Читайте также:
|
|
Дата | Прізвище та посада особи, яка здійснювала перевірку | Виявлені недоліки | Підпис особи, яка здійснювала перевірку |
01.01.09 | Гнаткович А.С. | Не виявлено | |
02.01.09 | Панькевич Р.В. | Не виявлено | |
31.01.09 | Мальований П.А. | Не виявлено |
2.3.ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ ТО
2.3.1. Провести ТО з переліком виконаних робіт згідно пробігу автомобілів, які знаходять в підрозділі
2.3.2. Скласти річний план-графік технічного обслуговування транспортних засобів
При виконанні пунктів 2.3.1. та 2.3.2 необхідно враховувати наступне:
ТО ТЗ за періодичністю, переліком та трудомісткістю робіт поділяється на такі види:
Для ТЗ постійного (щоденного) використання
- контрольний огляд ТЗ;
- щоденне технічне обслуговування (ЩТО) ТЗ;
- технічне обслуговування в період обкатки ТЗ;
- технічне обслуговування на лінії (на пожежі, при ліквідації наслідків НС або навчанні (при кожному виїзді));
- технічне обслуговування при поверненні до місця стоянки (з пожежі, ліквідації наслідків НС або навчання (при кожному виїзді));
- перше технічне обслуговування (ТО-1) – проводиться, враховуючи конструктивні особливості ТЗ, з доповненням частини робіт, передбачених інструкцією з експлуатації ТЗ, пробіг не повинен перевищувати: для легкових автомобілів і автобусів –5 000 км пробігу; для вантажних автомобілів, повнопривідних автомобілів, причепів і напівпричепів – 4 000 км пробігу; для всіх ТЗ стройової групи – один раз на місяць або 1 000 км пробігу[1] для спеціальних ТЗ (автодрабин, автопідйомників, димовидаляння, газодимозахисної служби, автопінопідйомників, зв’язку і освітлення, аварійно-рятувальних автомобілів тощо);
- друге технічне обслуговування (ТО-2) – проводиться в повному обсязі на вимогу на підставі висновків діагностики і суміщається або з ТО-1, або із сезонним ТО, пробіг не повинен перевищувати для легкових автомобілів 20 000 км пробігу, вантажних автомобілів, причепів, напівпричепів і автобусів – через 16 000 км пробігу; для ТЗ стройової групи – один раз на рік або через пробіг у 7 000 км;
- сезонне ТО (СО) – проводиться двічі на рік і містить роботи з підготовки ТЗ до експлуатації в холодну чи теплу пори року. Сезонне ТО, як правило, поєднується (суміщається) з черговим ТО.
Щоденне ТО проводиться у підрозділі під час зміни караулів (змін) водієм, що заступає на чергування під керівництвом командира відділення.
Щоденне ТО для всіх ТЗ транспортної групи проводиться після повернення з рейсу.
Крім проведення відповідних ТО, окремо для автодрабин та автомобільних колінчастих підйомників з терміном експлуатації до 10 років, необхідно проводити ТО та технічне освідчення один раз на рік, а з терміном експлуатації більше 10 років, двічі на рік комісією у складі представників управління (відділу, відділення, сектору) матеріально-технічного забезпечення ГУ(У) МНС України, технічного підрозділу і старшого водія.
Водій, який здає чергування, зобов'язаний під час чергування внести всі записи про роботу ТЗ в експлуатаційну картку і підготувати засіб до здавання (передачі) Особовий склад під керівництвом командира відділення здійснює підготовку пожежно-технічного та спеціального аварійно-рятувального обладнання до здавання (передачі) згідно з обов'язками номерів розрахунку.
Водій, що приймає ТЗ (в тому числі і резервний), в присутності водія, який здає ТЗ, повинен перевірити технічний стан засобів у обсязі переліку робіт щоденного ТО і зробити відповідні записи в експлуатаційних картках і журналах ТО, при цьому час роботи двигуна не повинен перевищувати:
- 3 хв. – для ТЗ із карбюраторними двигунами, у тому числі 2 хв. на роботу із спецагрегатами;
- 5 хв. – для ТЗ і засобів із дизельними двигунами, у тому числі 3 хв. на роботу із спецагрегатами;
- 7 хв. – для пожежних автодрабин і колінчастих підйомників із висотою підйому до45 м, у тому числі 5хв. на роботу із спецагрегатами;
- 10 хв. – для автодтабин і колінчастих підйомників із висотою підйому 45 м та більше, у тому числі 7 хв. на роботу із спецагрегатом.
Під час зміни караулу (чергової зміни) пожежно-технічне, спеціальне та аварійно-рятувальне обладнання і оснащення ТЗ приймається командиром відділення, який заступає на чергування, і особовим складом розрахунку у відповідності до табельної належності. У разі некомплекту або несправності окремих видів обладнання і оснащення командир відділення доповідає про це начальнику караулу (зміни) і вживає невідкладних заходів для його поповнення або заміни технічно справним.
Догляд за ТЗ та його обладнанням здійснюється щоденно особовим складом розрахунку чергових караулів (змін) у встановлений розпорядком дня час. Справність пожежно-технічного, спеціального та аварійно-рятувального обладнання, призначеного для роботи на висотах і рятування людей, перевіряється особисто командиром відділення під час заступання на чергування.
Загальне керівництво ТО пожежно-технічного, спеціального та аварійно-рятувального обладнання покладається на начальника караулу (зміни).
Пожежно-технічне, спеціальне та аварійно-рятувальне обладнання, що вивозиться на ТЗ повинно бути надійно закріпленими.
Не допускається виконувати реконструкцію ТЗ при відсутності відповідної нормативно-технічної документації.
Для покращення ефективності використання допускається змінювати місце закріплення та розміщення обладнання та оснащення, а також доукомплектування за умови погодження з Департаментом матеріально-технічного забезпечення та СБДР МНС України.
Особовий склад, що заступає на чергування та водії доповідають командиру відділення про справність ТЗ і його обладнання.
Командир відділення зобов'язаний доповісти начальнику караулу (зміни) про готовність ТЗ до виконання оперативних завдань.
ТО-1 проводиться на посту ТО підрозділу водіями, які закріплені за ТЗ, у службовий і вільний від чергування час під керівництвом старшого водія (техніка, механіка, бригадира) в обсязі встановленого переліку основних операцій ТО-1.
Час перебування ТЗ на ТО не повинен перевищувати:
- при проведенні ТО-1 – 2-х робочих днів;
- при проведенні ТО-2 – 4-х робочих днів.
Для ТЗна великовантажних шасі, пожежних автодрабин і автопідйомників із висотою підйому 45 м і більше, як виняток, допускається збільшення часу перебування на ТО-2 – до 5 робочих днів.
Затверджую
Начальник У ДСНС України
в Житомирській області
І.В. Нікітчук
«___»__________________ 2010р.
РІЧНИЙ ПЛАН-ГРАФІК
Дата добавления: 2015-01-07; просмотров: 94 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |