Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Почуття страху

Читайте также:
  1. Автотранспортне страхування
  2. Визначення страхування життя і вимоги до нього за діючим законодавством
  3. Державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
  4. Загальна характеристика загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття.
  5. Збори на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.
  6. Змішане страхування життя
  7. Канали реалізації послуг зі страхування життя
  8. Лекція № 11. ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
  9. Напрями підвищення ефективності аудиторської перевірки нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування
  10. Необхідність та значення недержавного соціального страхування.

Ті, хто стверджують, що не мають почуття страху, обманюють тільки самих себе. Відчуття страху, що з'являється в момент небезпеки у людини - природне почуття, що випливає з інстинкту самозбереження, організм подає сигнал тривоги в небезпечній ситуації, страх є відображенням цього сигналу у вашій свідомості. Якщо цього не відбувається, значить в організмі не все гаразд.

 

Страх в значній мірі буває корисний. Він мобілізує фізичні сили, прискорює роботу мозку, концентрує увагу, інакше кажучи - допомагає знаходити рішення і виходити навіть із тупикової на перший погляд ситуації. В деяких випадках відсутність відчуття страху означає відсутність уяви і, отже, нездатність людини до того, щоб оцінити небезпеку. Навпаки, ті, хто має палким уявою, можуть часто відчувати це відчуття неадекватно небезпеки. На грунті страху можуть з'являтися занепокоєння, трепет, слабкість, безсилля, нерухомість. Цей стан часто супроводжується порушеннями вегетативної нервової системи або ж істеричною реакцією, яка характеризується неясністю суджень і нездатністю до дій. Відсутність ясності в оцінці ситуації спричиняє стан безвиході і відмова від опору. Людина, охоплена панікою, може швидко залучити до подібний стан і оточуючих. Подібна поведінка позбавлене будь-якого здорового глузду. Це примітивний інстинкт, що характеризується криком: "Рятуйся, хто може!" Люди, охоплені панікою, повністю втрачають індивідуальні якості, гідність перетворюються на складову частину натовпу, руйнівною маси, нездатної контролювати свої дії.

 

Засоби боротьби з панікою різноманітні. Це можуть бути переконання або категоричний наказ, пояснення неістотності небезпеки або ж використання сили.

 

Закономірності розвитку людської психіки такі, що страх, що став постійним станом, потім перетворюється на підлість.

 

Як подолати ці труднощі? Людина повинна вірити в щось вища, або в себе самого, або в правоту, важливість, необхідність того, що він робить. Мотивація власних вчинків повинна стати тим імпульсом, який допомагає долати труднощі. Досвід, попередні випробування, прожите життя можуть надати людині сили. Для виживання необхідно бути завжди психологічно підготовленим. Така людина знаходиться в кращих умовах, і з ним не трапитися нічого поганого. У надзвичайній обстановці важливо, щоб ви були в стані:

 

- Приймати швидкі рішення;

 

- Вміти імпровізувати;

 

- Постійно і безперервно контролювати самого себе;

 

- Вміти розрізняти небезпека;

 

- Вміти розпізнавати людей;

- Бути незалежним і самостійним;

 

- Бути твердим і рішучим, навіть жорстоким, коли це буде потрібно, але вміти підпорядковуватися, якщо необхідно;

 

- Визначати і знати свої можливості і не падати духом;

 

- В будь-якій ситуації намагатися знайти вихід.

 

Ніколи не здавайтеся, ставка в грі - життя і вона дуже вже висока, щоб просто поступитися, чи не випробувавши всі можливі засоби.

 


Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 9 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2021 год. (0.015 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав