Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Загрози по телефону

Читайте также:
  1. Автоматизована система раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення
  2. Випадкові загрози
  3. Деловая беседа по телефону
  4. З урахуванням виявлених можливостей і загроз зіставляються взаємовпливаючі групи «Можливості – сильні/слабкі сторони», «Загрози- сильні/слабкі сторони» (дод. 1.).
  5. Поняття загрози інформації
  6. Продажа по телефону
  7. Спроба реалізації будь якої навмисної загрози по відношенню до об’єкту інформаційної діяльності підпадає під дію відповідних статей Карного кодексу України.
  8. Тема 1.7. Правила спілкування фахівця при проведенні зустрічей, переговорів, прийомів та по телефону.
  9. Тема 3. Загрози безпеці інформації
Помощь в написании учебных работ
1500+ квалифицированных специалистов готовы вам помочь

Так вже сталося, що для певного контингенту громадян телефон став засобом нерозумного розваги, а підчас отримання вигоди, шантажу, залякування, прямого терору. Які засоби рекомендують фахівці для боротьби з телефонними зловмисниками? Тут все залежить від мети, яка останніми переслідується. Одна справа, якщо мова йде про "жартівнику", який будить вас дзвінком пізно вночі, щоб запитати: "Ну що, теж не спиться?", Або про капосника, постійно що повідомляє гидоти, які повинні зіпсувати вам настрій, або про випадковий хулігані, приносити собі задоволення тим, щоб сказати якусь непристойність. Деякі зловмисники навмання набирають номери, поки не наткнуться на відповідну жертву, і на цьому етапі буває достатньо першого правильного кроку, щоб не дозволити ситуації перерости в екстремальну. Наприклад, байдужий і спокійний відповідь людині, яка телефонує явно з хуліганських намірів. Від вас чекають переляку, обурення, люті - не давайте цієї емоційної їжі, що не радуйте його включенням в провокаційний розмову, покладіть трубку.

 

Якщо у вас є підстава думати, що набридати по телефону вам можуть десятки людей (таке нерідко трапляється, наприклад, з відомими людьми), то міська телефонна мережа на ваше прохання за певну плату виключить інформацію про вашому номері з картотеки довідково-інформаційної служби. Але все це стосується випадків, коли страждають лише наші нерви.

 

А як бути, якщо телефон використовують для залякування, вимагання, погроз? В першу чергу, слід скористатися технікою. Купуйте або позичте на час у друзів телефон з визначником номера. До речі, це хороший спосіб боротьби і з телефонними хуліганами: обчисливши по определителю, звідки лунають такі дзвінки, ви можете не брати трубку, і істерія зживе сама собою. Непогано скористатися автовідповідачем або магнітофоном: якщо події розвиватимуться по висхідній, міліції знадобляться будь-які матеріали. Магнітофонний запис не заважає дати послухати знайомим і сусідам - може бути, хтось дізнається говорить чи яка-небудь на перший погляд незначна деталь в вимовленому тексті підкаже потрібний напрямок пошуку. Ступінь інформованості зловмисника допомагає його відшукати, тому намагайтеся спокійно відповідати звонящему, затягуючи розмову і отримуючи максимум відомостей.

 

Якщо дозволяють обставини, скористайтеся телефоном сусідів: поки один з членів сім'ї розмовляє з телефонним хуліганом, задача другого - подзвонити на АТС або в службу "102", з тим, щоб визначити, звідки пролунав дзвінок. Говорить може кинути трубку, але ви не натискайте на важіль, покладіть свою трубку поруч з телефоном - канал зв'язку ще зберігатиметься більше години.

 

Якщо телефонні погрози - початок серйозного шантажу, з першої хвилини треба уважно збирати інформацію про дзвонив. Це особливо важливо, якщо ви не встигли підготувати магнітофон. Перш за все, зверніть увагу на характер дзвінка - чи не був він міжміським. Має значення початок розмови: перші слова вашого співрозмовника, представився він, уточнив, чи з ким говорить, або відразу почав погрожувати.

 

Дуже важливі такі деталі:

 

- Швидко чи повільно вимовлялися слова, виразно чи ні;

 

- Не почули ви яких-небудь дефектів мовлення, заїкання, акценту, або інших особливостей;

 

- Який тембр голосу, гучним Чи або тихим він був, чи не було в ньому хрипоти, чи не здалося вам, що мовець нетверезий;

 

- Що характерного в манері говорити: спокійна вона й упевнена або невиразна і безладна; ввічлива або груба; емоційна або безбарвна? Не відчули ви озлобленості чи підкресленого байдужості;

 

- Не були присутні сторонні шуми, що супроводжували розмову: другий голос, нагадував, щось вашому співрозмовнику, шум верстатів, машин, телефонних розмов, транспорту (поїзд, вуличний шум, гул метро), або, навпаки, фоном на тому боці дроту була тиша.

 

Відразу після розмови треба зафіксувати все, що вам вдалося помітити по цих пунктах. Не сподівайтеся тільки на свою пам'ять, в екстремальній ситуації і в хвилюванні вона часто підводить

Якщо події, яким вас почали шантажувати, не було, не поспішайте повідомляти про це своєму співрозмовнику, інакше ви втратите інформаційне перевагу. З'ясовуйте деталі, дізнавайтеся їх під приводом необхідності переконатися в обізнаності співрозмовника, надійності його як партнера, вимагайте нових доказів. І знову ж одразу після переговорів запишіть подробиці, якщо вам не вдалося підключити магнітофон. Як вже було згадано, в системі особистої безпеки завжди важливі перші кроки: екстремальну ситуацію нерідко можна обійти або обірвати на самому початку. Цьому допоможуть корисні звички, які повинні стати частиною вашої побутової культури. Наприклад, не називати свого імені або телефонного номера. Якщо вас запитують: "Який це номер?", Відповідайте по-одеськи, питанням на питання: "А який вам потрібен?". Якщо номер не ваш, скажіть, що абонент помилився, і покладіть трубку.

 

Користуючись автовідповідачем, не вказуйте ваш номер телефону або ім'я, не повідомляйте, що вас немає вдома. Постарайтеся скласти текст таким чином, щоб з нього було зрозуміло тільки те, що ви зараз не можете зняти трубку. Ну, і в кожному разі, піддаючись телефонному терору, зберігайте присутність духу. Це вам допоможе зорієнтуватися в ситуації і знайти рішення, найкраще саме для вашого випадку.

 

Доверь свою работу кандидату наук!
1500+ квалифицированных специалистов готовы вам помочьДата добавления: 2014-12-15; просмотров: 8 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2022 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав