Студопедия
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Зовнішній рівень

Читайте также:
  1. I рівень
  2. I рівень
  3. В Україні немає свого фільмофонду і державного кіномузею, низький рівень кіноосвіти. Зовсім зникла кінопреса (журнали “Новини кіноекрана”, “Вавилон”).
  4. Види та рівень розвитку рекреаційно-туристського обслуговування в Австралії.
  5. Використання посередників у зовнішній торгівлі
  6. Грошово-кредитний мультиплікатор та вплив центрального і комерційних банків на його рівень
  7. За допомогою методу самооцінки виявляють рівень здатності особистості оцінювати себе загалом або свої окремі морально-психологічні якості — психічні процеси, стани та властивості.
  8. ІІ рівень
  9. ІІІ рівень

Через зовнішній рівень користувачі та застосування отримують доступ до бази даних. Мета зовнішнього рівня — надати користувачу/застосуванню лише ті дані, які йому потрібні (а отже, до яких дозволений доступ) і в потрібному вигляді. Це індивідуальний рівень користувача, яким може бути кінцевий користувач, про­граміст чи застосування. Кожен з них має свою мову спілкування: для кінцевого користувача - це спеціальна мова запитів, для програміста - одна з мов програ­мування, розширена командами звернення до СКБД, для застосувань — це, як правило, певний стандартний інтерфейс звернення до бази даних через СКБД.

Зовнішня модель — це засоби зображення концептуальної моделі ПО з ураху­ванням інтересів конкретних користувачів або застосувань. Кожна зовнішня мо­дель подається в СКБД у вигляді зовнішньої схеми.

Зовнішній рівень виконує такі функції.

♦ Забезпечує зображення даних зручним для людини або застосування спосо­бом. Ступінь незалежності зовнішнього зображення від концептуального рів­ня визначається потужністю засобів опису відображення «концептуальний-зовнішній».

♦ Сприяє вирішенню проблеми безпеки (захисту) даних. Надаючи користувачу лише ті дані, що його цікавлять, ми залишаємо поза межами його доступу решту даних.

♦ Сприяє вирішенню проблеми логічної незалежності даних. Це досягається зав­дяки відображенню «концептуальний-зовнішній», що встановлює відповідність між концептуальною схемою і конкретною зовнішньою схемою. Потужність його засобів визначає ступінь логічної незалежності застосувань від даних.

Окремого користувача цікавить, як правило, тільки деяка частина всієї бази даних. Уявлення окремого користувача про наочну область називається зовнішнім уявленням.

Таким чином, зовнішній рівень складається із зовнішніх уявлень (які в англійській термінології називаються views) _ Спецкурс (10 семестр) Спеціальність «Економічна кібернетика» 2 з 6

Зовнішнє уявлення – це вміст бази даних, яким його бачить певний користувач.

Складається з безлічі типів зовнішніх записів.

Під записом розуміється група взаємозв'язаних елементів даних, що розглядаються як єдине ціле.

Для використання комп'ютера при обробці інформації про наочну область цю інформацію потрібно представляти в спеціальному вигляді, строго, формалізовано. Формалізація - невід'ємна частина розробки будь-якої програмної системи.

Спосіб формального опису баз даних полягає у використанні схем.

Схема - опис структури БД у формалізованому вигляді.

Схеми використовуються для строгого, формального опису кожного рівня архітектури.

На зовнішньому рівні кожне представлення користувача описується за допомогою зовнішньої схеми. Для зовнішніх схем в загальному випадку використовується власна мова.

 




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 169 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав