Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Вплив інформаційних технологій на індивідуалізацію навчання

Читайте также:
  1. Адміністративне стягнення – це міра відповідальності, примусовий захід державного впливу, що застосовується до особи за скоєння адміністративного правопорушення (проступок).
  2. Адміністративні методи -це сукупність прийомів, впливів, за­снованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  3. В) проявляється в спроможності державної влади впливати на поведінку та діяльність людей, підкоряти їх собі з метою управління суспільними справами.
  4. В) проявляється в спроможності державної влади впливати на поведінку та діяльність людей, підкоряти їх собі з метою управління суспільними справами.
  5. Види інформаційних джерел.
  6. Види навчання. Особливості проблемного, розвивального, модульно-розвивального навчання.
  7. Випромінювання, його вплив на людину та засоби захисту
  8. Вібрація, її вплив на працівника та методи захисту
  9. Вкажіть об’єкти інформаційних взаємовідносин у процесах діяльності податкової служби?
  10. Вплив антропогенних факторів на сировину і товари.

Р. Шоу в проблемі індивідуалізації навчання виділяє три аспекти:

– “індивідуальна різниця як фундаментальна характеристика людини;

– вплив індивідуальних відмінностей на продукти учіння та засвоєння знань;

– урахування індивідуальних розрізнень у ході проектування процесу навчання з метою покращення навчання кожного”.

Ці аспекти проблеми індивідуалізації навчання набувають особливого значення в умовах комп’ютеризації процесу навчання. Першому аспекту присвячені багаточисленні дослідження когнітивного стилю, під яким розуміються індивідуальні особливості, які здійснюють суттєвий вплив на пізнавальну діяльність. З другим аспектом пов’язана розробка навчальних систем, у яких ураховується комплекс індивідуальних відмінностей та допускається значна варіативність навчальних програм у широкому діапазоні. Третій аспект знайшов відображення у вимогах урахування індивідуальних особливостей під час розробки індивідуальних навчальних систем.

Крім того, необхідно розділити поняття “індивідуальне” навчання та “індивідуалізоване”. Індивідуальним будемо вважати таке, що здійснюється за формою: пристрій навчання – один учень. Комп’ютер, оскільки він може використовуватись і при груповому навчанні, не можна розглядати як засіб лише індивідуального навчання. Індивідуалізованим будемо вважати таке навчання, за якого система навчальних впливів для конкретного учня реалізується відповідно з моделлю, до якої його віднесено, а самі моделі заздалегіть передбачені в навчальній системі й можуть у процесі навчання уточнюватися.

Справжня індивідуалізація навчання за допомогою комп’ютера може бути досягнена тільки у процесі рефлексивного управління навчальною діяльністю.

Розробка таких систем залежить від розв’язання психологічної проблеми вибору тих особливостей учнів, які необхідно брати до уваги. Найефективнішим шляхом розв’язання цієї проблеми вважаємо побудову нормативної моделі тієї діяльності, яку потрібно спроектувати, й опис тих психологічних процесів, властивостей та якостей особистості, які входять до віддаленої навчальної мети.

Сьогодні реалізуються три шляхи індивідуалізації навчання. За першого вибір навчального матеріалу темпу і форм його подання тощо, повністю визначаються на етапі створення програмного засобу. За другого управління навчанням передається тому, хто навчається. За третього здійснюється “змішане” управління: учню пропонується намітити ту стратегію навчання, яку він вважає найбільш придатною для себе. Якщо при цьому виникають “збої”, тобто учень пагано справляється з завданням, управління процесом навчання програмний засіб бере на себе.




Дата добавления: 2014-11-24; просмотров: 110 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав