Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

РОЗДІЛ 6. І- Засновником будинку Ланкастерів був Джон Гонт (або Іоанн Гентський, названий так за місцем народження)

Читайте также:
  1. IV. РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА РОЗДІЛАМИ, ТЕМАМИ ТА ВИДАМИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ
  2. IV. РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА РОЗДІЛАМИ, ТЕМАМИ ТА ВИДАМИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ.
  3. Б) коли складові частки чітко визначені і відомо, хто із співавторів створив ту чи іншу частину — роздільне співавторство.
  4. Бойові завдання і бойові порядок механізованих підрозділів у наступі.
  5. Взаємодія слідчого з оперативними підрозділами
  6. Взаємозв'язки структури (банку) з іншими організаційними підрозділами
  7. ВИРОБНИЧИЙ ПІДРОЗДІЛ З ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ ТВАРИННЦТВА
  8. Висновки до 2 розділу
  9. Висновки до другого розділу
  10. Висновки до першого розділу

І- Засновником будинку Ланкастерів був Джон Гонт (або Іоанн Гентський, названий так за місцем народження), герцог Ланкастер (1340-1399) - третій вижив син англійського короля Едуарда III. Син Джона Гонта Генріх Болінгброк (1367-1413) в 1399 році повалив свого двоюрідного брата Річарда II і став королем під ім'ям Генріха IV, зберігши (як і його син і внук) титул герцога Ланкастера.

ІІ- Автор вказує на анархію в країні з часів Карла 5, спростовує термін «феодальні змови». В краъны в цей час по службовій драбині піднімаються такі люди, як П'єр де Жьяк, який з 1371 по 1383 був канцлером герцога Беррийского. Поширюються адміністративні зловживання, жодне з яких не було новиною і в 1380, потроху широко поширилися. Також відбулась змова в листопаді 1407 року, під час якої був вбитий король Людовік Орлеанський.

ІІІ- Початок XV століття був відзначений повним розоренням Франції та дезорганізацію державного апарату в результаті боротьби дворянських угруповань за владу. Слабке королівський уряд було не в змозі ні навести порядок всередині країни, ні організувати оборону прикордонних областей від набігів англійців, які спустошували Нормандію, Пікардію, Пуату і Аквитанию. Населення розоряли постійні побори, згасала торгівля і ремесла. В листопаді 1407 Бургундці вбили герцога Орлеанського, а в 1411 г. почалася відкрита громадянська війна між "арманьяками" (після смерті Орлеанського їх очолив його тесть Бернар VII, граф д'Арманьяк, коннетабль Франції) і "бургундцями" (прихильниками Жана Безстрашного , герцога Бургундського). В 1413 р в Парижі спалахує повстання кабошьенов.

IV- Англійці вирішили скористатися хаосом у Франції, і в 1415 висадилися в Нормандії з приблизно 10 000 військом під командуванням талановитого полководця - молодого короля Генріха V. Осадивши Гарфлер і взявши його Генріх рушив війська до Фландрії через Аббвіль, але переправу через Сомма французи перегородили палісадами і обороняли великими силами. Англійці рушили до верхів'я річки і, подолавши понад 100 км, форсували її, після чого попрямували до Кале. Французька армія рухалася паралельно англійцям і після п'ятиденного маршу випередила їх при Азенкуре. Тут французи зазнали нищівної поразки, в полон потрапило безліч дворян, включаючи герцога Карла Орлеанського, сина Людовика. Але навіть ця трагедія не змусила знати домовитися між собою, міжусобиці тривали. Королева Ізабелла Баварська і бургундці створюють уряд в Труа (1417), а в 1418 р опановують Парижем, влаштувавши страшну різанину (див. Громадянська війна). Залишки арманьяков на чолі з дофіном Карлом (майбутнім Карлом VII) сховалися за Луарою, в Бурже. А тим часом англійці захоплюють Нормандію (1417-1419 рр.). Бургундці не чинять ніякої допомоги обложеному Кану (1417) і Руану (1419), а після вбивства прихильниками дофіна на мосту Монтеро (10 вересня 1419) Жана Безстрашного його син Філіп укладає союз з Англією. 21 травня 1420 від імені Карла VI (рецидиви хвороби вражали його знову і знову, в результаті він навряд чи усвідомлював, що робить) полягає мирний договір в Труа, згідно з яким Генріх V оголошувався регентом Франції і спадкоємцем Карла VI після його смерті. Договір був скріплений одруженням англійського короля на Катерині, дочці Карла VI. Їхні діти (Генріх VI) повинні були стати правителями і Англії, і Франції. Відповідно до договору, французький король позбавив спадщини свого власного сина, дофіна Карла, який «вів себе негідно», щоб успадковувати престол.


Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 9 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2020 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав