|
Тема. Задачі на знаходження дробу від числа
Мета: пояснити учням розв’язання задач на знаходження дробу від числа; повторити ділення іменованих чисел; вдосконалювати вміння й навички учнів у розв’язанні прикладів і задач.
Обладнання: картки для усної лічби, картки для індивідуальної роботи.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
Усні обчислення
1. Гра «Забий гол»
2. Прочитати дроби. Пояснити, як вони утворились.
1/7, 2/5, 3/4, 3/7, 4/5.
3. Знайти 1/4 від 400, 320 кг, 2 год., 5 км, 36 м, 12 см.
4. Робота за картками
Картка 1
1) Першого дня в магазині продали 320 кг пшона, другого — у 2 рази більше. Скільки кілограмів пшона продали у магазині за 2 дні?
2) Знайти 1/3 від 1 хв., 1/4 від 1 км, 1/2 від 1 дм.
Картка 2
1) Два автобуси їхали один до одного назустріч 2 години і подолали відстань 300 км. З якою швидкістю їхав другий автобус, якщо перший йшов зі швидкістю 75 км/год.?
2) Знайти 1/6 від 72 060.
II. Вивчення нового матеріалу
1. Підготовча робота за вправами № 666, 667
2. Пояснення матеріалу за вправою № 668
3. Фізкультхвилинка
III. Закріплення вивченого матеріалу
1. Коментоване розв’язання прикладу № 669
2. Самостійна робота (№ 670)
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 671, 672.
Тема. Ознайомлення з дробами.
Мета:ознайомити учнів з утворенням дробу, з термінами чисельник і знаменник, навчити читати і записувати дроби, закріплювати вміння розв’язувати задачі на знаходження частини числа, удосконалювати обчислювальні навички учнів; розширити уявлення дітей про природні зони України; розвивати спостережливість, увагу, пам'ять, вміння логічно мислити і доводити свою думку; прищеплювати цікавість до математики; виховувати старанність і наполегливість, любов до природи.
Обладнання: мультимедійна презентація, таблиця «Дроби», квадрати та смужки паперу, картки для групової та індивідуальної роботи.
Тип уроку:комбінований.
Хід уроку.
Ι. Організаційний момент.
Пролунав і стих дзвінок.
Починається урок.
Всі за парти посідайте,
Працювати починайте.
- Друзі, подивіться, будь ласка, один одному в очі, посміхніться і побажайте подумки успіхів та гарної співпраці. Девіз нашого уроку:
Працюємо старанно,
Думаємо швидко,
Рахуємо – вправно.(Слайд 2)
Нас сьогодні знову очікує подорож планетою Математики, якапролягатиме через усю територію великої та прекрасної України.
– Як ви думаєте, що обов’язково повинен взяти з собою мандрівник? (Багаж)
- Ось і ви візьмете з собою сьогодні багаж своїх знань, умінь та навичок.
А ще нам знадобиться дорожній журнал (зошит). Відкрийте його і запишіть дату нашої мандрівки.
ΙΙ. Контроль і закріплення знань учнів..
1.Усна лічба:
а) математичний диктант із наступною самоперевіркою.
- знайти 1/4 від 320;
- знайти 1/4 від 100;
- чому дорівнює 1/3 год;
- чому дорівнює 1/3 хв;
- довжина стрічки 60см. Її розрізали навпіл. Яка довжина половини стрічки?
- яблуко важить 200 г. Скільки важить 1/5 цього яблука?
- у класі 24 учня. Дівчата становлять 1/4 частину. Скільки у класі дівчаток?
- у парку 120 дерев. Хвойні становлять 1/10 частину. Скільки хвойних дерев у парку? (Слайд 3)
б) гра «Шифрувальник»
розв’яжіть приклади та розташуйте відповіді у порядку зростання; прочитайте отримане слово.
Р 5400: 100: 6 x 11 = (99);
О 28000: 7000 х 8 х 10 = (320);
Б 810: 90 x 10 x 8 = (720);
И 70 x 50: 100 x 1000 = (35000);
Д 25 x 100: 10:50 = (5).(Слайд 4)
р | о | б | и | д |
На екрані з´являється назва теми «Дроби». (Слайд 5)
ΙΙΙ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Отже, друзі, ми з вами на уроці побуваємо в країні Дробів, навчимось їх читати,записувати, порівнювати. Ці знання Вам знадобляться у старших класах на уроках математики, хімії, природознавства, географії, будуть потрібні у Вашому повсякденному житті.
ΙV. Вивчення нового матеріалу.
1. Проблемне завдання та його розв’язання.
- Згадайте дуже цікавий мультфільм «38 папуг». Одного разу друзі вирішили виміряти довжину удава. Яку одиницю вимірювання (мірку) вони обрали?(Папугу)(Слайд 6)
- На кожній парті лежить модель удава та мірка, за допомогою якої можна виміряти довжину удава. Виміряйте і ви довжину удава. (Учні виконують завдання парами.)
- Яка довжина удава у вас? (Три цілих мірки та ще половина мірки)
- З чим стикнулися герої мультфільму і ви під час вимірювання? (Неможливо виміряти довжину удава тільки за допомогою цілих мірок, потрібна ще частина мірки).В мультфільмі - це крило папуги, а у нас – половина мірки.
Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 23 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |