Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Висновки до першого розділу. 1.Отже, під час вивчення різних аспектів потреб дитини в сімї, нами були розглянуті основні визначення даної проблематики.

Читайте также:
  1. Висновки
  2. ВИСНОВКИ
  3. ВИСНОВКИ
  4. Висновки
  5. Висновки
  6. Висновки
  7. ВИСНОВКИ
  8. Висновки
  9. Висновки
  10. Висновки

1.Отже, під час вивчення різних аспектів потреб дитини в сімї, нами були розглянуті основні визначення даної проблематики.

Права дітей – це базові потреби, без задоволення яких дитина не може нормально жити, розвиватися; це необхідності, що є не лише стартом повноцінного життя, а й базою для подальших новоутворень, надбань особистості у старшому віці. Відповідно сукупність актуалізованих прав залежить від виявлення фактів порушення потреб та інтересів дитини, що перешкоджають її розвитку.

Соціально-педагогічне забезпечення прав дітей – це різновид соціально-педагогічної діяльності, спрямованої на реалізацію, охорону й захист прав дітей, що здійснюється командою фахівців соціальної сфери на засадах суб’єкт-суб’єктної взаємодії з дитиною та її сім’єю.

Пріорітетом соціально-педагогічної підтримки сімей з дітьми на сучасному етапі розвитку соціально-педагогічної роботи є активізація членів сімї, представників її найближчого оточення, громади в подоланні складних життєвих обставин, мотивація клієнтів до самостійного вирішення незрілих негараздів, педагогізація родинного середовища.

2. Складні життєві обставини визначаються як умови, що об’єктивно порушують нормальну життєдіяльність особи, наслідки яких вона не може подолати самостійно (інвалідність, самотність, сирітство, безпритульність, брак житла або роботи, насильство, зневажливе ставлення та негативні стосунки в сімї, малозабезпеченість та інше).

Соціально-психологічний портрет сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах характеризується такими ознаками: діти мають проблеми з навчанням, занедбаний вигляд, проблеми у взаємовідносинах з батьками та однолітками, проблеми зі здоров’ям, труднощі спілкуванні з дорослими. Саме серед дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, часто зустрічаються діти з асоціальною поведінкою, які курять, вживають алкоголь. Досить велика частка батьків у сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах, ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків.

Соціально-педагогічне забезпечення прав дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, здійснюється шляхом розроблення й впровадження відповідних технологій соціально-педагогічної роботи, що можуть якісно реалізуватися лише компетентною командою фахівців соціальної сфери.

3. Ключовою технологією забезпечення прав дітей є оцінка потреб дитини та її сім’ї. Оцінка потреб – це гнучкий процес збору, узагальнення та аналізу інформації щодо стану клієнта з метою визначення необхідних видів та обсягів послуг, їх впливу в ході подолання складних життєвих обставин, у яких він опинився.

Оцінка потреб дитини та її сім’ї – це процес збору, узагальнення та аналізу інформації щодо розвитку дитини, батьківського потенціалу, факторів сім’ї та середовища, підготовки висновків та рекомендацій для прийняття рішень в найкращих інтересах дитини щодо надання відповідних соціальних послуг.

Оцінка потреб базується на таких принципах: пріоритетність інтересів дитини, розуміння дитини та її потреб у контексті її соціальних зв’язків і життя в сім’ї, громаді, гарантований захист її прав, активна участь дитини, батьків або осіб, які їх замінюють, громади у процесі оцінки потреб і ухваленні рішень, доступність, добровільність, комплексність, гуманність, конфіденційність, безоплатність, партнерство, системність тощо.

 

 

 


Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 17 | Нарушение авторских прав
lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2022 год. (0.009 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав