Аскольд і Дір надали східним слов’янам війському підтримку,звільнили від данини кочовників і стали князювати в Києві. За часів Аскольда і Діра зросла могутність Київської держави,розширилися її кордони.Київ став не тільки великим торговим містом,осередком полянської землі,а й перетворився на центр наддніпрянської держави,яка мала у своєму розпорядженні могутнє військо і кинула виклик самій Візантії.
Князь Олег
захист держави від нападів сусідів;
підкорив полян та древлян, затвердивши своє право збирати з них данину;
хозарам зруйнував порти на Каспійському морі;
на чолі великої армії напав на Константинополь та пограбував його, в результаті чого греки пішли на підписання торгового договору, вельми вигідного для київського князя.
Князь Ігор
приборкав непокірних древлян та уличів;
приєднав землі тиверців та уличів між Дністром і Дунаєм;
Головним змістом його зовнішньої політики було зміцнення авторитету держави, розширення володінь та забезпечення інтересів торгівлі з іноземними країнами, особливо з Візантією.
В 940 р. він поширив свою владу на східний Крим і Тамань, де було створене Тмутараканське князівство.
В 941 р. мирний договір закладений Олегом з Візантією втратив силу й Ігор в 944 році уклав мирний договір з Візантією, який вводив обмеження купцям з Київської держави.
Княгиня Ольга
розправилася з древлянами, спаливши їх головне місто Іскоростень;
намагалась забезпечувати інтереси своєї держави дипломатичним шляхом;
приділяє велику увагу внутрішнім справам, конкретно аналізує розвиток кожного регіону держави.
здійснила у 940 році важливий державний візит у Візантію, встановила з нею досить дружні стосунки, відновила військовий союз. Вона також зуміла встановити дипломатичні стосунки з Німеччиною.
Князь Святослав
У 946р. Вся повнота влади перейшла до Святослава.Сучасники називали цого «князем-воїном».За роки свого короткого правління,пройшовши походами зі Сходу на Захід,від Каспійського моря до Балкан.На початку князювання воєнна активність Святослава була зосереджена на Сході.Протягом 965-968 він розгромив Хозарський каганат.Візантійський імператор вирішив скористатися військовою могутністю К.Русі в боротьбі з Болгарією.Маючи 60 тис воїнів,Святослав завдав удару Болгарії.Такі успіхи налякали візантійців і вони підмовили печенігів напасти на Київ.Після тривалих військових дій з візантійцями,знесилені сторони 971 уклали перемир’я.Та бажання помститися грец.імператора підштовхнуло найняти печенігів для вбивства князя.Київськй князь загинув у бою 972р. Константинополь.
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.008 сек.)
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав