Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Вибух на вулиці

Читайте также:
  1. Вибух. Фактори техногенних вибухів.
  2. Визначення значень енергетичних показників вибухонебезпечності технологічного блоку
  3. Класифікація виробництв за пожежо–вибухонебезпечністю.
  4. Що може бути предметом складу злочину «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами»?
Помощь в написании учебных работ
1500+ квалифицированных специалистов готовы вам помочь

Який характер носять терористичні акти в нашій сьогоднішній дійсності?

Найчастіше вони не мають прямого відношення до політики. Як правило, це акції залякування, вбивства або конкурентна війна, спрямована проти конкретних осіб. Арсенал засобів багатий - від саморобних пристроїв до гранат Ф-1, РГД-5, протитанкових мін або гранатомета одноразового користування "Муха". Часто аргументи при виборі вибухівки чисто економічні: граната набагато дешевше пістолета, тим більше автомата. Дуже часто використовується найпростіший прийом мінування машини: граната або зв'язка гранат прив'язуються до автомобіля. В кільце чеки протягують волосінь, кінець якої прикріплений до нерухомого предмету поряд з машиною. Автомобіль рушає, запобіжник висмикується з гнізда.

 

Які заходи протидії найбільш ефективні, якщо виникають побоювання, що автомобіль може бути заміновано? Перш за все потрібно бути гранично зібраним, не залишати без уваги жодної дрібниці. В цьому випадку хороший ефект дають, здавалося б, найпростіші методи інформаційного захисту, такі, наприклад, як установка в салоні і на капоті своїх маленьких секретів (уламок сірника в певному місці або приклеєний волосок).

 

Про те, що є небезпека вибуху, можна судити за такими ознаками:

 

- Невідомий згорток або деталь в машині або зовні;

 

- Залишки різних матеріалів, не типових для даного місця;

 

- Натягнута дріт, шнур;

 

- Дроти або ізоляційна стрічка, що звисають з-під машини.

 

Загроза вибуху не обмежується автомобілем. Нерідко вибуховий пристрій встановлюють біля вхідних дверей в квартиру або на дачній ділянці. Тут теж, перш ніж увійти, варто проявити пильність.

 

Підозра повинні викликати:

 

- Біля входу в квартиру - сліди ремонтних робіт, площі з порушеною забарвленням, поверхня яких відрізняється від загального фону;

 

- Сумка, портфель, коробка або який-небудь ще предмет, які ви в цьому місці не залишали;

 

- На дачі - виділяються ділянки свіжовикопаної або висохлої землі.

 

Особливо численними бувають жертви терористичного акту, організованого в місцях скупчення людей: на мітингу, на вокзалі, в метро, магазині, кінотеатрі. Проявіть крайню обережність, якщо ви помітили в людному місці річ без господаря. Повідомте про цю річ працівнику міліції і не підпускайте до неї інших людей. Зрозуміло, в деяких ситуаціях залишається сподіватися тільки на везіння і сувору, але справедливу формулу: "Захист від осколків - ваш сусід", змушує триматися всередині групи. До речі, якщо вибух вже стався, настає інша небезпека - пожежа або паніка.

 

Іноді терористи використовують і поштовий канал. Для листів з пластиковою міною характерні: незвичайна товщина (більше 3 мм), пружність, схожа з гумовою, вага не менше 50 грамів і ретельна упаковка. На конверті можуть бути різні плями, проколи, можливий специфічний запах. Підозрілий лист не можна відкривати або згинати, піддавати дії тепла або води.

 

Правда, всі ці та інші заходи будуть доречним в тому випадку, якщо вам дійсно загрожує небезпека такого роду. Адже є й інша небезпека: стати жертвою манії переслідування. Тому головне все-таки - ваше психологічний стан. Залиште емоції для більш приємних життєвих ситуацій, зосередьтеся на раціональних підходах в аналізі всього навколишнього.

 

Доверь свою работу кандидату наук!
1500+ квалифицированных специалистов готовы вам помочьДата добавления: 2014-12-15; просмотров: 13 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2022 год. (0.014 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав