Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Базисні умови поставки товару.

Читайте также:
  1. Базисні умови постачання відповідно до правил “Інкотермс-2000”. Основні обов’язки сторін за базисом постачання
  2. Базисные условия поставки
  3. БАЗИСНЫЕ УСЛОВИЯ ПОСТАВКИ ТОВАРОВ.
  4. Вибори і референдуми в Україні, їх види та умови проведення
  5. Види дієздатності та умови настання.
  6. Види уваги.Умови функціонування кожного з видів уваги
  7. Виникнення філософії та його передумови. 1 страница
  8. Виникнення філософії та його передумови. 2 страница
  9. Виникнення філософії та його передумови. 3 страница

Базисними умови зовнішньоторговельного контракту купівлі-продажу є тому, що встановлюють базис ціни залежно від того, чи включаються витрати на транспортування в ціну товару, чи ні. Базисні умови визначають:

1. Хто і за чий рахунок забезпечує транспортування товарів по території країн продавця, покупця, транзитних країн, а також при перевезенні товару морським, річковим і повітряним транспортом;

2. Становище вантажу по відношенню до транспортного засобу, що визначає обов”язок продавця за встановлену в контракті ціну доставити вантаж у певне місце або повантажити товар на транспортний засіб, або підготувати його до навантаження, або передати транспортній організації;

3. Обов”язки продавців щодо пакування та маркування товарів, а також обов”язки сторін зі страхування вантажів;

4. Обов”язки сторін щодо оформлення комерційної документації відповідно до існуючих у практиці міжнародної торгівлі вимог;

5. Де і коли переходять від продавця до покупця права власності на товар;

6. Заходи, пов”язані з ризиком випадкової втрати чи пошкодження товару, а також витрати, які можуть виникнути у зв”язку з цим.

Базисні умови спрощують складання і узгодження контрактів, допомагають контрагентам знайти способи розподілу відповідальності та вирішення неузгодженостей. Особливості базисних умов регламентовані міжнародною практикою. Міжнародна торгова палата розробила і випустила в 1953, 1980, 1990 рр. “Міжнародні правила тлумачення торгових термінів” ІНКОТЕРМС.

Подані в ІНКОТЕРМС торгові терміни становлять універсальний набір умов, знання та застосування яких полегшує здійснення торгових операцій. Однак, слід враховувати, що використання правил ІНКОТЕРМС має низку особливостей. По-перше, ІНКОТЕРМС не регулює наслідки, які може мати контракт щодо права власності на товар і не містить засобів правового захисту у разі порушення контракту однією зі сторін. По-друге, тільки пряме посилання на застосування умов ІНКОТЕРМС у тексті контракту є підставою для тлумачення цього контракту відповідно до ІНКОТЕРМС. По-третє, при наявності у контракті посилання на умови ІНКОТЕРМС і статей, які суперечать їм, або обмежують їх, такі статті є превалюючими.

Вживаний при позначенні базисних умов термін “франко” походить від франц. слова “вільно”. Він означає, що покупець є вільним від ризику і всіх витрат на доставку до пункту, позначеного словом “франко”. У контрактах після позначення базисної умови вказується назва географічного пункту. Цими пунктами можуть бути морські та річкові порти, залізничні станції, аеродроми, склади, місце перебування продавців, покупців, бірж, аукціонів, прикордонні пункти, тощо.

У вересні 2010 року Міжнародна торгова палата оголосила про випуск нової редакції правил щодо використання національних і міжнародних торгових умов Incoterms 2010. Ці правила, які застосовуються компаніями при проведенні численних операцій по всьому світу, набули чинності 1 січня 2011 року.

Incoterms 2010 - це остання редакція міжнародних стандартних правил з тлумачення найширше використовуваних торгових умов в галузі зовнішньої торгівлі, які регламентують момент передачі права власності на товар і всіх пов'язаних із цим ризиків.

Загальна кількість термінів порівняно у новому Інкотермс скорочена з 13 до 11. Також у Правилах з'явилися 2 нових умови: DAT (Постачання на терміналі) і DAP (Постачання в пункті). Крім того, нова версія містить невелике керівництво до кожної умови, щоб допомогти користувачам Правил Incoterms 2010 вибрати потрібну умову.


Дата добавления: 2014-12-19; просмотров: 12 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2021 год. (0.019 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав