Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

РОЗДІЛ 2. І- новина про обрання філіпа королем франції не сподобалась ізабеллі і її коханцю мортімеру, оскільки для них законним королем вважався едуард 3

Читайте также:
  1. IV. РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА РОЗДІЛАМИ, ТЕМАМИ ТА ВИДАМИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ
  2. IV. РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА РОЗДІЛАМИ, ТЕМАМИ ТА ВИДАМИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ.
  3. Б) коли складові частки чітко визначені і відомо, хто із співавторів створив ту чи іншу частину — роздільне співавторство.
  4. Бойові завдання і бойові порядок механізованих підрозділів у наступі.
  5. Взаємодія слідчого з оперативними підрозділами
  6. Взаємозв'язки структури (банку) з іншими організаційними підрозділами
  7. ВИРОБНИЧИЙ ПІДРОЗДІЛ З ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ТВАРИННЦТВА
  8. Висновки до 2 розділу
  9. Висновки до другого розділу
  10. Висновки до першого розділу

І- новина про обрання філіпа королем франції не сподобалась ізабеллі і її коханцю мортімеру, оскільки для них законним королем вважався едуард 3, але у того для утвердження не вистачало сил. Філіп у той час склика всіх васалів на своє помазання 29 травня 1328 року в реймсі, для того, щоб принести йому оммаж прибули всі володарі ф*єфів. В той час, як дочки останніх капетингів отримали лише скудні компенсації, найнебезпечнішою з них була Жанна, дочка Людовіка 10, що висунула претензії на наварру і шампань. Філіп в червні 1328 року в битві при касселі придушив повстання фламандське повстання «золотих шпор» . Згодом, 14 квітня 1329 р англ. Корол едуард визнав себе його васалом і приніс філіпу свій оммаж. Але решта суперечок залишилась. Англ досі вимагали повернення аквітанії, а французи- 50 000 ліврів компенсації, обіцяної Едуардом 3 в 1327 році. Згодом виявилось, що оммаж Едуарда був не точним, але Філіп 9 березня 1331 року звільнив англ. Короля від принесення нового оммажу. Через кілька тижнів в місті Пон-Сен-Максане відбулась остання зустріч королів до розвязки війни. Рішуче царювання Валуа починалось вдало.

ІІ- Автор вказує, що багато істориків однією з причин конфліктів вважають також несумісність характерів обох володарів. Ще в 1331 р французи і англійці продовжували зустрічатись в Авіньойоні, парижі, і говорили про підписання миру, про війну ще ніхто не говорив. Ппа Іоан 22 хнову заговорив про нові хрестові походи, і обидва королі весною 1332 року почали обговорювати його підготовку, але едуард 3 відійшов від цих справ і почав завоювання шотландії, королем якої був Джон Балліоль, якого підтримав Філіп. Загостренню конфлікту між королями сприяла політика папи Бенедикта 12 з грудня 1334 року, він хотів пришвидшити англо-французьке примирення. 24 травня 1337 року Філіп конфіскував аквітанський ф*єф, чим оголосив війну Англії не виходячи за рамки феодального конфлікту. Автор стверджує , що підбурив плантагенета оголосити про претензії на французький трон вигнаний з франції принц Роберт д’Артуа, онук Роберта ІІ, племінника Людовіка Святого. До свята Всіх Святих в 1337 р. єпископ Лінкольнський Генрі Бергерш поїхав до Парижу, щоб передати виклик від імені свого правителя-англ короля. Таким чином, офіційно війна розпочалась навесні 1337 року.

ІІІ- Едуард 3 припинив у 1337 р ввіз шерсті на територію Англії для того, щоб нанести збитки Фландрії, він також залучив на свій бік герцогство Брабант, Гелдернське герцогство, а також Голландію і Зеландію. Він також збирав армію, що станом на 1340 рік налічувала більше 100 тисяч воїнів. Але через недостачу грошей він вирішив прийняти пропозицію папи про примиренн на 6 місяців в 1338 році. В ненабагато кращому становищі перебувала Франція. Для збору грошей франц король в 1342 р. звертається до Генеральних Штатів. Воєнні приготування на 1337-1338 рр йшли дуже повільно.

IV- В 1338 році англ. Приготування на пн. кордоні Франції були завершені, в Нідерландах і на Рейні були укладені нові договори. Едуард ІІІ також йде на контакт з Людвіком Баварським, їх зустріч відбулась 5 вересня 1338р в Коблеці. Воєнні дії перенесли на весну 1339 року. В кінці вересня він вторгся в Камбре і розграбував Тьєраж, а англо-німецький союз рухнув. Був закритий шерстяний шлях, в країні почалась криза і виразником народного протесту став бюргер Якоб ван Артевельде. Новий фламандський альянс теж потерпів крах. Потім, 25 вересня 1345 року в с. Турне був заключний короткотривалий мир між ворогуючими сторонами. Отже, перші роки віни були для Плантагенетів неблагополучними.


Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 6 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2020 год. (0.015 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав