Читайте также:
|
|
УРОК 80
Мета: пояснити учням утворення дробів; показати запис дробу та ознайомити з термінами чисельник і знаменник; опрацювати складені задачі, які містять знаходження частини числа; формувати обчислювальні навички.
Обладнання: квадрати та смужки для визначення дробу.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. математичний диктант
• Знайти 1/4 від 320, від 100.
• Чому дорівнює 1/3 год., 1/3 хв.?
• Знайти число, якщо 1/2 у його дорівнює 15.
• Усього на столі лежить 65 зошитів. 1/5 з них — зошити в клітинку. Скільки зошитів у клітинку лежить на столі?
• Довжина стрічки 40 см. Її розрізали навпіл. Яка довжина половини стрічки?
• Довжина 1/6 смужки дорівнює 27 см. Яка довжина всієї стрічки?
2. Завдання для опитування
Яка частина прямокутника зафарбована?
3. Знайти 1/5 кг, 1/3 хв., 1/4 год.
II. Вивчення нового матеріалу
Порівняння частин за смужками.
— Що більше — 1/2 чи 1/3? 1/6 чи 1/3? 1/4 чи 1/9?
2. Пояснення вчителя
— Поява частин зумовлена потребою поділити ціле на частини. Проте основною причиною виникнення частин є процес вимірювання величин. Результат вимірювання не завжди можна виразити натуральним числом. Вже давно існують частини: третина 1/3, половина 1/2, чверть — 1/4, півчверть — 1/8 і т. ін. Частина називається дробом. Вона має два числа: чисельник і знаменник. Між ними є лінія дробу.
3. Прочитати дроби.
1/4, 2/3, 4/5, 9/10.
— Що означає кожен дріб?
— Що означає чисельник? Знаменник? (Учні намагаються самостійно визначити значення чисельника й знаменника, вчитель їм допомагає.)
4. Первинне закріплення за вправою № 659
5. Записати дробом (№ 660).
6. Знайти 1/8 від кожного числа: 320, 1600, 10 128, 2 км, 2 год., 4 ц (завдання виконується самостійно).
7. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Коментоване розв’язання задачі № 662
2. Задача з логічним навантаженням № 663
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 664, 665.
МАТЕМАТИКА 4 КЛАС
РОЗРОБКИ УРОКІВ
Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 20 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |