Читайте также:
|
|
Східноєвропейська середньовічна руська держава. Існувала в 1199 – 1349 роках. Керувалася монархами із династій Рюриковичів, П'ястів та Ґедиміновичів. Утворена волинським князем Романом Мстиславичем внаслідок об'єднання Волинського князівства із Галицьким. З середини 13 століття, після коронації Данила Романовича, стало королівством, спадкоємцем Київської династії, продовжувачем європейських руських політичних і культурних традицій.
Галицько-Волинське князівство було одним з найбільших князівств періоду феодальної роздробленості Русі. До його складу входили Галицька, Перемишльська, Звенигородська, Теребовльська, Володимирська, Луцька, Белзька, Холмська та Берестейська землі, Пониззя (пізніше Поділля) а також територія між Східними Карпатами, Дністром і Дунаєм - Шипинська та Берладська землі, на яких згодом виникло Молдавське князівство).
Отже, будучи безпосереднім спадкоємцем Київської Русі, Галицько-Волинське князівство відіграло надзвичайно важливу роль в історії:
– зберегло від завоювання та асиміляції південну та західну гілки східного слов'янства, сприяло їхній консолідації та усвідомленню власної самобутності;
– стало новим після занепаду Києва центром політичного та економічного життя;
– модернізувало давньоруську державну організацію;
– розширило сферу дії західноєвропейської культури, сприяло поступовому подоланню однобічності візантійського впливу;
– продовжило славні дипломатичні традиції Київської Русі, що 100 років після становлення золотоординського іга з честю представляло східнославянську державність на міжнародній арені
8. 14 серпня 1385 р. у м. Крево між Литвою та Польщею було укладено Кревську унію, за мовами якої литовський князь Ягайло, одружуючись з польською королевою Ядвігою, отримував титул короля Польщі, зобов’язувався перейти до католицької віри і окатоличити литовців «навіки приєднати всі свої рідні землі, литовські та руські до корони Польської». Литва певною мірою втрачала свій суверенітет, а Польща отримувала територію у 4 рази більшу за власну. Крім того, Кревська унія кардинально змінювала стратегічні інтереси Польщі, перемістивши їх з Заходу на Схід. Після укладення цієї унії українські землі зазнали втрат, так як Ягайло остаточно оволодів Галичиною (1358р.), відібрав землі галицьких бояр, ліквідував українське право і встановив польську владу та суди.
28 червня 1569 р. була підписана Люблінська унія. 1 липня 1569 р. посли Великого князівства Литовського та окремо депутати польського сейму підписали акт про унію. Вона завершила процес обєднання двох держав, що розпочався укладенням Кревської унії 1385 р.Обидві держави об’єднувались в Річ Посполиту.
. 9 жовтня 1596 р. полоцький архієпископ Гермоген проголосив прийняття Брестської унії. Найважливішим результатом Брестської унії стало виникнення української греко-католицької церкви, яка в наступні чотири століття відіграла величезну роль у боротьбі українського народу за свої інтереси.
Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 139 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |