Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Біологічні небезпеки.

Читайте также:
  1. БІОЛОГІЧНІ АДАПТИВНІ РИТМИ ОРГАНІЗМІВ
  2. Біологічні властивості.
  3. Біологічні мотивації.
  4. Біологічні основи обрізування.
  5. Біологічні принципи боротьби з трансмісійними та природно осередкованими захворювання. Воші
  6. Біологічні ритми
  7. Біологічні фактори небезпеки
  8. В основі здорового способу життя лежать соціальні і біологічні принципи.
  9. Геолого-геоморфологічні, гідрологічні, біологічні, техногенні особливості району розташування об’єкту досліджень.

біологічними називаються небезпеки, що відбуваються від живих об'єктів. Носіями біологічних небезпек є всі середовища проживання (повітря, вода, грунт), рослинність і тваринний світ, самі люди. Наслідком біологічних небезпек є різноманітні хвороби, травми різної ваги, у тому числі і смертельні. Роздивимося ці небезпеки.

мікроорганізми - це дрібні, переважно одноклітинні істоти, видимі тільки в мікроскоп, що характеризуються величезною розмаїтістю видів, спроможних існувати в різноманітних умовах. Деякі види мікроорганізмів є хвороботворними, або патогенними. Вони викликають хвороби рослин, тварин і людини.серед патогенних мікроорганізмів розрізняють бактерії, віруси, рикетсії і спірохети. Бактерії - типові представники мікроорганізмів. Вони мають форму правильних кульок (коків) або паличок. Бактерії всюдисущі і дуже витривалі. Їх знаходили у воді гейзерів, у вічній мерзлоті Арктики, вони не загинули у відкритому космосі і при впливі смертельної дня людини дози випромінювання. Бактеріальними захворюваннями єчума, туберкульоз, холера, дизентерія, менінгіт і ін.віруси - дрібні некліткові частки, станіз нуклеїнової кислоти (ДНК або РНК) і білкової оболонки. Вони значно менше бактерій, їх не затримують найтонші порцелянові фільтри. Віруси є клітинними паразитами, вони живуть і розмножуються в клітині, заражають її і призводять до загибелі. Вірусними захворюваннями є віспа, грип, енцефаліт, кір, гепатит і снід.Рикетсії - дрібна хвороботворна бактерія, розмножуються в клітинах хазяїна (також як віруси), викликають висипний тиф, ку-лихоманку й інші захворювання.Спірохети - мікроорганізми, клітини яких мають форму тонких звитих ниток. Живуть у стоячих і стічних водах. Патогенні спірохети - збудники сифілісу, поворотного тифу, лептоспірозу й інших хвороб.

Епідемії чуми, тифу, холери, грипу й інших інфекційних захворювань відносили в минулого сторіччя сотні тисяч і мільйони життів. "хворобаЛайма" - важке захворювання, що важко розпізнається і погано піддається лікуванню. Носіями цієї хвороби є кліщі кровососи

Для оцінки мікробного утримання середовища застосовується принцип біологічного нормування. Так, першим стандартом якості питної води став непрямий показник - не більш 100 бактерій у 1мл води. Він прийнятий у якості нормативу загального бактеріального забруднення.Другим показником є кількість кишкових паличок, дослідженнями учених установлено, що кишкова паличка може служити санітарно-показовим мікроорганізмом. Прийнятим стандартом є наявність у I л води не більш 3 кишкових паличок. Це значить, що в такій воді відсутні життєздатні хвороботворні мікроби.З метою попередження поширення інфекційних захворювань і успішного їх лікування, крім того, проводяться: ізоляційно-обмежувальні заходи (обсервація і карантин); протиепідемічні і спеціальні профілактичні заходи (дезінфекція, дезинсекція, дератизація, захисні щеплення, застосування сучасних методів лікування, різноманітних лікарських препаратів, вітамінів і ін.).

До біологічних небезпек також відносяться отрутні грибиі рослини (бліда поганка, червоний мухомор, чілібиха, що містить стрихнін, анчар, білена), комахи(павуки, скорпіони, мухи, комарі, кліщі, сарана), рептилії (змії, ящірки, крокодили), хижі звірі (леви, тигри, шакали,вовки).

Захист від цих небезпек - знання отрутних грибів і рослин, а також норм і правил поводження в місцях перебування комах, змій і хижаків (не з'являтися в небезпечних місцях, бути гранично уважним і обережним).
Дата добавления: 2015-01-29; просмотров: 76 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав