Читайте также:
|
|
Питання закупівлі за державні кошти товарів, робіт і послуг регулюються Законом України «Про здійснення державних закупівель».
Державною закупівлею є придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому в Законі України «Про здійснення державних закупівель». Такими замовниками у ст. 1 Законом України «Про здійснення державних закупівель» визнаються органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об'єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі за наявності однієї з таких ознак:
- юридична особа є одержувачем бюджетних коштів та уповноважена розпорядником бюджетних коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, в межах такого фінансування;
- органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи;
- у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків.
До замовників також належать замовники, визначені в п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності».
Для негосподарюючих суб'єктів, включаючи органи державної влади та органи місцевого самоврядування, процедура закупівлі за державні кошти спрямована на створення і підтримання необхідних матеріально-технічних умов їх функціонування та, відповідно, є господарчим забезпеченням їх діяльності (згідно з положеннями ч. 3 ст. 3 ГК України). Для суб’єктів господарювання такі закупівлі відбуваються у контексті здійснення ними статутної господарської діяльності.
Крім цього, положення Закону України «Про здійснення державних закупівель» застосовуються до процедур здійснення державного оборонного замовлення, до закупівель державного матеріального резерву тощо. Таким чином, Законом України «Про здійснення державних закупівель» встановлено єдині правила для здійснення всіх процедур із розпорядження коштами, що походять із публічних джерел та використовуються для закупівель економічних благ (товарів, робіт та послуг). Звідси виростають практичні труднощі застосування загальних правил, встановлених цим Законом, до всіх конкретних випадків господарчого забезпечення, господарської діяльності та інших фактів розпорядження державними коштами, яке здійснюється розпорядниками державних коштів (замовниками).
Для вирішення питань застосування правил, що містяться у Законі України «Про здійснення державних закупівель», КМ України та іншими центральним органами виконавчої влади впроваджено відповідну підзаконну нормативну базу. Зокрема, це «Порядок визначення предмета закупівлі», затверджений наказом Мінекономіки України від 26 липня 2010 р. № 921, наказ Мінекономіки України від 27 грудня 2011р. № 428 тощо.
Положення Закону України «Про здійснення державних закупівель» застосовуються до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість), товару (товарів), послуги (послуг) до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість), товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень, а робіт - 1 мільйон гривень.
Вищезазначена вартість предмета закупівлі товарів, робіт і послуг переглядається кожні 24 місяці з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції. За результатами перегляду КМ України вносить до ВР України проект закону про внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель».
Однак із загального правила існують винятки. Наприклад, під дію приписів вказаного вище Закону не підпадають послуги, закупівля яких здійснюється банками для надання ними банківських послуг та проведення банківських операцій відповідно до законів України «Про банки і банківську діяльність» та «Про Національний банк України».
Приймати участь у процедурах державних закупівель мають право як українські виробники, та і іноземні постачальники товарів, виконавці послуг та робіт.
Дата добавления: 2015-04-11; просмотров: 121 | Поможем написать вашу работу | Нарушение авторских прав |