Читайте также: |
|
Рентабельність є однією з базових економічних категорій економіки. Пояснення терміну "рентабельність" не визичає різних думок, оскільки під ним розуміється відношення, в чисельнику якого завжди фігурує прибуток. Рентабельність прибутку визначається як відношення прибутку до капіталу (активам), рентабельність витрат - як відношення прибутку до собівартості (витрат), рентабельність продаж відношення прибутку до ціни (виручки від реалізації).
Рентабельність підприємства - найбільш узагальнюючий показник його діяльності. В ньому синтезуються всі фактори виробництва і реалізації продукції, оборотність господарських коштів і позареалізаційні фінансові результат.
Саме показники рентабельності дають інформація для висновків про рівень стану розвитку виробництва і ефективності роботи господарюючого суб’єкта. Управління виробництвом вимагаємо зіставлення господарських результатів діяльності (у вигляді прибутку) з витратами, які зробили можливими досягнення цих результатів.
Поняття рентабельності визначає якісний показник ефективності роботи виробництва, він демонструє рівень віддачі здійснених витрат та показує ступінь використання вкладених коштів у виробництво і в ході реалізації продукції.
Розрахунок рентабельності проводиться з використанням системи показників: рентабельності продукції, продажів, виробництва, власних коштів, довгострокових фінансових вкладень, інвестицій, активів. Ці показники використовуються в аналізі госпдіяльності для визначення шляхів підвищення ефективності головних напрямків роботи підприємства. Окремі показники використовуються для визначення кредитоспроможності позичальників.Рівень рентабельності підприємства – це відношення валового прибутку до суми основних і оборотних фондів, які знаходяться в розпорядженні підприємства.
Список використаної літератури:
1. Міністерство фінансів України //www.minfin.gov.ua/
2. Головнеуправління статистики у Вінницькій області //www.vous.vin.ua/
3. Короткевич О.В. Рентабельність господарської діяльності підприємств: структура, рівень, динаміка. // Економіка підприємства, 2008.
4. Тітов М.В. Моделювання ефективності використання активів підприємства на основі методології розвязання зворотних задач. // Актуальні проблеми економіки №11, 2006.
5.Баліцька В. Доходи та рентабельність діяльності підприємств України:макроекономічна оцінка // Формування ринкових відносин в Україні, №9, 2007. – С.62-63.
6. Андрійчук В. Методичні підходи до аналізу рентабельності та беззбитковості виробництва продукці та оптимізації її асортименту // Економіка АПК, № 5, 2007. С.134-136.
7. Малогулко О.Г., Богацька Н.М. Вінницький торговельно-економічний інститут 2010.- ст..200-209
8. Мних Є. В. Економічний аналіз: Підручник.- Київ: Центр навчальної літератури, 2005.-472с.
9. Гордійчук А.С., Стахів О.А. Економіка підприємства. – Навчальний посібник. – Рівне. – 2000. – 246с.
10. Офіційний сайт Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України - http://www.smida.gov.ua/.
11.Дибаль С.В. Фінансовий аналіз: теорія і практика: Навчальний посібник. - СПб.: Видавничий дім В«Бізнес-пресаВ», 2006. - 148 с.
12. Под'яблонская Л.М. Фінансова стійкість і оцінка неспроможності підприємств:/Л.М. Під'яблонський// Фінанси. - 2010. - № 12. - С. 18 - 20. p>.
13.Савіцкая, Г.В. Аналіз господарської діяльності підприємства: Мн.: ІП Екоперспектіва, 2003, стор 235
14. Санін, А.Г. Управління підприємством: навчальний посібник для вузів, М.: ИНФРА-М, 2008. - 321 стор
15.Сергеев, І.В., Веретенникова І.І. Економіка організацій (підприємств). [Текст]: навчальний посібник для вузів, 3-е вид., Перераб. і доп. - М.: ТК Велбі, 2005. - 560 с.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 150 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |