Читайте также:
|
|
2.1. Вибір теми та складання плану роботи
Готуючись до виконання курсової роботи, студент обирає її тему із запропонованого списку (Додаток Г). Вибір, формулювання та обґрунтуваннятеми дослідження є найвідповідальнішим етапом у процесі підготовки та написання курсової роботи, який не лише визначає результат дослідження, а й може певним чином вплинути на подальшу науково-дослідницьку роботу студента (при написанні дипломної роботи, магістерської роботи, кандидатської дисертації) та загалом на майбутню професійну діяльність.
Під час обрання теми основними критеріями повинні бути наукова та соціальна актуальність, перспективність, наявність теоретичної бази, можливість виконання емпіричного дослідження та отримання соціального ефекту від впровадження результатів дослідження.
Після визначення теми проводять настановчу консультацію з науковим керівником. Під час цієї консультації визначаються: загальні вимоги до роботи, порядок її виконання, орієнтовний план, основна література та інші джерела, які підлягають вивченню, терміни підготовки першого варіанту роботи, перевірки його науковим керівником, внесення студентом змін після перевірки, оформлення роботи і подачі її для захисту. Після цього студент постійно користується консультаціями наукового керівника відповідно до визначеного цим керівником розкладу. Після останньої консультації, студент вносить останні корективи до своєї роботи, зшиває її, підписує і здає методисту кафедри або безпосередньо керівникові.
Курсову роботу потрібно виконувати відповідно до встановлених термінів, за кожний етап роботи студент звітує перед науковим керівником. Враховуючи поради керівника, студент самостійно знаходить додаткову літературу і складає бібліографію за різними джерелами: каталогами книг і журнальних статей, бібліографічними довідниками, за списками літератури, поданими в наукових працях та навчальних посібниках.
Після вивчення літературних та інших джерел, консультацій з науковим керівником, аналізу текстів, подій, іншого матеріалу, що досліджується, студент має досить матеріалу для написання курсової роботи. При викладенні матеріалу обов’язковою є така послідовність: 1) постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок з важливими науковими чи практичними завданнями; 2) аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання даної проблеми і на які спирається автор, виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, яким присвячена курсова робота; 3) формулювання цілей роботи (поставлене завдання); 4) виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів; 5) висновки з даного дослідження і перспективи подальших розвідок у даному напрямку.
Дата добавления: 2015-01-05; просмотров: 75 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |