Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Гетьманський переворот П. Скоропадського. Внутрішня та зовнішня політика Української Держави.

Читайте также:
  1. III. Социально – экономическое положение России в эпоху дворцовых переворотов
  2. Quot;політика дешевих грошей".
  3. АВГУСТОВСКИЙ ПЕРЕВОРОТ 1991 ГОДА. РАСПАД СССР
  4. Аграрний переворот та реформи
  5. Акт відновлення Української держави (30 червня 1941 року).
  6. Акт проголошення незалежності української держави (1941р.) та його значення.
  7. Антиінфляційна політика держави
  8. Антимонопольна політика держави
  9. Антиукраїнська політика російського царизму. Посилення централізаторсько-шовіністичних тенденцій
  10. Антиукраїнська політика російського царизму. Суспільно політичний та національний рух на Наддніпрянщині в другій половині ХІХ ст.

У квітні 1918 р. в Києві була створена Українська народна громада, яка розпочала переговори з німецьким командуванням про зміну влади в Україні шляхом здійснення перевороту. На з'їзді хліборобів-землевласників 29 квітня 1918 р. владу було передано генералу П. Скоропадському.

30 квітня 1918 р. П. Скоропадський проголосив себе гетьманом усієї Української Держави. Того ж дня було оприлюднено «Грамоту до всього Українського Народу»: «Вам, козаки й громадяни України, відомі події останнього часу, коли лилася кров кращих синів України і знову відродившаяся Українська Держава стояла коло краю загибелі. Спаслася вона дякуючи могутньому підтриманню центральних держав. При такій піддержці зародилась надія, що почнеться відбудування порядку в Державі, й економічне життя України ввійде в нормальне русло. Але бувше Українське Правительство не здійснило державного будування України, позаяк було зовсім нездатне до цього».

Згідно з Законом «Про тимчасовий державний устрій України» Скоропадський зосередив у своїх руках законодавчу, виконавчу та судову владу, керував зовнішньополітичними відносинами, був головнокомандувачем армії та флоту. Таким чином ми спостерігаємо зміну державного устрою: УНР на чолі з колективним органом управління УЦР перетворювалася на Українську державу монархічного типу на чолі з гетьманом;

Скоропадський призначив новий гетьманський уряд, деякі з членів якого були вихідцями зі старих козацьких родин, віком від 60 років, що демонстрували консерватизм та вірність історичній традиції.

В економічній сфері реформи спрямовані на відновлення права приватної власності, в тому числі й на землю; повернення націоналізованих підприємств, землі й майна попереднім власникам (у перспективі – обмеження розмірів земельних ділянок 25 гектарами й наділення землею малоземельних хліборобів); обмеження свобод для робітників: скасування 8-годинного робочого дня, заборона страйків; удосконалення грошової системи (запровадження гривні, відкриття українських банків); розвиток зовнішнього ринку за рахунок збуту товарів до Німеччини та Австро-Угорщини.

Заходи Скоропадського у національно-культурній та релігійній сфері полягали у визнанні української мови державною; українізації освіти (відкрито український університету Кам'янці-Подільському, засновано українські кафедри в університетах Харкова, Києва, Одеси, відкрито понад 150 українських гімназій та велику мережу шкіл); створенні Української академії наук на чолі з В. Вернадським; заснуванні національного архіву, державної бібліотеки, українського історичного музею, національної галереї мистецтв, українського театру драми та опери, державної капели та симфонічного оркестру; утворенні Української автокефальної православної церкви на чолі з митрополитом В. Липківським.

Скоропадський розпочав процес створення регулярної української армії (організовано кілька дивізій загальною кількістю 65 тис. вояків), а також здійснив спробу відновлення українського козацтва.

Значними були успіхи Гетьмана у зовнішньополітичні сфері. Він встановив дипломатичних відносин із 12-ма країнами (пріоритет надавався відносинам із Німеччиною), підписав перемир’я з радянською Росією. Активно розпочав дипломатичну боротьбу за повернення українських територій, які залишилися за межами України.

Серед основних причин послаблення гетьманату П. Скоропадського була величезна залежність Української держави від австро-німецьких збройних формувань. Поразка Німеччини в Першій світовій війні позбавила гетьманську державу опори та стабільності. Негативно позначилося на становищі Української держави відновлення гетьманом старих порядків, що призвело до наростання соціальної напруги, вузька соціальна база (буржуазія, поміщики, заможні селяни) та виникнення опозиції (українські соціалістичні партії, КП(б)У, робітники, середнє та незаможне селянство). Останнім негативним кроком була відмова від самостійної Української держави та курс на утворення Всеросійської федерації народів, кінцевою метою якої буде відновлення Великої Росії» (Грамота від 14 листопада 1918 p.).

 
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 304 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.005 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав