|
Автомобільні перевезення пасажирів у нерегулярному сполученні можуть виконуватися по автомобільним дорогам і вулицям діючої маршрутної мережі автомобільних перевезень пасажирів у регулярному сполученні або по іншим автомобільним дорогам і вулицям, якщо у перевізника є достовірна інформація про придатність доріг, вулиць та інженерних споруд для проїзду відповідного пасажирського транспортного засобу.
При виборі доріг, по яких буде проводитися перевезення пасажирів у нерегулярному сполученні, застосовуються підходи, що застосовуються при виборі трас маршрутів перевезень пасажирів в регулярному сполученні. Однак при обліку додаткових факторів слід брати до уваги, що при міжнародних автомобільних перевезеннях пасажирів у нерегулярному сполученні, маршрути не повинні проходити через великі міста і їх пасажирські термінали. За даних перевезеннях необхідно забезпечувати побутове обслуговування пасажирів у дорозі, і при необхідності, організовувати їх нічліг. Тому перевезення повинно виконуватися по заміських дорогах, що має необхідну інфраструктуру (пункти сервісу, харчування, готелі). Заїзд у велике місто викликає додаткові втрати часу на рух.
Маршрут перевезення вибирається перевізником за погодженням із замовником перевезення.
Автомобільні перевезення пасажирів у нерегулярному сполученні виконуються автобусами або легковими автомобілями за договором фрахтування пасажирських автомобільних транспортних засобів або для власних потреб.
При автомобільних перевезеннях пасажирів на основі договору фрахтування автобуса замовник повинен призначити одного з пасажирів старшим (супроводжуючим).
Число пасажирів, в пасажирському автомобільному транспортному засобі при міжнародному перевезенні в нерегулярному сполученні, не повинно перевищувати числа місць для сидіння, встановленого заводом-виробником для даного транспортного засобу.
При автомобільної перевезенні пасажирів у нерегулярному сполученні повинні передбачатися зупинки для відпочинку та харчування пасажирів і екіпажу пасажирського автомобільного транспортного засобу. Перевізник зобов'язаний створювати необхідні умови для виконання водіями встановленого режиму праці і відпочинку згідно з Угодою AETR.
Відправлення та прибуття пасажирського автомобільного транспортного засобу в нерегулярному сполученні повинні здійснюватися в установлених місцях формування груп пасажирів (майданчики перед готелями та організаціями, майданчики для стоянки автомобілів у житлових районах). Використання пасажирських терміналів для автомобільних перевезень пасажирів у нерегулярному сполученні може здійснюватися тільки за договором з оператором пасажирського терміналу.
Використання пасажирського автомобільного транспортного засобу при перевезеннях пасажирів у нерегулярному сполученні за договором фрахтування обчислюється з моменту початку перевезення до моменту закінчення перевезення (включаючи подачу пасажирського автомобільного транспортного засобу від місця його стоянки до місця, зазначеного замовником в договорі, а також повернення цього транспортного засобу до місця стоянки). В дорожньому листі повинні бути зазначені замовник, форма і розмір плати за перевезення.
При міжнародних перевезеннях пасажирів у нерегулярному сполученні загальноприйнято встановлювати тариф на перевезення за кілометр загального пробігу і час роботи (години) транспортного засобу в залежності від його місткості і комфортабельності (ціни), а також від умов перевезень. Необхідна місткість і комфортабельність пасажирського транспортного засобу визначається замовником перевезення. У зв'язку широким діапазоном зміни визначальних факторів величини тарифів мають великий розкид і повинні встановлюватися на основі економічних розрахунків (калькуляції) з урахуванням забезпечення рентабельної роботи перевізника. Плата за фрахтування пасажирських автомобільних транспортних засобів (виручка перевізника) визначається прийнятими тарифами, відстанню перевезення і тривалістю періоду фрахтування. Час простою пасажирського автомобільного транспортного засобу з вини перевізника замовником не оплачується.
Замовлення на виконання автомобільних перевезень пасажирів у нерегулярному сполученні на основі договору фрахтування повинні прийматися від юридичних або фізичних осіб у письмовій формі, як правило, не пізніше трьох діб до початку перевезення. У договорі фрахтування, що укладається між замовником і перевізником на перевезення пасажирів пасажирським автомобільним транспортним засобом, повинні бути зазначені умови перевезень (маршрут перевезення, число перевезених пасажирів, дата, час і місце початку і закінчення перевезення, тип наданого пасажирського автомобільного транспортного засобу, перелік додаткових послуг, надаваних перевізником безкоштовно і за плату), а також вартість перевезення, відповідальність сторін та інші умови.
При міжнародного перевезення пасажирів у нерегулярному сполученні перевізниками повинен застосовуватися шляховий лист форми 2 (н).
Порядок заповнення подорожнього листа типової форми 2 (н) наступний:
1) заповнення подорожнього листа до видачі його водієві виробляється диспетчером (або іншим уповноваженим на те особою) на підставі заявок в наступному порядку:
1.1) в графу 1 записується номер ліцензійної картки;
1.2) графи 2 і 3 записуються марка автобуса і його державний номер;
1.3) в графу 4 записується код режиму роботи (графа 4 заповнюється при автоматизованій обробці подорожнього листа);
1.4) в графу 5 записується гаражний номер автобуса;
1.5) дата видачі подорожнього листа записується в графу 6 (число, місяць) і фіксується в диспетчерському журналі обліку видачі і повернення дорожніх листів;
1.6) в графу 10 записуються планові показники роботи автобуса:
час виїзду на лінію і час повернення з лінії;
1.7) прізвище та ініціали водіїв записуються в графу 15. Номери водійських посвідчень і табельні номери водіїв записуються відповідно в графи 16 і 17 в ту ж рядок, що і прізвище.
1.8) на лицьовому боці подорожнього листа диспетчером вказується термін відрядження водіїв, номер і дата подачі заявки замовником, а також номери дозволів для в'їзду на територію іноземної держави або проїзду через неї транзитом (якщо вони передбачені двосторонніми міжурядовими угодами);
1.9) в розділі "Завдання водієві" диспетчер записує в графу 28 найменування замовника, в розпорядження якого виділяється автобус, адреса місця його подачі, а також вказує планові показники руху по маршруту: дату і час відправлення (графа 29) і прибуття (графа 32), маршрут прямування (графи 30 і 31), відстань між початковим і кінцевим пунктами маршруту (графа 33).
У графі 34 робиться відмітка про виконання завдання та інші відмітки замовника.
1.10) черговий механік (або інша уповноважена на те особа) при випуску автобуса на лінію звіряє фактичну наявність палива в баках з показаннями, перенесеними диспетчером в даний шляховий лист (графа 24) з подорожнього листа за попередній день роботи, і засвідчує своїм підписом або особистим штампом вироблені запису.
У разі невідповідності наявності палива в баках автобуса при виїзді показанню залишку палива, вказаною диспетчером в дорожньому листі, механік спільно з водієм складають акт установленої форми, після чого в шляховий лист вносяться показання залишку палива згідно з актом.
1.11) у нижній частині подорожнього листа в рядку "Видати палива" диспетчером записується необхідне для виконання завдання кількість палива з урахуванням залишку за попередній робочий день, а в рядку "Підпис диспетчера" диспетчер засвідчує своїм підписом або особистим штампом правильність заповнених ним реквізитів та наявність у водія водійського посвідчення.
2) заповнення подорожнього листа до виїзду автобуса на лінію здійснюється в наступному порядку:
2.1) якщо автобус заправляється безпосередньо перед виїздом на лінію, то заправник в розділі "Рух ТСМ" записує у відповідні графи марку і кількість виданого палива або мастильних матеріалів і засвідчує правильність записів своїм підписом (при заправці в гаражі графа 19 "Пункт заправки" не заповнюється);
2.2) медичний працівник підписом чи особистим штампом у відповідних рядках графи 18 засвідчує можливість допуску водіїв за станом здоров'я до управління автобусом;
2.3) в графі 11 в рядку "Виїзд на лінію" механік (або інша уповноважена на те особа) відзначає фактичний час виїзду автобуса, в графі 13 він підтверджує своїм підписом правильність зробленого запису, а також відповідність фактичних показань спідометра (одометра) показаннями, перенесеним диспетчером в даний дорожній лист з попереднього (графа 12). У нижній частині подорожнього листа своїм підписом або особистим штампом механік засвідчує, що автобус технічно справний і виїзд дозволено;
2.4) водій своїм підписом нижній частині подорожнього листа засвідчує, що автобус ним прийнятий в технічно справному стані, а фактичні показання спідометра (одометра) і залишок палива при виїзді відповідають записам, зробленим в дорожньому листі;
3) заповнення відривного талона замовника, який є підтвердженням для
пред'явленого перевізником рахунку на оплату транспортних послуг, виписаного на підставі інформації розділу подорожнього листа "Результати роботи" заповнюється в такому порядку:
3.1) диспетчер перевізника заповнює у відповідних рядках дату видачі подорожнього листа, найменування перевізника, марку та державний номер автобуса, прізвища водіїв;
3.2) замовник після завершення обслуговування в відривному талоні записує у відповідні графи показники роботи автобуса: час прибуття до замовника, час відбуття від нього, загальний час роботи на замовлення, показання спідометра (одометра) після прибуття до замовника і при вибутті від нього. У відповідному рядку талона записується пробіг автобуса;
3.3) перераховані в підпункті 3.2 показники роботи автобуса в обов'язковому порядку зазначаються в відривному талоні замовника і талоні на дорожньому листі. Заповнення талонів проводиться під копірку.
3.4) представник замовника, вказавши свою посаду і прізвище, завіряє всі вироблені записи підписом та штампом (печаткою). Не підтверджені повторної підписом і печаткою виправлення вважаються недійсними;
3.5) розрахунок вартості автопослуг проводиться в дорожньому листі тільки в умовах ручної обробки документа. При автоматизованій обробці дані розділу розрахунку вартості автопослуг подорожнього листа і відривного талона не заповнюються. Провівши записи розрахунку вартості автопослуг із зазначенням загальної суми оплати, належної з замовника, уповноважена на те особа, яка здійснювала розрахунок вартості автопослуг, своїм підписом підтверджує правильність зроблених записів. Відривні талони передаються замовнику спільно з рахунками на оплату.
4) у розділі "Передача автобуса на лінії" диспетчер записує в графу 55 пункт зміни водіїв, в графу 56 - час зміни. В графах 57 та 58 водії розписуються, засвідчуючи тим самим здачу і приймання автобуса;
5.5) при прийманні подорожнього листа після повернення автобуса з лінії диспетчер записує в графу 7 дату повернення, а в графу 8 - дні роботи автобуса, звіряє зазначені в дорожньому листі час роботи за замовленням і пробіг автобуса з встановленим для даного маршруту нормативом або актом виміру, а при виявленні розходжень вона повинна вимагати у водія письмове пояснення;
6) при поверненні автобуса в гараж механік в графі 11 зазначає час повернення з лінії, в графу 12 записує показання спідометра (одометра), а в графу 25 - залишок палива в баку автобуса. Якщо мала місце заправка автобуса після повернення в гараж, то графа 25 заповнюється після заправки;
7) водій розписується у здачі справного автобуса, а механік - у його приймання. У разі несправності автобуса в установленому порядку виписується заявка на ремонт;
8) за результатами роботи кожного водія диспетчер (або інша уповноважена на те особа) заповнює такі показники:
8.1) в графу 35 записує код замовника (при автоматизованій обробці подорожнього листа).
8.2) в графах 36 і 37 заповнюються відповідно код маршруту та номер картки (при автоматизованій обробці подорожнього листа);
8.3) в графу 38 - сумарний час, оплачуване замовником. Час, оплачуване замовником, округляється наступним чином: час до 30 хвилин округлюється до 30, а 30 і більше хвилин - до цілої години.
8.4) в графу 39 - сумарний пробіг, оплачуваний замовником, в графи 40 - 42 - пробіг відповідно по територіям СНД та іноземних держав;
8.5) в графу 43 - загальна кількість перевезених пасажирів. В графи 44 і
45 - число пасажирів, перевезених відповідно в прямому і зворотному напрямках;
9) в розділ "Інші відмітки" записуються простої та інші перерви в роботі.
10) розділ "Результати роботи водіїв і автобуса" заповнюється уповноваженою на те особою в суворій відповідності з графами 59-68 тільки у випадку ручної обробки;
11) результати, отримані після автоматизованої обробки шляхових листів, повинні містити всі показники розділу "Результати роботи водіїв і автобуса".
При міжнародніому автомобільному перевезенні пасажирів у нерегулярному сполученні у водія повинен перебувати формуляр (список пасажирів), завірений замовником перевезення та (або) перевізником, а також документи (документ), що підтверджують оплату пасажирського автомобільного перевезення.
У формулярі, який оформляється на міжнародну автомобільну перевезення пасажирів у нерегулярному сполученні, повинні бути зазначені такі відомості:
Графа 1 - номер державної реєстрації пасажирського автомобільного транспортного засобу, держава реєстрації і дозволене число місць для сидіння;
Графа 2 - марка і модель пасажирського автомобільного транспортного засобу та реквізити перевізника (найменування, адреса, номер реєстрації);
Графа 3 - прізвища та ініціали членів екіпажу;
Графа 4 - схема (вид) маршруту автомобільного перевезення пасажирів;
Графа 5 - маршрут із зазначенням дат, населених пунктів, кілометражу (з пасажирами чи без пасажирів) та пунктів прикордонного контролю;
Графа 6 - список пасажирів;
Графа 7 - дата заповнення, підпис, штамп або печатку (паспортні дані - для фізичних осіб) перевізника або замовника (оператора) автомобільного перевезення пасажирів;
Графа 8 - непередбачені зміни маршруту слідування, списку пасажирів та інших відомостей, підпис, штамп або печатку (паспортні дані - для фізичних осіб);
Графа 9 - місце для відміток і штампів (печаток) компетентних органів.
У формулярі види перевезень (графа 4) вказуються під наступними літерними позначеннями:
A. - "кільцевої тур при закритих дверях" з території країни-члена СЕМТ і назад;
B. - "в пункт призначення з пасажирами, назад без пасажирів";
C. - перевезення, при яких рейс на іноземну територію в пункт призначення здійснюється без пасажирів, а повернення з пасажирами, і коли:
всі пасажири здійснюють посадку в одному і тому ж місці для доставки на територію країни, в якій зареєстровано пасажирський транспортний засіб - І при цьому пасажири:
C.1 - утворюють групи на території країни, яка не є членом СЕМТ, або країни-члена СЕМТ, але не тієї, в якій зареєстровано пасажирський транспортний засіб, або не тієї, де проводиться посадка пасажирів, причому ці групи формуються за договорами на перевезення, що укладаються до їх прибуття на територію зазначеної останньої країни,
або
С.2 - були доставлені раніше тим же перевізником рейсом, зазначеним у пункті (В) вище, на територію країни-члена СЕМТ, де вони знову забираються пасажирським транспортним засобом,
або
С.З - запрошені здійснити поїздку на територію країни-члена СЕМТ, в якій заснований перевізник, і при цьому вартість перевезення бере на себе особа, яка зробила запрошення. Такі пасажири повинні складати однорідну групу, яка не була утворена виключно з метою здійснення даної конкретної поїздки.
При в'їзді на іноземну територію без пасажирів, як це визначено в пункті С, перевізник повинен докласти до формуляра такі підтверджуючі документи:
- У випадках, зазначених у пункті С.1: копію договору з перевезення, як це потрібно в деяких країнах, або інший аналогічний документ, який вказує основні дані цього договору (особливо, місце, країну і дату укладення договору; місце, країну і дату посадки пасажирів; місце та країну призначення перевезення);
- У разі перевезень, зазначених в пункті С.2: формуляр, який був оформлений на відповідний рейс, досконалий раніше перевізником з в'їздом на іноземну територію з пасажирами і повернення порожніх, для доставки пасажирів на територію країни-члена СЕМТ, звідки вони потім забираються знову;
- У разі перевезень, зазначених в пункті С.3: лист-запрошення від особи, яка зробила запрошення, або ксерокопію цього листа.
При перевезеннях в нерегулярному сполученні під час рейсу не можуть бути посаджені в пасажирський транспортний засіб ніякі інші пасажири і ніхто не може бути висаджений, крім особливих випадків, дозволених компетентними органами. Такий дозвіл також має додаватися до контрольних документів.
Нерегулярні перевезення, не звільняються від необхідності мати дозвіл, повинні проводитися на територіях країн-членів СЕМТ за дозволами на перевезення. У такому випадку дозвіл може замінювати формуляр.
Дозвіл на міжнародні перевезення пасажирів автобусами в нерегулярному сполученні видається на підставі письмової заявки перевізника, в якій вказуються номера ліцензії та ліцензійної картки, та після внесення плати у встановленому розмірі.
При видачі дозволу на нерегулярні міжнародні перевезення пасажирів автобусами працівник Транспортної інспекції повинен заповнити на бланку дозволу такі реквізити:
найменування перевізника, його юридична адреса та телефон;
номер державної реєстрації автобуса;
маршрут прямування;
дата видачі дозволу.
Використані перевізниками дозволи повинні бути повернуті в Транспортну інспекцію. При документально підтвердженому порушенні перевізником встановлених вимог, наказом начальника Транспортної інспекції може бути припинена видача дозволів до усунення виявлених недоліків.
Необхідне число пасажирських автомобільних транспортних засобів для освоєння заданих обсягів перевезень визначається за формулою:
,
де – загальне число відправлень автобусів за період часу D;
– середній час на оборот транспортного засобу, з поверненням у початковий, доби;
– трвиалість календарного періоду, доби.
Середній розрахунковий календарний час на виконання обороту за добу визначається за такими формулами:
;
;
– довжина обороту на маршруті, км;
– середня технічна швидкість за час обороту, км/ч;
;
;
,
и
– відповідно тривалість простою пасажирського транспортного засобу в початковому, проміжних і кінцевому пунктах маршруту за вказівкою замовника і яке не збігається з необхідним відпочинком водіїв, годин;
– тривалість простою на i –м прикордонному переході при митному та інших видах контролю, годин;
m – кількість контроюємих прикордонних переходів;
.
Витрати часу на рух можуть розраховуватися також за формулою:
,
– пробіг транспортного засобу за оборот с j -й умовно постійною середньою технічною швидкістю, км;
– середня технічна швидкість при j -м пробігу з загального пробігу за оборот.
Час руху може також визначатися за допомогою комп'ютерних програм з відшукання найбільш раціональних маршрутів руху шляхом завдання швидкостей руху в залежності від дорожніх умов.
Підготовчо-заключний час, тривалість перерв в управлінні, заправок і т.п. при русі транспортного засобу враховується через різницю між календарним часом і часом на рух і відпочинок. Щотижневий відпочинок в розрахунку не враховується, оскільки на перевезеннях в нерегулярному сполученні допускається робота водіїв без такого відпочинку протягом 12 робочих змін.
При цьому передбачається, що компенсація скорочення відпочинку водіїв надаватиметься, коли вони не будуть працювати на автомобільному транспортному засобі. Це дозволяє підвищити продуктивність автомобільного транспортного засобу, скоротити терміни доставки пасажирів і тим самим якість їх обслуговування.
Фактичний час рейсу визначається за звітним транспортним документам, таким як шляховий лист, формуляр, реєстраційні листки (тахограми).
Необхідне списочно число пасажирських автомобільних транспортних засобів визначається аналогічно як і для перевезень пасажирів у регулярному сполучені.
Більшість міжнародних перевезень пасажирів виконується на маршруті в нерегулярному сполученні в прямому і зворотному напрямках з пасажирами ("кільцевої тур при закритих дверях", митників перевезення крім 1-го і останнього рейсу). Однак при односторонніх міжнародних перевезеннях пасажирів у нерегулярному сполученні виникає завдання зворотного (попутного) використання пасажирських транспортних засобів. Для розробки раціональних маршрутів пасажирських перевезень повинні застосовуватися підходи та методи, аналогічні як при маршрутизації перевезень вантажів. Організовувати перевезення по аналогії з експедиторами можуть оператори пасажирських перевезень.
До них повинна стікатися інформація:
про необхідні для замовників рейсах пасажирських транспортних засобів (замовлення на перевезення пасажирів);
про потреби перевізників у зворотній (попутної) завантаженні пасажирських транспортних засобів (замовлення на попутне надання транспортних засобів);
про наявність у перевізників вільних пасажирських транспортних засобів (замовлення на надання пасажирських транспортних засобів для виконання перевезень).
Оператори пасажирських перевезень повинні організовувати перевезення пасажирів у нерегулярному сполученні на основі укладених відповідних договорів, надаючи транспортні засоби замовником перевезень і забезпечуючи роботою або зворотної (попутної) завантаженням пасажирських транспортних засобів перевізників.
Як замовники пасажирських перевезень в нерегулярному сполученні виступають туристичні організації (туристичні оператори), спортивні організації, заклади культури та освіти, культові організації, дитячі фонди, інші організації та фізичні особи.
У туристичний продукт входять, як правило, транспортні послуги з автомобільної перевезення туристів (пасажирів). Через можливість доставки туристів "від дверей до дверей" перевезення туристів автобусами успішно конкурують з перевезеннями іншими видами транспорту навіть при великих відстанях перевезень.
Туроператори фрахтують пасажирські транспортні засоби для наступних основних видів туризму:
в'їзний і виїзний туризм у вигляді подорожей та екскурсій в туристичні зони;
в'їзний і виїзний туризм для відпочинку, оздоровлення;
подієвий туризм (для відвідування важливих подій у світі спорту, культури);
бізнес-тури, пов'язані з виставками, ярмарками, конгресами, конференціями, бізнес-семінарами;
шоп-тури для придбання товарів;
дитячі туризм, відпочинок та оздоровлення;
зимовий відпочинок;
релігійний туризм.
Робота пасажирських транспортних засобів при міжнародних перевезеннях вантажів може бути організована по наскрізний і дільничної схемам. При наскрізний схемою пасажири перевозяться від пункту відправлення до пункту призначення на одному і тому ж транспортному засобі, а при дільничної схемі почергово двома і більше транспортними засобами, кожним з них на своїй ділянці маршруту. Друга схема дозволяє поліпшити умови праці водіїв, скоротити час доставки пасажирів, але викликає необхідність пересадки пасажирів, з чим пов'язані додаткові витрати і незручності.
Одиночна робота водіїв (на автомобільному транспортному засобі одночасно працює один водій) застосовується при невеликих відстанях перевезень (до 450 км). Найбільш часто перевезення виконуються екіпажем з двох і більше водіїв.
Робота водіїв може бути наскрізною або змінною. При наскрізний роботі перевезення на маршруті від пункту відправлення до пункту призначення виконують одні й ті ж водії. При змінній роботі на певних ділянках маршруту на автомобільному транспортному засобі працюють різні водії або їх екіпажі. Змінна робота дозволяє поліпшити умови праці водіїв, а також виробляти доставку пасажирів за менший час (транспортний засіб може не простоювати під час щоденного та щотижневого відпочинку). Однак у цьому випадку виникає необхідність мати штат водіїв в проміжних пунктах маршруту і передавати транспортний засіб. Змінна робота водіїв може знаходити застосування на постійних маршрутах перевезень пасажирів.
Особливий порядок автомобільних перевезень пасажирів у нерегулярному сполученні встановлюється при перевезеннях груп дітей автобусами.
При перевезенні автобусами груп дітей загальною чисельністю 8 і більше повинні строго виконуватися відповідні вимоги. При цьому забезпечення безпеки руху покладається на автомобільного перевізника, а забезпечення безпечної поведінки дітей - на замовника і призначених ним супроводжуючих.
Технічний огляд автобусів, які виконують перевезення дітей, їх супровід у передбачених випадках і інструктаж водіїв покладається на відповідні відділи (відділення) Державної автомобільної інспекції.
Відбір осіб для супроводу дітей, а також інструктаж цих осіб покладається на органи управління освітою.
Керівники організацій, що виконують автомобільні перевезення дітей автобусами, зобов'язані завчасно, але не пізніше трьох діб до призначеного терміну початку перевезення представити у відповідні відділи (відділення) Державної автомобільної інспекції за місцем виїзду офіційне повідомлення про плановану перевезенні, в якому зазначаються: дата і маршрут руху, марка і державний номер автобуса (автобусів), прізвища водіїв, які виконуватимуть перевезення дітей, з додатком копій списків дітей та осіб, їх супроводжуючих, затверджених обласними або міським управліннями освіти, а також не пізніше ніж за одну добу до наміченого строку перевезення представити автобуси, на яких будуть перевозитися діти, для технічного огляду.
До автомобільного перевезення автобусами груп дітей допускаються водії, які мають трирічний і більш безперервний стаж роботи на автомобільних транспортних засобах категорії "D" і не мають на протязі останніх двох років порушень діючих Правил дорожнього руху, про що у відповідні відділи (відділення) Державної автомобільної інспекції повинно бути представлено письмове підтвердження, завірене підписом керівника та печаткою організації (у тому числі й іноземної), що надала водіїв для перевезення груп дітей. Для автомобільного перевезення автобусами груп дітей на відстань більш ніж 450 км на кожен автобус, який перевозить дітей, виділяється по два водія.
Керівникам організацій, які виконують автомобільні перевезення груп дітей автобусами, забороняється допускати до поїздки водіїв, міжзмінний відпочинок яких склав менше 12 годин, а також які не пройшли передрейсовий медичний огляд.
Замовник автомобільного перевезення груп дітей автобусами на кожний транспортний засіб призначає дорослого супроводжуючого і, якщо число перевезених дітей більше двадцяти, - двох дорослих супроводжуючих.
Супроводжуючі зобов'язані вживати заходів, що забезпечують безпечне перевезення груп дітей автобусами. З числа супроводжуючих, крім того, призначається старший, який повинен знаходитися в головному автомобільному транспортному засобі і стежити за виконанням вимог цих Правил в ході перевезення.
Загальне число перевезених в автобусах дітей і дорослих не повинно перевищувати числа місць для сидіння відповідно до технічною характеристикою даного автобуса.
Водії транспортних засобів, у тому числі й іноземних держав, які виконують перевезення груп дітей, зобов'язані строго дотримуватися які Правила дорожнього руху та вимоги цих Правил, а також встановлений режим праці та відпочинку. При виникненні в шляху технічних несправностей, які загрожують безпеці руху, а також при погіршенні стану здоров'я водіїв забороняється подальший рух до усунення обставин, що перешкоджають безпечному руху. При автомобільних перевезеннях дітей швидкість руху автобусів, включаючи автобуси з м'якими сидіннями, не повинна перевищувати 70 км / год. На автобусах, які виконують перевезення дітей (одиночних або наступних колоною), незалежно від часу доби потрібно включити ближнє світло фар і встановлені розпізнавальні знаки "Перевезення дітей" відповідно до вимог діючих Правил дорожнього руху.
Автомобільне перевезення груп дітей автобусами в період з 23.00 до 05.00 годин, а також в умовах недостатньої видимості (туман, дощ, снігопад тощо) забороняється. В період доби з 23.00 до 05.00 годин в порядку винятку допускається перевезення дітей до залізничних вокзалів і аеропортів і від них, а також при затримках в дорозі до найближчого місця відпочинку (ночівлі).
При отриманні інформації про автомобільну перевезення дітей колоною, що включає від трьох до десяти автобусів включно, відповідні відділи (відділення) Державної автомобільної інспекції зобов'язані забезпечити їх супровід одним патрульним автомобілем, а колони, що включає понад десяти автобусів, - двома патрульними автомобілями.
Автомобільне перевезення груп дітей автобусами забороняється у період:
* з 23.00 до 05.00 годин
з 20.00 до 07.00 годин
з 22.00 до 06.00 годин
ЛЕКЦІЯ 15. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ УЧАСНИКІВ МІЖНАРОДНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ПАСАЖИРІВ.
Дата добавления: 2015-01-07; просмотров: 135 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |