|
Широко відома спортивна гра «Полювання на лисиць» з використанням радіотехніки. У нас джерелом звуку слугуватимуть дитячі голоси.
Серед учасників вибирають п'ять гравців, які вміють гарно наслідувати голоси тварин і птахів. Керівник відводить їх у глиб лісу і розставляє у 70—80 метрах один від одного. Після цього керівник повертається на галявину до інших гравців (їх 8—10), у кожного з яких— планшет і компас. Це «мисливці»—спортсмени.
Після сигналу сурми вони з інтервалом у п'ять хвилин по одному йдуть у ліс. Необхідно знайти всіх, хто заховався і час від часу подає звукові сигнали, наслідуючи тварин. Це перше завдання. А друге — визначити і нанести на свій аркуш паперу азимути і відстані між пунктами, звідки доносяться голоси «мешканців лісу». Переходити на інші місця їм не дозволяється. Вони подають один і той же сигнал постійно, приміром, один раз на хвилину.
«Мисливець» спортсмен, знайшовши когось із гравців, відмічає його місцезнаходження, почувши інший сигнал, йде в тому напрямку за встановленим азимутом. Після сигналу сурми всі збираються на галявині. Керівник називає переможців, звіряючи інформацію, яку надали учасники гри.
«ЗУСТРІЧНИЙ МАРШРУТ»
У грі беруть участь дві команди, у кожній з яких 8—12 дітей. Ділянку пересіченої місцевості вибирають раніше.
Керівник вручає капітанам команд по конверту, в яких знаходяться маршрутні схеми шляху із зазначенням азимутів і відстаней.
За умовами гри кожна команда піде одним і тим же маршрутом у протилежних напрямках. Цей шлях у 1000—1500 м з п'ятьма-сімома етапами, є замкненою ламаною лінією, що проходить в лісі і в полі.
Після сигналу керівника команди, зорієнтувавшись по компасу і визначивши азимути, виходять на маршрут. У кінці кожного етапу є суддя. Це орієнтир, за яким можна визначати правильність шляху. Він дає капітанові команди «перепустку» на право подальшого користування. Команда, що прийшла з протилежного боку, отримує «перепустку» іншого кольору. Після цього гравці визначають азимути наступного етапу і продовжуюють рух. У процесі гри команди обов'язково зустрінуться, оскільки йтимуть тим же шляхом.
Виграє та команда, котра раніше повернеться на галявину і передасть керівникові всі отримані в дорозі кольорові «перепустки».
Добре, якщо в кожній команді буде не один, а декілька компасів. У цьому випадку всі діти будуть активно залучені до гри.
3. Зразки назви загонів, девізів, загонових пісень.
Загін «Капітошки»
Девіз: Не сумуємо ні трошки,
Ми веселі капітошки.
Загін «Фантазери»
Девіз: Фантазуй, фантазуй
і ніколи не сумуй!!!
Речівка:
Раз, два, три
Чотири в ногу
Фантазерам дай дорогу
Сумувати ніколи,
Бо ідуть канікули!
Загін: Бджілка
Девіз:
Наш девіз - ти не лінись,
Ніби бджілка ти трудись,
Люблять бджілки працювати,
Медом друзів пригощати.
Речівка:
Бджілок дружній ми загін,
Радість ми несемо всім,
Квіточок нектар збираєм,
Медом друзів пригощаєм.
Раз - два нам пора
Працювати для добра,
Ми ідемо дружньо в ногу,
Забезпечим перемогу!
Пісня:
Від усмішки хмарний день ясніш,
Від усмішки засія веселка в небі,
Поділись усмішкою щедріш,
І вона не раз повернеться до тебе.
І тоді хмарок склика
В танець музика дзвінка,
І на скрипці грає коник найніжніше,
Із блакитного струмка
Починається ріка,
Ну а дружба починається з усмішки.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 145 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |