Читайте также:
|
|
Вимоги до змісту угоди про розподіл продукції містяться у ст. 8 Закону України «Про угоди про розподіл продукції». Зокрема, в угоді про розподіл продукції визначаються: перелік видів діяльності інвестора та програма обов'язкових робіт із визначенням строків виконання, обсягів і видів фінансування, технологічного обладнання та інших показників, що не можуть бути нижчими від запропонованих інвестором у конкурсній заяві, а також інші істотні умови.
Істотними умовами угоди про розподіл продукції законодавець вказав:
1) найменування сторін угоди та їх реквізити;
2) характеристика ділянки надр (родовищ корисних копалин), щодо якої укладається угода, включаючи географічні координати району робіт, а також обмеження щодо глибини промислової розробки надр;
3) умови надання земельної ділянки для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, та ділянки надр;
4) проект рекультивації земель, порушених під час проведення пошуку, розвідки та видобування корисних копалин;
5) вид (види) користування надрами;
6) перелік, обсяги і строки виконання передбачених угодою робіт;
7) вимоги до якості виконуваних згідно з угодою робіт;
8) права та обов'язки сторін, зокрема права інвестора щодо користування землею, надрами та інші права, а також його обов'язки, передбачені частиною п'ятою цієї статті;
9) порядок узгодження сторонами бюджетів та програм робіт;
10) умови використання корисних копалин;
11) порядок визначення вартості видобутих корисних копалин;
12) порядок узгодження сторонами бюджетів та програм робіт, а також інші умови, всього 32 позиції.
Слід вказати, що перелік істотних умов угоди про розподіл продукції є відкритим, оскільки законодавець передбачив, що до істотних умов, поряд із переліченими, також відносяться інші істотні умови, передбачені Законом України «Про угоди про розподіл продукції». Також за згодою сторін угодою про розподіл продукції можуть передбачатися й інші умови.
Невід'ємною частиною угоди про розподіл продукції є додатки, на які сторони посилаються в тексті угоди, зокрема вичерпний перелік встановлених правил, норм, стандартів ведення робіт, пов'язаних із користуванням надрами, охороною довкілля, використанням і переробкою мінеральної сировини, розрахунки, плани, переліки, програми, таблиці тощо, а у разі потреби - висновки експертів (акти експертиз), науковців і фахівців, залучених до розроблення проекту угоди.
Крім цього, відповідно до ст. 9 Закону України «Про угоди про розподіл продукції», угоди про розподіл продукції, укладені щодо пошуку, розвідки та видобування вуглеводневої сировини, а також щодо використання родовищ із значними запасами корисних копалин, крім істотних умов, зазначених у ст. 8 цього Закону, повинні передбачати також такі істотні умови:
- щорічне декларування видобувних характеристик;
- порядок користування геологічною, геофізичною та іншою інформацією;
- порядок і особливості обліку витрат на промислові та технологічні потреби;
- порядок і строки оцінки рівня забруднення довкілля в районі експлуатації ділянки надр (земельної ділянки, наданої для потреб, пов'язаних з користуванням надрами) на момент укладення угоди;
- обсяги і строки виконання природоохоронних заходів;
- порядок узгодження та затвердження річних програм робіт, зокрема програм проведення нафтових операцій;
- умови відповідального зберігання державної частки видобутих корисних копалин до передачі їх державі;
- умови страхування майнових ризиків, включаючи втрату видобутих корисних копалин внаслідок розливу, повені, пожежі;
- умови виключного ризику під час розробки родовищ.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про угоди про розподіл продукції» строк дії угоди про розподіл продукції визначається сторонами, однак не може перевищувати п'ятдесяти років з дня її підписання.
Угода про розподіл продукції має бути укладена у письмовій формі і відповідати вимогам конкурсу на укладення такої угоди та вимогам Закону України «Про угоди про розподіл продукції».
Підписання угоди про розподіл продукції здійснюється повноважними представниками сторін. Якщо однією із сторін угоди є іноземний інвестор, угода про розподіл продукції укладається українською та англійською мовами.
Державна реєстрація укладеної угоди про розподіл продукції провадиться робочим органом Міжвідомчої комісії у визначеному ним порядку. Міністерство екології та природних ресурсів України наказом від 5 лютого 2013 р. затвердило «Порядок реєстрації проектів угоди про розподіл продукції та державної реєстрації угоди про розподіл продукції», яким встановлено правила реєстрації першого та остаточного варіантів проектів угоди про розподіл продукції, а також державної реєстрації такої угоди після її укладення.
Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 89 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |