Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Облік праці та звітність учителя літератури

Читайте также:
  1. Cписок рекомендованої літератури
  2. Cписок рекомендованої літератури
  3. Cписок рекомендованої літератури
  4. I. Нормативно-правовые документы, регламентирующие деятельность учителя информатики
  5. III. ПРАВА УЧИТЕЛЯ И ВОСПИТАТЕЛЯ
  6. IV. ОБЯЗАННОСТИ УЧИТЕЛЯ И ВОСПИТАТЕЛЯ
  7. VIII. Правила обліку вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного
  8. Автоматизована (комп’ютерна) форма ведення бухгалтерського обліку
  9. АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
  10. Аналіз загальних показників організації праці

Облік праці та звітність вчителя літератури є невіддільною частиною педагогічного процесу в школі, методами навчання і виховання, а також самоконтролю для вчителів-словесників і учнів. Чітке планування всіх видів роботи з літератури висуває необхідність обліку того, що зроблено. Вчитель-словесник перш за все веде облік проведених уроків по класах. Записи на відведених сторінках класних журналів, які є державними документами, повинні бути не тільки чіткими, а й конкретними: з урахуванням вивченої теми, з літератури на уроці, завданнями додому, де позначаються не тільки сторінки підручника, що потрібно прочитати учням, але і перерахування глав художнього твору, які слід перечитати, окремі групові завдання, теми домашніх творів і т.п.

Особливо конкретно необхідно фіксувати проведення уроків з позакласного читання та розвитку мовлення, виходячи перш за все з переліку художніх творів, рекомендованих програмами з літератури.

У журнальних записах слід також вести облік проведених уроків з використанням навчального кіно, телебачення, діафільмів і т.п. з тим, щоб у кінці кожної чверті не заповнювати зайвих листів звітності для органів народної освіти і тим самим звільнитися від зайвої звітності.

У спеціально виданих Міністерством освіти і науки журналах учителями-словесниками ведеться облік гурткової та факультативної роботи. В них на перше й друге півріччя записуються теми і розділи, що передбачаються програмами для вивчення з учнями, а також указується кількість годин і позначаються календарні строки виконання.

Звіти про роботу складаються керівниками гуртків та факультативів один раз на рік станом на 1 червня. Зміст звіту про роботу літературних та інших гуртків, факультативів носить в основному довільний характер, але важливо відображати в ньому не тільки виконання накресленого плану, а й розкривати результативність проведеної роботи, відображувати в першу чергу зростання читацької культури учнів, їх світоглядних та життєвих позицій. Звіт про проведену позакласну роботу повинен підводити підсумки за минулий навчальний рік і допомагати вдосконалювати її у наступному навчальному році.

 


'Гуковський Г.А. Изучение литературного произведения в школе. - М.-Л.: Просвещение, 1966. - С.86.

[2] Там само.

'Гуковський Г.А. Изучение литературного произведения в школе. - М.-Л.: Просвещение, 1966. - С.86.

[4] Там само.

[5] Там само. -Т.4. - С.542.

[6] Там само. -Т.4. - С.542.

'Сухомлинський В.О.Вибр. твори: У 5-ти т. - К., Рад. школа. - 1976. - Т.2. - С.421.

[8] Там само.-С.471.




Дата добавления: 2014-12-15; просмотров: 147 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2025 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав