Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Процес підготовки фінансової звітності

Читайте также:
  1. A. ненормальный ход родового процесса, родо­вые травмы
  2. CISC и RISC-процессоры
  3. D. как завершающий этап сукцессионного процесса
  4. I. Определение эпидемического процесса и методологическое обоснование разделов учения об эпидемическом процессе.
  5. I. Определение эпидемического процесса и методологическое обоснование разделов учения об эпидемическом процессе.
  6. IBM рассказала о процессоре Power7
  7. IBM рассказала о процессоре Power7
  8. II Разновидности производственных процессов
  9. II. Сравнение потоков и процессов
  10. II. Факторы эпидемического процесса.

Пробний баланс складають після відображення в бухгалтерському обліку всіх операцій за звітний період, а також результатів перевірок, інвентаризацій, розподілів, списань. Він потрібен для того, щоб переконатися, що рознесення всіх розподільчих і коригуючи проводок зроблено правильно.

Після зведення пробного балансу бухгалтер повинен також скласти інші форми фінансової звітності у “чорновому вигляді”. Показники таких форм звітності слід перевірити на взаємо відповідність та ув’язку. Як правило, подібні дії сприяють виявленню помилок, допущених у ході ведення бухгалтерського обліку або перенесення даних до звітності.

Неузгодженість положень чинного законодавства (П(С)БО та податкового), а також спроби визначення єдиного фінансового результату між бухгалтерським і податковим обліком призвели до того, що у формі 2 “Звіт про фінансові результати” у рядку “Податок на прибуток” відображається величина податку на прибуток, скоригована на суми відстрочених податкових активів і зобов’язань. Крім того, величина “чистого прибутку” (підсумковий показник форми 2) не відповідає сумі нерозподіленого прибутку, що наводиться у формі 1 “Балансу” (Звіт про фінансові результати відображає суму прибутку за звітний період, а в Балансі наводиться розмір прибутку або збитку з урахуванням попередніх періодів). Бухгалтер-початківець, знаючи про описані неузгодженості при складанні річної фінансової звітності, зможе виявити свою помилку – не нараховано податок на прибуток за правилами ведення обліку відповідно до П(С)БО – лише сформувавши форму 4 “Звіт про власний капітал”. Складаючи ф.3 “Звіт про рух грошових коштів” і ф.4 “Звіт про власний капітал”, а також ф.5 “Примітки до річної фінансової звітності” потрібно пам’ятати про їх повну відповідність формам 1 “Баланс” та 2 “Звіт про фінансові результати”, а також один одному. Крім того, для складання цих форм слід постійно використовувати дані бухгалтерського обліку на рівні субрахунків, а іноді й на рівні аналітичних розрізів.

Після взаємоперевірки показників звітності та виправлення виявлених помилок слід оформлювати форми звітності у чистому варіанті.

Відповідно до законодавства підготовлені форми фінансової звітності повинні підписати керівник і головний бухгалтер. На підприємствах, де бухгалтерський облік ведеться централізованою бухгалтерією, аудиторською фірмою або бухгалтером-приватним підприємцем, звітність підписується керівником централізованої бухгалтерії, аудиторської фірми або бухгалтером-приватним підприємцем, який веде бухгалтерський облік.




Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 36 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав