Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Співробітництво з Групою Світового банку

Читайте также:
  1. Аналіз кредитного ризику банку
  2. Аналіз ліквідності банку
  3. Аналіз фінансової стійкості банку
  4. В останні роки активізувалося міжнародне співробітництво Ук­раїни у кримінально-виконавчій сфері, про що йшла мова в першому питанні лекції.
  5. Варіант 5. МІЖНАРОДНЕ МИТНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО КРАЇН СПІВДРУЖНОСТІ НЕЗАЛЕЖНИХ ДЕРЖАВ
  6. Взаємозв'язки структури (банку) з іншими організаційними підрозділами
  7. Виписки банку, їх перевірка та обробка
  8. Відрядна система оплати праці у банку може використовуватися в основному для операційно-касових працівників.
  9. Екологічна зональність Світового океану та морів
  10. Економічна безпека на етапі створення, реєстрації та ліцензування комерційного банку

Позики Світового Банку для України вигідні, ніж позики з інших джерел, оскільки умови надання ним кредиту сприятливіші. За класифікацією СБ Україна належить до III категорії країн (рівень доходів нижче середнього), тому термін погашення кредитів продовжується до 20 років з пільговим періодом 5 років. Відсотки за кредит сплачуються за плаваючою ставкою і становлять близько 6,5 % річних.

За рахунок Світового Банку в Україні реалізується 16 проектів на загальну суму 2895 млн доларів та 15 млн євро. Розподіл фінансування по окремих проектах таких:

реабілітаційна позика (500 млн дол.); інституційна позика (27 млн дол.); проект реабілітації гідроенергетики (114 млн дол.); проект із розробки насінництва (32 млн дол.); експериментальний проект у вугільній галузі (16 млн дол.); проект розвитку підприємств (310 млн дол.); проект структурної перебудови вугільної галузі (300 млн дол.); проект «Морський старт» (100 млн дол.); проект структурної перебудови сільського господарства (300 млн дол.); проект розвитку підприємств, II етап (300 млн дол.); проект розвитку експорту (60 млн дол. та 15 млн марок); проект розвитку ринку електроенергії (317 млн дол.); проект підтримки соціального захисту (2,6 млн дол); проект структурної перебудови фінансового сектора (300 млн дол); проект реабілітації та розширення теплопостачання м. Києва (200 млн дол.); розвиток системи казначейства (16, 4 млн дол.).

Станом на лютий 2013 року портфель проектів Світового банку складається з 10 інвестиційних проектів в активній стадії реалізації на суму 2,042 млрд. дол. США.

Протягом 2011-2012 років спільними зусиллями Мінекономрозвитку та МБРР вдалося здійснити ряд організаційно – правових заходів, які позитивно вплинули на розвиток ефективного співробітництва, зокрема було удосконалено процедури підготовки, моніторингу та реалізації спільних з МФО проектів, а також покращено виконавську дисципліну з боку переважної більшості відповідальних виконавців та бенефіціарів.

Це дозволило покращити структуру та якість портфелю проектівСвітового банку, забезпечити його переорієнтацію з соціально-гуманітарної сфери на реалізацію прибуткових та самоокупних інвестиційних проектів для модернізації інфраструктури, частка проектів реальному секторі складає приблизно 90%.

З метою стабілізації фінансового сектору та банківської системи забезпечено підготовку “Першої програмної позики на реабілітацію фінансового сектору”, що дозволило отримати до Державного бюджету 400 млн. дол. США. В рамках підготовки цього проекту було вироблено та запроваджено комплексний підхід у розв’язані проблемних питань банків, запроваджено програму капіталізації банків за участю держави, консолідацію банківської системи, що дозволило відновити довіру до банківської системи та забезпечити зростання депозитів фізичних осіб.

Крім того, ведеться підготовка системного проекту "Четверта позика на політику розвитку" на суму 500 млн. дол. США. Підготовка цієї позики дозволить забезпечити виконання Урядом ключових реформ, спрямованих на:

· поліпшення управління державними фінансами;

· покращення фінансування та адресності соціальної допомоги бідним верствам населення;

· вдосконалення механізму формування тарифів на опалення;

· спрощеної системи банкрутства (ліквідації) підприємств тощо.

 
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 56 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.006 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав