Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Білет №26.

Читайте также:
  1. Абілет және нышан
  2. Банктердің несие беру қабілеттілігінің көрсеткіштері
  3. Білет № 25
  4. Білет № 32
  5. Білет № 35
  6. Білет № 52
  7. Білет №1
  8. Білет №22
  9. Білет №28.

Б. Хмельницький

Народився 27 грудня 1595р. В Чигирині в сім’ї дрібного українського шляхтича Михайла Хмельницького.

Батько намагався дати синові добру освіту. Зиновій навчався спершу спершу в українській школі, а потім у Львівській єзуїтській колегії. Вивчив Латину, польську, згодом татарську, турецьку, російську мови.

З молодих літ Хмельницький служив у козацькому війську, ходив походами на татар, турок. У 1620 р. Разом із батьком узяв участь у поході польського війська до Молдови проти турків. У битві під Цецорою батько загинув, а Зиновій потрапив у полон, де пробув два роки. Там він опанував турецьку і татарську мови.

Запорожці викупили його з полону і він вступив до реєстрового козацького війська, в якому став писарем, а згодом чигирським сотником. Богдан жив у родинному маєтку на хуторі Суботів, але на собі зазнав свавілля з боку польської шляхти.

В січні 1648 р. Хмельницького обрали гетьманом Війська Запорозького. Ставши гетьманом, він у своїх універсалах закликав нарлд до повстання. Б.Хмельницький налагодив зв’язки з Кримським ханством, зумів привернути на свій бік татар.

Б.Хмельницький був людиною залізної волі та великої енергії, прекрасним організатором. Він умів володіти масами і підтримувати дисципліну. Умів вибирати собі помічників, соратників, вірних друзів із різних верств населення українського суспільства. Чітко ставив завдання перед собою, перед підлеглими і намагався йти до кінця в їх виконанні. Усе робив для єднання народу в досягненні національної єдності й свободи. Зумів об’єднати різні верстви населення в боротьбі проти польського панування, за велику справу власного визволення. Великий був військовий талант Хмельницького. Він не використовував тактики облоги замків, а йшов на головні сили ворога. Використовував фактор раптовості, тактику наступального бою, перемогу здобував комбінованим наступом кінноти й піхоти, вміло організовував розвідку й партизанську боротьбу в тилу ворога. Як головнокомандувач війська він виграв 12 великих воєнних операцій. Б.Хмельнцький – талановитий дипломат, брав участь у багатьох акціях. Він вивів Україну на міжнародну арену. Козацьку державу визнали 10 країн. Одночасно він був скромною людиною в побуті, не думав про власне збагачення.

Заслуга Б.Хмельницького полягає в тому, що він створив власне Українську державу – Гетьманщину, козацьку республіку з демократичним ладом, що відрізнялася від феодальних держав Європи.

 

Білет №27.




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 67 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав