і іменованих констант. Масиви індексуються з 1. Нижче наведено відповідність наперед визначених в MPI типів стандартним типам мови FORTRAN.

Тип MPI Тип мови FORTRAN

MPI_INTEGER INTEGER

MPI_REAL REAL

MPI_DOUBLE_PRECISION DOUBLE PRECISION

MPI_COMPLEX COMPLEX

MPI_LOGICAL LOGICAL

MPI_CHARACTER CHARACTER (1)

MPI_BYTE

MPI_PACKED

Вивчення MPI почнемо з розгляду базового набору з 6 функцій, що утворюють мінімально повний набір, достатній для написання найпростіших програм.
Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 79 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав