Читайте также:
|
|
Аналіз доречності витрат. Цей метод, орієнтований на виявлення соціальних зон ризику, базується на припущенні, що перевитрата коштів може бути викликана одним або декількома з чотирьох таких чинників:
* початкова недооцінка вартості проекту в цілому або його окремих фаз і складових;
* зміна меж проектування, обумовлена непередбаченими обставинами;
* відмінність продуктивності машин і механізмів від передбаченої проектом;
* збільшення вартості проекту в порівнянні з початковою внаслідок інфляції або зміни податкового законодавства.
Ці чинники можуть бути деталізовані. У кожному конкретному випадку нескладно скласти контрольний перелік можливого підвищення витрат по статтях для кожного варіанта проекту або його елементів.
Процес затвердження асигнувань розбивається на стадії, що, повинні бути пов'язані з фазами реалізації проекту і базуватися на додатковій інформації про проект, що надходить протягом його розробки. Поетапне виділення засобів дозволяє інвестору при перших ознаках того, що ризик вкладення зростає, або зупинити фінансування проекту, або ж почати пошук заходів, що забезпечують зниження затрат.
Метод аналогій. При аналізі ризикованості нового проекту будівництва промислового об'єкта корисними можуть виявитися відомості про наслідки впливу несприятливих чинників на інші настільки ж ризиковані проекти. У зв'язку з цим певний інтерес являє досвід авторитетних західних страхових компаній, що друкують регулярні коментарі про тенденції, що спостерігаються в найбільш важливих зонах ризику будівництва промислових об’єктів (приміром, про тенденції зміни: попиту на конкретну продукцію, цін на сировину, паливо і землю, рейтингу надійності проектних, підрядних, інвестиційних та інших компаній і т.п.).
В Україні страховий бізнес поки ще робить перші кроки, тому збором і узагальненням відомостей змушені займатися безпосередньо проектні організації, що створюють бази даних про ризиковані проекти шляхом вивчення літературних джерел, проведення дослідницьких робіт, опитування менеджерів проектів і т.д. Одержувані в такий спосіб дані опрацьовуються для виявлення проблем реалізації закінчених проектів з метою урахування потенційного ризику.
Оперуючи методом аналогій, слід виявляти певну обережність так як, навіть базуючись на самих відомих випадках невдалого завершення проектів, дуже важко сформулювати передумови для аналізу, вичерпний і реалістичний набір можливих сценаріїв зриву проекту. Справа в тому, що для більшості подібних ситуацій характерні такі властивості::
* виникаючі ускладнення нерідко накладаються одне на одного, так як мають тривалий «інкубаційний» період;
* вони якісно різні;
* їхній ефект виявляється як результат складної взаємодії.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 68 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |