Читайте также:
|
|
Людська практика свідчить, що будь-яка діяльність є потенційно небезпечною. Ризик можна уявити як поєднання ймовірності події з певними небажаними наслідками: вихід з ладу обладнання, травмування, захворювання, загибель людей, матеріальні втрати тощо. Оцінка допустимого ступеня ризику людини в розвинутих країнах вважається індивідуальним ризиком, який дорівнює 10~6 на рік. Малим вважається індивідуальний ризик загибелі 10~4 на рік. На сьогодні розроблена й існує концепція прийнятого (допустимого) ризику, сутність якої полягає у прагненні забезпечити такий ступінь безпеки, яку сприймає суспільство у цей час. на основі аналізу й оцінки ризику, потрібно вжити заходів щодо вдосконалення управління системою безпеки. У наукових дослідженнях управління ризиком визначається як системне регулярне дослідження виникнення ймовірних ризиків, які загрожують людині, майну, інтересам, діяльності. Дослідження ризику дозволяє заздалегідь передбачати певні тенденції розвитку небезпек, допустимості параметрів їхнього впливу на людину, навколишнє середовище. Зрештою, як зазначають окремі автори, врахування ризику повинно стати невід'ємною складовою всіх сфер життя людини. Ризик — це усвідомлена кількісна оцінка ймовірності виникнення події з певними небажаними наслідками.
Аналіз ризику — це систематичне використання інформації про ризик, порівняння його з прийнятним ризиком, обґрунтування раціональних заходів захисту.
Допустимий ризик — це ризик, який у конкретній ситуації вважається допустимим до рівня, прийнятого у суспільстві, виходячи з економічних і соціальних чинників.
Прийнятний ризик — це ризик, який не перевищує на території об'єкта підвищеної небезпеки або за її межами гранично допустимого рівня.
Оцінка ступеня ризику — це кількісна оцінка впливу будь-якої небезпеки.
На підставі аналізу ризику та його кількісної оцінки здійснюється управління ризиком.
Управління ризиком — це процес прийняття рішень і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення мінімально можливого ризику. Мета управління ризиком — завчасне передбачення (прогнозування) ризику, виявлення чинників, що впливають на ситуацію, вживання відповідних заходів щодо їхнього відповідного впливу.
Управління ризиком — це інтерактивний процес з чітко визначеними етапами:
• Виявлення та ідентифікація небезпек (ситуацій), які можуть призвести до небажаних результатів.
• Аналіз і оцінка ризику небезпек (визначається ймовірність та рівень ризику).
• Моніторинг і прогнозування розвитку небезпек.
• Оцінка можливих наслідків небезпек.
• Розробка заходів і засобів щодо мінімізації наслідків небезпеки.
Дата добавления: 2015-01-29; просмотров: 112 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |