Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Виїзд-2

Вище вже говорилося про необхідність мати при собі необхідний набір документів. Важливим є наявність паспорта - у багатьох ситуаціях представники правоохоронних органів надають йому більше значення, ніж редакційним посвідченням чи акредитаційної картки. У паспорті є штамп про прописку, зразок паспорта конкретному міліціонеру добре відомий (на відміну від посвідчень і карток), все це може виявитися більш переконливим при необхідності ідентифікувати вашу особистість при якій-небудь перевірці. Маючи будь-які документи, що відносяться до протиборчої сторони, будьте обережні. Це може викликати масу підозр, вас можуть затримати. У підсумку-то все, звичайно, з'ясується, але часу ви втратите немало.

 

Неоднозначний відповідь на питання про те, як краще бути одягненим. Часто можна зустрітися з судженням про те, що журналіст ні в якому разі не повинен надягати військову форму. Є, наприклад, думка, що якщо вас бачили у військовій формі на одній зі сторін, ви потім вже ніколи нікому нічого не доведете. Це не так. По-перше, дане роздум бере на чільне місце той рідкісний випадок, коли на короткому відрізку часу один і той же журналіст працює по обидві сторони конфлікту. Таке трапляється дуже нечасто. По-друге, в усіх пострадянських країнах окремі елементи військової форми (той же камуфляж) занадто часто носять цивільні особи. Інша крайня точка зору - вже на користь камуфляжу - це викликатиме довіру серед військових. Думається, що у свідомості людей військова форма без знаків розрізнення вже перестала бути доказом приналежності до військових. Той же одягнений вами камуфляж при роботі серед людей військових сприятиме тому, щоб ви менше виділялися. Відомо, що для снайпера, що вистежує мету, людина, що виділяється з навколишніх, підсвідомо більш привабливий. Інша справа, наприклад, що у багатьох військових формуваннях, наприклад, в Афганістані, камуфляж часто буває доступний тільки для командирів. І тут ви, в своєму камуфляжі, можете стати гідною мішенню для снайпера вже з іншого боку. Навряд чи можна знайти будь-які етичні принципи, грунтуючись на яких можна було б регламентувати правила носіння камуфляжу. Наприклад, в Таджикистані правоохоронні органи в містах досить уважно стежать за виконанням президентської директиви, згідно з якою заборонено носіння елементів військової форми тим, хто не має на це права. Втім, ті ж таджицькі міліціонери стежать за виконанням цієї вказівки переважно відносно приїжджих. Так що тут ваша форма може стати причиною втрат великої кількості часу, нервів і, можливо, грошей.

 

Іншими словами, одягніться відповідно практичних міркувань. Іноді доцільно змішатися з натовпом, іноді буває корисно в натовпі виділятися. Поступайте не відповідно до догмами, а творчо оцініть ситуацію.

 

Іноді журналістам, які виїжджають в «гарячі точки», рекомендують не брати з собою предметів, які асоціюються зі шпигунським ремеслом: біноклів і яких-небудь приладів з антенами. Думається, що в більшості випадків ця рекомендація зайва. У сучасній журналістській практиці використовується чимала кількість різної апаратури, в тому числі, наприклад, супутникові телефони. Якщо ви працюєте кореспондентом інформаційного агентства і перша умова вашої роботи - оперативність, без цього приладу вам обійтися буде важко. Інша справа, що при перетині кордонів, на різних митних та інших контрольних постах вам не зашкодять документи, що підтверджують походження тієї чи іншої апаратури і ваше право на користування нею.

 

Говорячи про підготовку до виїзду, не зайве буде згадати про обладнання для роботи. Якщо мова йде про телевізійної знімальної групи, то постарайтеся чітко визначитися в питанні про зарядку акумуляторів для вашої камери. Зарядний пристрій має бути з собою обов'язково, але чи буде можливість підключитися до електромережі, чи достатньо буде напруги в мережі, чи співпаде частота струму і т.д.? Подумайте про додаткові сповна заряджених акумуляторах, спробуйте розрахувати, на який час зйомок у вас є запас. Подумайте і про НЗ, хіба мало що може статися? На то вона і «гаряча точка» ...

 

Сказане відноситься і до радіокорреспондентам, що має з собою апаратуру для запису. Простіше газетярам, але запас касет і батарейок для диктофона і фотоапарата, а також фотоплівок, необхідний. Намагайтеся не розраховувати на поповнення запасів на місці, невідомо, якою буде якість усіх цих предметів. Якщо ж ви їдете в незнайоме місце, то невідомо - чи буде можливість купити.

 

Залежно від тривалості відрядження, її характеру, місцевості і т.д., можна згадати ряд корисних предметів. Це електричний ліхтарик і термос, фляжка для води і спальний мішок, електрокип'ятильників і приладдя для гоління, це або інша кількість запасний одягу і т.д. Що брати, а що не брати, вирішуйте в кожному окремому випадку.

 

Інша справа - аптечка, яка повинна містити набір, необхідний для надання невідкладної медичної допомоги. Найбільш вживані з медикаментів (наприклад, анальгетики) візьміть із запасом, який може стати в нагоді навіть не вам, а комусь із зустрілися вам у відрядженні людей.

 

Для кращого розуміння того, що відбувається, та й для власної орієнтації в просторі, можна взяти з собою топографічну карту місцевості. От тільки зверніть увагу на її масштаб. Те, що розсекречено в Киргизстані, може бути секретним в Узбекистані і, опинившись на узбекистанської території, ви ризикуєте бути запідозреним в шпигунстві або мати інші неприємності.


Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 9 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2021 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав