Студопедия  
Главная страница | Контакты | Случайная страница

АвтомобилиАстрономияБиологияГеографияДом и садДругие языкиДругоеИнформатика
ИсторияКультураЛитератураЛогикаМатематикаМедицинаМеталлургияМеханика
ОбразованиеОхрана трудаПедагогикаПолитикаПравоПсихологияРелигияРиторика
СоциологияСпортСтроительствоТехнологияТуризмФизикаФилософияФинансы
ХимияЧерчениеЭкологияЭкономикаЭлектроника

Прокурора

Читайте также:
  1. Вопрос № 14. Полномочия прокурора по осуществлению надзора за исполнением законов и правовые средства их реализации.
  2. Вопрос № 25. Полномочия прокурора по осуществлению надзора за исполнением законов органами, осуществляющими дознание и предварительное следствие.
  3. Вопрос № 30. Надзор прокурора на заключительном этапе расследования.
  4. Вопрос № 34. Участие прокурора в возобновлении производства по уголовному делу ввиду новых или вновь открывшихся обстоятельств.
  5. Вопрос № 35. Сущность и задачи деятельности прокурора в гражданском, арбитражном и административном судопроизводстве.
  6. Вопрос № 41. Проблемы и пути совершенствования участия прокурора в гражданском, арбитражном и административном производстве.
  7. Вопрос № 51. Участие прокурора в правотворческой деятельности - самостоятельный вид деятельности прокуратуры: правовые основы, цели, направления, формы участия.
  8. Вопрос №21. Акты реагирования прокурора на нарушение прав и свобод человека и гражданина.
  9. Генеральная прокуратура РФ, ее структура и функции. Полномочия Генерального прокурора РФ по руководству органами прокуратуры.
  10. Координация прокурорами деятельности по борьбе с преступностью

Постанови і вказівки прокурора щодо додержання встановлених законодавством порядку і умов тримання затриманих, заарештованих, засуджених до позбавлення волі та виконання інших покарань, а також осіб, до яких застосовано заходи примусового характеру, є обов'язковими і підлягають негайному виконанню.

 

Р о з д і л IV

КАДРИ ОРГАНІВ ПРОКУРАТУРИ

Стаття 46. Вимоги до осіб, які призначаються на

посади прокурорів і слідчих

 

Прокурорами і слідчими можуть призначатися громадяни України, які мають вищу юридичну освіту, необхідні ділові і моральні якості. Особи, які не мають досвіду практичної роботи за спеціальністю, проходять в органах прокуратури стажування строком до одного року. Порядок стажування визначається Генеральним прокурором України.

 

Особи, вперше призначені на посади старших прокурорів та прокурорів прокуратур, слідчих прокуратури, приймають "Присягу працівника прокуратури" такого змісту: { Абзац перший частини другої статті 46 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5288-VI (5288-17) від 18.09.2012 }

 

"Я, (прізвище, ім'я, по батькові) вступаючи на службу в прокуратуру, присвячую свою діяльність служінню Українському народові і Українській державі та урочисто присягаю:

 

неухильно додержуватися Конституції (254к/96-ВР), законів та міжнародних зобов'язань України;

 

сумлінним виконанням своїх службових обов'язків сприяти утвердженню верховенства права, законності та правопорядку;

 

захищати права і свободи людини та громадянина, інтереси суспільства і держави;

 

постійно вдосконалювати свою професійну майстерність, бути принциповим, чесно, сумлінно і неупереджено виконувати свої обов'язки, з гідністю нести високе звання працівника прокуратури.

 

Усвідомлюю, що порушення присяги несумісне з подальшим перебуванням в органах прокуратури".

{ Частина друга статті 46 в редакції Закону N 2889-VI (2889-17) від 23.12.2010 }

 

Прокурор і слідчий підписують текст прийнятої Присяги, яка додається до особової справи. Про прийняття Присяги вноситься запис у трудову книжку. Процедура прийняття Присяги визначається Генеральним прокурором України (v0005900-11).

{ Частина статті 46 в редакції Закону N 2889-VI (2889-17) від 23.12.2010 }

 

Стосовно осіб, які претендують на зайняття посади прокурора або слідчого прокуратури, за їх письмовою згодою проводиться спеціальна перевірка в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції" (3206-17).

{ Статтю 46 доповнено новою частиною згідно із Законом N 4711-VI (4711-17) від 17.05.2012 }

 

Особи, які претендують на зайняття посад в органах прокуратури, до призначення на відповідну посаду подають за місцем майбутньої служби декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за формою і в порядку, що встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", та зобов'язані повідомити керівництву органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.

{ Статтю 46 доповнено новою частиною згідно із Законом N 4711-VI (4711-17) від 17.05.2012 }

 

На посади прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя та прирівняних до них прокурорів призначаються особи віком не молодше 30 років, які мають стаж роботи в органах прокуратури або на судових посадах не менше семи років; на посади районних і міських прокурорів - віком не молодше 25 років із стажем роботи в органах прокуратури або на судових посадах не менше трьох років.

 

Прокурори і слідчі прокуратури підлягають атестації один раз у п'ять років. Порядок атестації (v2958900-05) визначається Генеральним прокурором України.

 

Сумісництво служби в органах прокуратури з роботою на підприємствах, в установах чи організаціях, а також з будь-яким підприємництвом не допускається, за винятком наукової і педагогічної діяльності.

 

Не може бути прийнята на посаду прокурора або слідчого прокуратури особа, яка має не погашену або не зняту судимість за вчинення злочину, крім реабілітованої, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.

{ Частина дев'ята статті 46 в редакції Закону N 4711-VI (4711-17) від 17.05.2012 }

 

На прокурорів та слідчих прокуратури поширюються інші обмеження, встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції" (3206-17).

{ Статтю 46 доповнено частиною десятою згідно із Законом N 4711-VI (4711-17) від 17.05.2012 }

 

Прокурори та слідчі прокуратури зобов'язані подавати щороку до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, що встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції" (3206-17).

{ Статтю 46 доповнено частиною одинадцятою згідно із Законом N 4711-VI (4711-17) від 17.05.2012 }

 

У виняткових випадках Генеральний прокурор України в інтересах забезпечення належного здійснення функцій прокуратури може, за умови належного обґрунтування, прийняти рішення про призначення на посади першого заступника, заступника Генерального прокурора України, їх старших помічників та помічників, прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, спеціалізованих прокуратур (на правах обласних), їх перших заступників, заступників, міжрайонних прокурорів, прокурорів міст, районів, районів у містах та прирівняних до них спеціалізованих прокуратур, їх перших заступників і заступників, начальників головних управлінь, управлінь, відділів прокуратур, їх перших заступників, заступників, старших прокурорів та прокурорів прокуратур усіх рівнів осіб молодшого віку, ніж передбачений цією статтею, та які не мають передбаченого цією статтею стажу роботи в органах прокуратури або на судових посадах, але мають відповідний стаж роботи у галузі права.

{ Статтю 46 доповнено частиною дванадцятою згідно із Законом N 66-VIII (66-19) від 28.12.2014 } { Стаття 46 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3662-12 від 26.11.93 }

 

 

{ Статтю 46-1 виключено на підставі Закону N 4652-VI (4652-17) від 13.04.2012 }

Стаття 46-1. Кадри органів військової прокуратури

 

Військовими прокурорами і слідчими призначаються громадяни з числа офіцерів, які проходять військову службу або перебувають у запасі і мають вищу юридичну освіту.

 

В окремих випадках за наказом Генерального прокурора України на посади прокурорів та слідчих військових прокуратур можуть бути призначені особи, які не є військовослужбовцями і не перебувають у запасі та відповідають вимогам статті 46 цього Закону.

 

Військовослужбовці військових прокуратур у своїй діяльності керуються Законом України "Про прокуратуру" і проходять військову службу відповідно до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" та інших законодавчих актів України, якими встановлено правові та соціальні гарантії, пенсійне, медичне та інші види забезпечення, передбачені законодавством для осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

{ До Закону включено статтю 46-1 згідно із Законом N 1642-VII (1642-18) від 14.08.2014 }

 

Стаття 46-2. Підстави для звільнення працівників




Дата добавления: 2015-02-16; просмотров: 17 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав




lektsii.net - Лекции.Нет - 2014-2024 год. (0.008 сек.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав