Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Податковий процес як вид юридичного процесу

Читайте также:
  1. A. ненормальный ход родового процесса, родо­вые травмы
  2. CISC и RISC-процессоры
  3. D. как завершающий этап сукцессионного процесса
  4. I. Определение эпидемического процесса и методологическое обоснование разделов учения об эпидемическом процессе.
  5. I. Определение эпидемического процесса и методологическое обоснование разделов учения об эпидемическом процессе.
  6. IBM рассказала о процессоре Power7
  7. IBM рассказала о процессоре Power7
  8. II Разновидности производственных процессов
  9. II. Сравнение потоков и процессов
  10. II. Факторы эпидемического процесса.

В умовах динамічного розвитку вітчизняного податкового права однією з першочергових актуальних задач виступає дослідження податково-процесуального правового механізму. Особливого значення набуває проблема об’єктивного усвідомлення категоріального податково-процесуального апарату, і в першу чергу формування базової дефініції «податковий процес».

Розгляд поставленого комплексного проблемного питання цілком логічно розпочати коротким екскурсом у загальну теорію права. Аналіз викладених у правовій науці точок зору дозволяє зробити висновок, що всі вони зводяться до двох основних концепцій. Критерієм розмежування в цьому випадку виступає обраний фахівцями варіант відповіді на визначальне питання, а саме: як на їхню думку співвідносяться правові категорії «процес» та «процедура».

Одним з найяскравіших і послідовних прибічників даного підходу є В.М.Протасов. Він розмежовує наукові категорії «юридичний процес» та «правова процедура», співвідносивши їх як частину й ціле, як видове й родове поняття. Як основоположний критерій їх відмежування один від одного автор застосував ознаку матеріальності (процесуальності) правових явищ. Фактично юридичний процес і правова процедура розглядаються як тісно пов’язані, але не ідентичні правові явища. Зауважимо, що такий підхід знаходить прихильників й серед фахівців з податкового права.

Звертаючись до висловлених у юридичній літературі думок учених про місце податкового процесу в системі юридичного процесу, можна виділити три основних позиції. Розглянемо перші дві: а) податковий процес є різновидом адміністративного процесу; б) податковий процес виступає автономним видом юридичного процесу, врегульований процесуальними нормами податкового права. І в першому, і в другому підході можна виділити окремі положення, які викликають схвалення. Дійсно, з одного боку, податковий процес найбільш близький саме до адміністративно-правового процесу. Проте така близькість ніяк не означає їх предметний зв’язок. З другого боку, процесуальні норми податкового права здійснюють правове регулювання податкового процесу. Але подивимося на місце, яке вони займають у системі правових норм. Податково-процесуальні норми є підвидом податкових норм, а ті, у свою чергу, – частиною фінансових норм. Тому ми є прихильниками третьої позиції: на нашу думку, конструктивний підхід повинен полягати у визначенні податкового процесу як підвиду фінансового процесу. Таким чином, не буде допущене викривлення, порушення цілісності галузевого фінансово-правового регулювання.





Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 34 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.007 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав