Читайте также:
|
|
Відповідальність - це стан, при якому людина віддає повний звіт у своїх діях і приймає на себе провину за наслідки в результаті дорученої справи, у виконанні яких-небудь обов'язків, зобов'язань. Відповідальна людина усвідомлює себе як причину скоєні ним вчинків, він ініціює зміни до власного життя і готовий відповідати за те, до чого вони приведуть. Зони відповідальності: Відповідальність за власне здоров'я, безпеку і життя. Вона починає розвиватися близько 2,5-3 років, коли дитина починає усвідомлювати: певні його дії несуть небезпеку для нього. Відповідальність за дії, пов'язані з життям близьких і інших людей. Відповідальність за домашніх улюбленців. Якщо у вас в будинку живе тварина, то дитина повинна мати обов'язки (хоч і невеликі, але щоденні) по догляду за ним. Відповідальність за власні речі. Чим старша дитина стає, тим більше його відповідальність, пов'язана із збереженням його речей: одягу, іграшок, меблів у власній кімнаті. Відповідальність за дане слово і прийняте рішення.Відповідальність за власні успіхи, а особливо невдачі. Необхідно звертати увагу на важливість його особистих зусиль для досягнення чого-небудь. Це починається ще у віці до 1,5-2 років, коли дитина вчиться сам їсти, а потім і одягатися. Екологічна відповідальність. Формування відповідальності починається зі стилю батьківського виховання: авторитетного, попустительского або авторитарного.
Авторитетний батько поєднує високу ступінь контролю з прийняттям і підтримкою зростаючої самостійності дітей; існують чіткі правила поведінки, і батько обговорює їх з дитиною. У таких батьків виростають найвідповідальніші діти.
Батьки попустительского стилю майже не обмежують поведінка дітей, а коли намагаються обмежити, роблять це настільки невпевнено, що дитина не слухається. У родині зберігається добра, серцева атмосфера. Але такі діти відчувають труднощі в ситуаціях, коли потрібно стримати свої пориви або відкласти задоволення заради справи.
Авторитарний стиль батьківського поведінки полягає в жорсткому контролі над поведінкою дітей, які виключені з процесу прийняття рішень. Щоб не трапилося, "порядок є порядок". Такий стиль виховання приводить до пригнічення ініціативності та прагненню приймати власні рішення зі страху перед покаранням. В. в остаточному підсумку, або виросла дитина починає бунтувати і набуває самостійність, порвавши всі зв'язку з батьками, або залишається безвідповідальним виконавцем на все життя.
Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 101 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |