Читайте также:
|
|
Базисними умови зовнішньоторговельного контракту купівлі-продажу є тому, що встановлюють базис ціни залежно від того, чи включаються витрати на транспортування в ціну товару, чи ні. Базисні умови визначають:
1. Хто і за чий рахунок забезпечує транспортування товарів по території країн продавця, покупця, транзитних країн, а також при перевезенні товару морським, річковим і повітряним транспортом;
2. Становище вантажу по відношенню до транспортного засобу, що визначає обов”язок продавця за встановлену в контракті ціну доставити вантаж у певне місце або повантажити товар на транспортний засіб, або підготувати його до навантаження, або передати транспортній організації;
3. Обов”язки продавців щодо пакування та маркування товарів, а також обов”язки сторін зі страхування вантажів;
4. Обов”язки сторін щодо оформлення комерційної документації відповідно до існуючих у практиці міжнародної торгівлі вимог;
5. Де і коли переходять від продавця до покупця права власності на товар;
6. Заходи, пов”язані з ризиком випадкової втрати чи пошкодження товару, а також витрати, які можуть виникнути у зв”язку з цим.
Базисні умови спрощують складання і узгодження контрактів, допомагають контрагентам знайти способи розподілу відповідальності та вирішення неузгодженостей. Особливості базисних умов регламентовані міжнародною практикою. Міжнародна торгова палата розробила і випустила в 1953, 1980, 1990 рр. “Міжнародні правила тлумачення торгових термінів” ІНКОТЕРМС.
Подані в ІНКОТЕРМС торгові терміни становлять універсальний набір умов, знання та застосування яких полегшує здійснення торгових операцій. Однак, слід враховувати, що використання правил ІНКОТЕРМС має низку особливостей. По-перше, ІНКОТЕРМС не регулює наслідки, які може мати контракт щодо права власності на товар і не містить засобів правового захисту у разі порушення контракту однією зі сторін. По-друге, тільки пряме посилання на застосування умов ІНКОТЕРМС у тексті контракту є підставою для тлумачення цього контракту відповідно до ІНКОТЕРМС. По-третє, при наявності у контракті посилання на умови ІНКОТЕРМС і статей, які суперечать їм, або обмежують їх, такі статті є превалюючими.
Вживаний при позначенні базисних умов термін “франко” походить від франц. слова “вільно”. Він означає, що покупець є вільним від ризику і всіх витрат на доставку до пункту, позначеного словом “франко”. У контрактах після позначення базисної умови вказується назва географічного пункту. Цими пунктами можуть бути морські та річкові порти, залізничні станції, аеродроми, склади, місце перебування продавців, покупців, бірж, аукціонів, прикордонні пункти, тощо.
У вересні 2010 року Міжнародна торгова палата оголосила про випуск нової редакції правил щодо використання національних і міжнародних торгових умов Incoterms 2010. Ці правила, які застосовуються компаніями при проведенні численних операцій по всьому світу, набули чинності 1 січня 2011 року.
Incoterms 2010 - це остання редакція міжнародних стандартних правил з тлумачення найширше використовуваних торгових умов в галузі зовнішньої торгівлі, які регламентують момент передачі права власності на товар і всіх пов'язаних із цим ризиків.
Загальна кількість термінів порівняно у новому Інкотермс скорочена з 13 до 11. Також у Правилах з'явилися 2 нових умови: DAT (Постачання на терміналі) і DAP (Постачання в пункті). Крім того, нова версія містить невелике керівництво до кожної умови, щоб допомогти користувачам Правил Incoterms 2010 вибрати потрібну умову.
Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 109 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |