Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Background

Читайте также:
  1. Background reading on pragmatics
  2. Historical Background
  3. Созданный по умолчанию слой Backgroundв Photoshopне поддерживает прозрачность

Володійте максимумом інформації про країну або регіоні, про місцевість, куди ви прямуєте, ви повинні знати її історію, мати уявлення про економіку, про населення. Коль мова йде про соціальне чи, тим більше, військовому конфлікті, кореспондент повинен мати чіткі уявлення про позиції протиборчих в конфлікті сторін, передісторію та причини конфлікту, мати уявлення про лідерів або керівниках, уявляти собі, наскільки та чи інша з протиборчих сторін має підтримку у населення, які зовнішні сили стоять за конфліктуючими сторонами.

 

Не приймайте на віру інформацію в ЗМІ, як би ви не поважали ті видання або програми, де ця інформація з'явилися. Кожен може допустити помилку: не виключено, що автор публікації якраз і знехтував тими правилами, виконання яких сприяє об'єктивності журналістського матеріалу. Можливо, змінилася ситуація: що було вірним вчора, може не бути таким сьогодні.

 

У великих редакціях існують спеціальні служби інформаційного забезпечення, куди може звернутися кореспондент, що виїжджає на завдання, та й просто при підготовці того чи іншого матеріалу. За допомогою пошукових систем в комп'ютерній базі даних і в Інтернеті збирається вся інформація з проблеми, що цікавить кореспондента. Таким чином, до моменту виїзду до місця подій, він має можливість володіти всебічними уявленнями про ту проблему чи ті події, про які йому пізніше доведеться писати. Прочитати підготовлений матеріал можна і по дорозі: у літаку, в машині. ... На журналістському сленгу цю інформацію називають англійським словом background, що означає «фон, підготовка», цілком відповідаючи змістом. Background - це аж ніяк не та інформація, яка обов'язково буде включена в сюжет, може бути, лише якісь елементи. Цей «фон» необхідний, перш за все, для формування у вас якомога повнішого і системного уявлення про предмет вашої роботи. Практика знає випадки, коли вся інформація background'а потім повністю спростовувалася підготовленим матеріалом. Background - це своєрідна точка відліку, від якої необхідно відштовхнутися і написати щось нове. Навіщо винаходити все життя велосипеди?! ..

 

Іноді існує можливість проконсультуватися з потрібної теми у будь-якого експерта. Це може бути хтось із колег, з посадових осіб відповідних відомств і структур, хто завгодно. Необхідно лише не забувати, що будь-які коментарі такого роду найчастіше бувають досить суб'єктивні і, довірившись їм, ви ризикуєте опинитися заангажовані. Може бути, самі про це і не здогадуючись. Така інформація знову-таки являє собою все той же background.

 

В реальних умовах ЗМІ Киргизстану немає можливості покладатися на чиюсь допомогу, як порятунок потопаючого є справою самого потопаючого, так і журналіст, що виїжджає у відрядження, повинен сам думати про все, в тому числі про background'е. Тим не менше, більшість редакцій вже мають доступ до інтернету, у містах існують інтернет-кафе. Важливо поставитися до цього умові роботи всерйоз, не відкладаючи його «на потім» як щось малоістотними.

 

У будь-якому випадку, необхідно пропрацювати якомога більший обсяг інформації. З background'а можна почерпнути цифри, дати, факти, які потім можуть бути перевірені ще раз, підтверджені або спростовані. Background дозволяє побачити подію у розвитку: хтось написав про це раніше, інший пізніше, ви бачите тенденції, закономірності цього явища чи події в динаміці. І навіть якщо жоден з фрагментів цієї інформації не згодиться вам напряму при підготовці матеріалу, аналітичний підхід до неї дозволить вам скласти більш-менш об'єктивну картину того, що відбувається.

 


Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 26 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2021 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав