Метою. Програма вивчення нормативної навчальної дисципліни «Методика роботи з оркестром (ансамблем) духових інструментів» складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки молодшого спеціаліста спеціальності 5.02010401 «Народна художня творчість», спеціалізація «Народне інструментальне мистецтво (духові інструменти)».
Сучасний рівень та умови роботи самодіяльних оркестрових колективів і ансамблів, а також педагогічна діяльність в культурно-освітніх закладах потребують від майбутніх спеціалістів всебічних і глибоких знань, високої музичної ерудиції та навичок організаційної і виховної роботи.
У зв’язку з цим курс «Методика роботи з духовим оркестром» повинен займати одне з головних місць серед навчальних дисциплін спеціалізації.
Викладання «Методики» має за мету підготувати студентів до практичної діяльності в якості керівників самодіяльних духових оркестрів.
Діяльність керівника самодіяльного духового оркестру спрямована на виконання слідуючи основних завдань:
- створення оркестрового колективу;
- організація та проведення репетиційного процесу;
- організація та проведення концертних виступів;
- проведення навчально-виховної роботи в колективі.
Курс «Методика роботи з оркестром /ансамблем/ духових інструментів» складається з трьох розділів.
Перший розділ знайомить студентів із змістом підготовчої та організаційної роботи зі створення аматорського духового оркестру, типами і складом оркестрів, методикою організації початкового навчання учасників оркестру.
Другий розділ висвітлює питання репетиційної роботи з духовим оркестром, методів роботи над засобами оркестрового вираження, оркестровою злагодженістю (ансамблем).
Третій розділ передбачає ознайомлення з формами громадської діяльності духових оркестрів, організацією виховної роботи в аматорському колективі, планування роботи оркестру, а також завдання керівника творчого колективу. Опрацювання навчального матеріалу рекомендується ілюструвати відеозаписами, а також відвідуванням репетицій та концертів духових оркестрів.
Предметом вивчення навчальної дисципліни є формування та використання студентами на практиці знань, умінь і навичок з методики викладання методику роботи з оркестром.
Міждисциплінарні зв’язки: Диригування та читання партитур, вивчення оркестрових інструментів, інструментовка та інструментознавство.
В процесі навчання згідно програми студент оволодіває професійними музично — виконавськими навиками в роботі з духовим оркестром, а також набуває навиків самостійної роботи над технічним та художнім репертуаром. Зміст програми викладений з дотриманням основних принципів дидактики - це науковість, послідовність, доступність.
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен
знати:
- основи музичної грамоти,
- зміст підготовки та організаційну роботу зі створення аматорського духового оркестру,
- форми, методи, засоби для організації та проведення занять із методики роботи з духовим оркестром,
- типи і склади оркестрів,
- методику організації початкового навчання учасників оркестру.
вміти:
- організувати аматорський духовий оркестр,
- визначати розмір, ритм, темп та інші складові змісту партитури музичного твору,
- користуватися технічними засобами під час проведення заняття із методики роботи,
- добре спланувати роботу ти керуванням творчого колективу.
|